سحر لشکری:
شلوغی جایگاه‌های گاز مایع
بعد از افزایش قیمت بنزین متقاضی گاز مایع زیاد و صف جایگاه های گاز سی ان جی طولانی شد و خودروهای دوگانه سوز در صف های چند کیلومتری گاز ماندند از آنجایی که اکثر تاکسی های سطح شهر گاز سوز هستند؛ یکی از بزرگ ترین معضلات تاکسی داران هم کمبود جایگاه‌های گاز در شهرستان است، داستان خرابی پمپ های گاز از آن قصه های طول و درازی است که مردم شهر سیرجان مدت طولانی است که با آن سر و کار دارند با توجه به اینکه تعداد زیادی جایگاه سوخت سی ان جی در سیرجان وجود دارد اما همیشه به نظر می رسد برخی جایگاه ها مشکل دارند و یا تعطیل شدند و خودروهای گاز سوز ساعت ها در تنها جایگاهی که این سوخت را ارائه می دهد، صف می کشند. در حال حاضر به نظر می رسد تنها جایگاه ارائه دهنده گاز مایع که صف طولانی دارد، جایگاه بلوار قائم است. بر اساس استانداردهای بین‌المللی نسبت تعداد جایگاه های عرضه سوخت مایع و سی ان جی و تعداد خودروها باید یک به کمتر از ۱۰۰۰ باشد که در این بخش ها هیچ گونه مطابقتی با استانداردها دیده نمی‌شود این در حالی است که در کشور ما به ازای هر ۱۵۰۰ خودرو یک جایگاه سی ان جی وجود دارد با وجود اینکه شهرستان سیرجان بر سر چهار راه و در مسیر پر رفت و آمد قرار دارد این صف های طولانی،  نه تنها برای ساکنین آن محلات، بلکه برای مسافران هم مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورده است.
10 جایگاه فعال داریم
در این رابطه با مهندس میر؛ رئیس شرکت نفت سیرجان صحبت کردیم؛ وی اینگونه گفت: تعداد دوازده پمپ‌گاز در سیرجان وجود دارد ( ابتدای بلوار خلیج فارس، اختصاصی خراسانی روبروی پمپ خلیج فارس، بلوار قائم (اتوبوسرانی) و گمرک که زیر نظر شهرداری است، روبروی گمرک، نجف شهر، پاریز، انتهای خیابان ابن سینا، جایگاه استوار، صدرزاده؛ که در حال حاضر 10 جایگاه فعال است. و افزود: از تمام این جایگاه ها، فقط سه جایگاه دو منظوره غیر فعال است؛ این جایگاه ها بنزین و گاز را با هم ارائه می دهند، جایگاه استوار و 2 جایگاه صدر زاده (بلوار مالک اشتر و روبروی منطقه ویژه 110). این جایگاه ها که این موارد استاندارد را رعایت نکرده و مورد تایید بازرسان اداره استاندارد قرار نگرفتند، گاز این جایگاه ها قطع شده و تا زمانی که این موارد رفع نشود اجازه فعالیت ندارند.
مهندس میر گفت: در جلسه ای که با مسوولین اداره استاندارد و شرکت نفت استان در فرمانداری داشتیم؛ جایگاه داران موظف شدند موانع را برطرف نمایند تا به زودی گاز آن‌ها وصل شود.
 وی افزود: البته لازم است اضافه کنم، ظرفیت پذیرش خوردو و ارائه گاز توسط این جایگاه ها پایین است و اگر هم فعال باشند، فقط یک خودرو می تواند سوخت گیری کند.
قطع گاز مقطعی است
وی در رابطه با قطع گاز در بقیه جایگاه ها گفت: ممکن است، قطع گاز این جایگاه ها به صورت مقطعی باشد، یعنی اینکه حجم برداشت گاز که بالا می رود، کمپرسورها به صورت موقت و چند ساعت غیرفعال می شود که این مقطعی است و این اتفاق ممکن برای جایگاه های شهرداری پیش بیاد، اما جایگاه اختصاصی شرکت نفت (اول بلوار خلیج فارس) در تمامی ساعات شبانه روز فعال است و مشکلی هم ندارد.
توزیع الکترونیکی فراورده ای نفتی
رییس شرکت فراورده های نفتی سیرجان گفت: طرح توزیع الکترونیکی فراورده‌های نفتی (گازوییل و گاز مایع و نفت سفید) شروع شده، وی هدف از اجرای این طرح را تأمین رفاه شهروندان، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و استفاده غیرمجاز از فراورده های نفتی و نیز ساماندهی توزیع فرآورده‌های نفتی عنوان کرد و افرادی که تاکنون در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند بدون مراجعه حضوری، با مراجعه به سایت جدید تجارت آسان به آدرس اینترنتی https://newtejaratasan.niopdc.ir در این سامانه ثبت نام کنند و از طریق دستگاه کارتخوان و با دریافت رسید سوخت بخرند.
درمورد عدم عرضه بنزین سوپر در سیرجان، با خراسانی مدیر جایگاه 12 فروردین گفتگویی داشتیم وی اینگونه عنوان کرد: قبلا بنزین سوپر در جایگاه 12 فروردین وجود داشت اما با عدم استقبال همشهریان روبرو شد با توجه به فصل تابستان و تبخیر بنزین با مشکلات زیادی مواجه هستیم.
رییس شرکت نفت سیرجان در این رابطه ابراز امیدواری کرد مشکلات این جایگاه به زودی برطرف و بنزین سوپر در اختیار همشهریان قرار خواهد گرفت.