شنبه, 25 فروردين 1403

شماره 785 مورخ  21 فروردین 1403

تجلی ناکارآمدی مدیریتی مسوولان سیرجانی
اداره و سازمان، هفت دست. ورودی باسفهرجان هیچی!

نوروز امسال طرح ترافیکی‌ئی که جلوی ورودی باسفهرجان تا روی پل پیاده و اجرا شده بود، بسیاری از رانندگان را کلافه کرده بود. طرحی نامعقول که از یکسو نیمی از مسیر پل را از دسترس خارج کرده بود و از سوی دیگر برای کسانی که از روی پل سرازیر شده بودند تا به سمت باسفهرجان بپیچند، ورودی باسفهرجان بسته بود و اگرچه به خاطر پیشگیری از گره ترافیکی و تصادفات ناشی از گردش به چپ طبیعی بود اما نکته‌ی جالب آنکه تا میدان مجاور منطقه ویژه اقتصادی سیرجان هیچ بریدگی‌ئی برای دور زدن و برگشتن به سمت ورودی باسفهرجان پیش‌بینی نشده بود!
این اقدام مسوولان شهری انتقادات زیادی از سوی شهروندان به همراه داشت.
از میان سیل انتقادات مهمترینش دو چیز بود:
1) چرا با وجود اینکه در سال‌های اخیر برای برخی شهرهای اقماری کم جمعیت‌تر مثل محمودآباد سادات زیرگذر ساخته شده است، برای ایجاد همین زیرگذر در ورودی باسفهرجان کوتاهی شده درحالی که حجت آباد، شریف‌آباد، حسن‌آباد شیخ‌ها و... نیز به آن متصل بوده و به خاطر وجود کفه نمک و کلی خانه باغ و باغ پسته مسیر بسیاری از مردم است.
2) چرا درست در شلوغی و تردد نوروزی که سیل خودروهای سواری گردشگران به حجم ترافیک این جاده ترانزیتی اضافه می شود، نیمی از یکی از دو لاین روی پل روبروی باسفهرجان با گذاشتن ردیف وار نیوجرسی‌ها از دسترس استفاده و کاربرد خارج می‌شود؟ اگر این کار به منظور بهسازی و مرمت و تعمیر پل بوده، باز سوال پیش می‌آید چرا عملیات عمرانی‌ئی رویت نشد؟! و چنین عملیات عمرانی‌ئی اگر هم می‌بود چرا اساسا در زمانی نامناسب و پر تردد مثل نوروز انجام شد؟! تا شاهد قطاری از خودروها به صف شده برای گذر از روی پلی تنگ و باریک باشیم؟!

پیشینه وعده‌ها

این وضعیت درحالی ست که مشکل باسفهرجان چندین سال است که احساس می شود اما در عمل نه مسیر ترانزیتی برای خلوت‌تر شدن و باز ماندن ورودی، منتقل شده و نه زیرگذری برای باسفهرجان ایجاد شده است. حتا گویا پیش از این یک شرکت معدنی پای کار ایجاد زیرگذر برای باسفهرجان شده است اما قضیه به دلایلی نامعلوم بی سرانجام مانده است.
آشکار است که به خاطر موقعیت مکانی پل هیچ اداره ای به تنهایی زیر بار مسوولیت این وضعیت نخواهد رفت. اداره راهسازی توپ را در زمین اداره راهداری که وظیفه تعمیر و نگهداری را بر عهده دارد، می اندازد و این اداره به شورای ترافیک و راهنمایی و رانندگی و آنان نیز به شهرداری سیرجان و شهرداری سیرجان به دهیاری باسفهرجان. همان ضرب‌المثل چندتا شدن آشپز که در اینجا غذای ورودی باسفهرجان را بی نمک و پل روبروی آن را سخت شور کرده است.
اما دست کم فرماندار سیرجان به عنوان مقام بالادست همه‌ی این ادارات می‌بایست پیگیر موضوع باشد. مگر همین بهار سال گذشته نبود که فرماندار به همراه معاون عمرانی فرمانداری، معاون فنی و زیربنایی شهرداری و جمعی از مسوولین از تقاطع پل شهید کرم فتحی و مسیر ورودی باسفهرجان بازدید کرد و گفت: تقاطع ورودی باسفهرجان مسیر بسیار خطرناک و ناایمن است که طی سالهای اخیر متاسفانه در این مسیر شاهد وقوع حوادث جانی و مالی بسیاری بودیم.
اما جالب اینکه با گذشت یک سال نه تنها اوضاع را بهتر نکرده‌اند که تنها پاس کاری مسوولیت داشته‌اند زیرا همان موقع رییس شورای شهر سیرجان گفته بود: با توجه به اینکه مسیر ورودی باسفهرجان خارج از محدوده خدماتی شهرداری سیرجان است. شهرداری سیرجان در بهسازی این مسیر با مجوز فرمانداری مشارکت می کند.

ضمیمه این شماره