پنج شنبه, 01 مهر 1400

شماره 663 مورخ  31شهریور 1400

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه تمهیدات لازم جهت بازگشایی مدارس در استان کرمان اندیشیده شده، گفت: آموزشی حضوری دانش آموزان اولویت اصلی آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده است.
«احمد اسکندری نسب» در نشست تخصصی شورای معاونان آموزش و پرورش استان با محوریت پروژه مهر با بیان اینکه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی دانش آموزان پایه اولی در ۴۷ پایگاه در حال انجام است، اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد نوآموزان نوبت دهی شده و روند سنجش آنها توسط پایگاه های سیار و ثابت در حال انجام است.
وی بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان پایه های ورودی اول ابتدایی، اول متوسطه و دهم به صورت الکترونیکی در حال انجام است و نیازی به حضور سایر پایه های تحصیلی جهت ثبت نام در مدرسه نیست و روند ثبت نام به صورت خودکار توسط مدارس انجام می شود.
اسکندری نسب با بیان اینکه ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی به صورت الکترونیکی از طریق سامانه پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir از ۲۸ تیر ماه سال جاری آغاز شده و در حال انجام است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی تاکنون در استان ثبت نام شده اند، افزود: بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان پایه هفتم و بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان پایه دهم نیز تا کنون ثبت نام شده اند.
وی با بیان اینکه نتایج آزمون تیزهوشان مرداد ماه اعلام می شود، گفت: آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نیز بعد از اخذ مجوز از ستاد کرونا برگزار خواهد شد.
اسکندری نسب ضمن تاکید بر پیگیری ثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان توسط اولیا و مدارس، افزود: بیش از ۸۲ درصد دانش آموزان استان تا کنون ثبت سفارش کتب درسی شده اند.
وی تصریح کرد: تا کنون بیش از ۸۵ درصد کتاب های درسی به شهرستان ها و مناطق استان جهت توزیع در شهریور ماه ارسال شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مرحله اول نقل و انتقالات فرهنگیان در استان از ۱۸ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد ماه سال جاری انجام شد و از ۲۶۲۱ نفر متقاضی با انتقالی ۶۳۲ نفر موافقت شده است.
وی در پایان با بیان اینکه تمهیدات لازم جهت بازگشایی مدارس در استان کرمان اندیشیده شده، گفت: آموزشی حضوری دانش آموزان اولویت اصلی آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده است.

ضمیمه این شماره