اگر دردم یکی بودی...
در شرایط همه‌گیری کرونا، مدافعان سلامت در جبهه مقابله با این ویروس ناشناخته قد علم کردند و با از خودگذشتگی به نجات جان همنوعان خود پرداختند. دانشکده علوم پزشکی سیرجان و بسیاری از پزشکان فداکار سیرجانی هم از این قاعده مستثنا نبودند و اکنون با گذشت بیش از هشت ماه از شیوع ویروس کرونا همچنان خستگی ناپذیر در خط اول دفاع از سلامت همشهریان خود فعالیت می‌کنند. اما در کنار این ازخودگذشتگی، هستند برخی از پزشکانی که نه تنها به حق خود قانع نیستند، بلکه برای ارایه خدمات پزشکی در مطب‌های شخصی خود هزینه‌ای گزاف را بر بیماران تحمیل می کنند. نمونه این حرکت را در برخی از مطب‌های ارتوپدی، دندانپزشکی و سونوگرافی در شهرستان سیرجان شاهد هستیم که موجب گلایه‌مندی بیماران شده است.
مردم با خیال راحت تخلفات تعرفه‌ای را اطلاع دهند
در خصوص بررسی وضعیت تعرفه‌های پزشکی و اینکه چرا برخی از پزشکان به دریافت تعرفه مصوب قانع نبوده و پا را فراتر از آن می‌نهند به سراغ دکتر عرب مسوول رسیدگی به شکایات تعرفه‌های پزشکی در حوزه معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان رفتیم. وی در خصوص ابلاغ تعرفه‌های رسمی به کلیه پزشکان شهرستان گفت: تعرفه‌ها مصوب و رسمی هستند و از سوی معاونت درمان به پزشکان ابلاغ می‌شوند و بایستی در مطب آن‌ها نصب باشد. نظارت بر نصب این ابلاغ هم بر عهده نظام پزشکی است. وی درخصوص شکایاتی که پیرامون تعرفه‌های پزشکی صورت می‌گیرد اضافه کرد: اگر شخصی در این خصوص شکایتی دارد حتماً به معاونت درمان مراجعه کند، قطعا رسیدگی خواهد شد. عرب در پاسخ به این سوال که تعرفه‌ها معمولاً ابلاغ می‌شود اما چرا اجرایی نمی‌شود؟ خاطرنشان می‌کند: تعرفه‌ها قطعاً ابلاغ می‌شود اما برای نظارت و اجرای آن‌ها به کمک مردم هم نیاز داریم. اگر مردم هر جا تخلفی را مشاهده می‌کنند به ما گزارش کنند، حتما رسیدگی می‌کنیم و مابه‌التفاوت پرداختی را هم به آن‌ها برمی‌گردانیم. صددرصد شکایت آن‌ها به نتیجه می‌رسد. مردم نباید بترسند. خیلی‌ها به پزشک زیرمیزی می‌دهند یا قیمت تعرفه‌ها را بالاتر از حد معمول می‌پردازند اما می‌ترسند شکایت کنند چرا که ممکن است پزشک بخواهد تلافی کند. در حالی که این اتفاق نمی‌افتد. خیال مردم راحت باشد. اگر شکایت کنند و رسید پرداختی خود را هم به ما بدهند قطعا رسیدگی می‌کنیم و با مورد متخلف برخورد می‌شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا ناظری بر عملکرد این پزشکان وجود دارد پاسخ می‌دهد: قاعدتاً باید نظارت وجود داشته باشد. نظارت بر عهده نظام پزشکی و رسیدگی به شکایت تعرفه بر عهده معاونت درمان است. تعرفه را ما به نظام پزشکی ابلاغ کردیم که به پزشکان ابلاغ کند. چون تعداد مطب‌ها بالغ‌بر ۳۰۰ است و این عدد خیلی زیادی است، نمی‌شود تک تک آن‌ها را در یک بازه زمانی کوتاه بررسی کنیم که ابلاغ را در مطب خود نصب کرده و به آن پایبند هستند یا خیر؛ اینجاست که مردم باید به ما کمک کنند و موارد تخلف را اطلاع‌رسانی کنند تا در اسرع وقت مورد پیگیری قرار بگیرد.
از او می‌پرسم این تعرفه‌ها بر چه اساسی مشخص می‌شوند؟ پاسخ می‌دهد: تعرفه‌ها را به صورت سالیانه و با استفاده از ضریب K مشخص می‌کنند. این ضریب از سوی هیات وزیران و در قالب مصوبه به دانشگاه‌های علوم پزشکی و در چهار بخش ابلاغ می‌شود. همچنین در کتاب "ارزش نسبی خدمات تشخیصی درمانی" هم یک ضریب ارزشی K برای هر خدمتی مشخص شده که در ضریب K سالیانه ضرب می‌شود و ارزش ریالی آن خدمت مشخص می‌شود. وی با اشاره به اینکه تمامی موارد تخلف مورد پیگیری جدی قرار می‌گیرند، در خصوص شکایات ارجاعی از ابتدای سال تاکنون می‌گوید: نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد شکایات ارائه داد اما با اطمینان می‌گویم تمام موارد ارجاعی به نتیجه رسیده و حق شاکی به او بازگردانده شده. مردم با خیال راحت پیگیری کنند. فقط کافی است شکایت مکتوب خود را با مستندات پرداخت به ما بدهند تا پیگیری شده و مبلغ اضافه به حساب آن‌ها واریز گردد. هویت فرد شاکی هم نزد ما محفوظ می‌ماند.
شکایات تعرفه پزشکان صد درصد به نتیجه می‌رسد
سازمان نظام پزشکی یکی از اعضای دخیل در تعیین تعرفه‌ها است. دکتر رضوی رئیس نظام پزشکی سیرجان در خصوص این تعرفه‌ها می‌گوید: معمولاً نظارت بر تعرفه‌ها بر عهده معاونت درمان است اما تعیین مبلغ تعرفه‌ها در یک شورا مشخص می‌شود و نظام پزشکی هم عضوی از شورای سیاستگذاری تعرفه‌ها است. وی دریافت حق‌الزحمه بالاتر از تعرفه از سوی برخی پزشکان را تخلف می‌داند و اضافه می‌کند: اگر پزشکی هزینه‌های بالاتر از مبلغ مصوب دریافت کند تخلف است. اخیراً دستورالعملی از سوی نظام پزشکی کل صادر شده مبنی بر اینکه قیمت هزینه‌های وسایل مصرفی بهداشتی به میزان ۱۰ هزار تومان به ویزیت پزشک اضافه می‌شود اما بیشتر از این مبلغ را مجاز نیستند از بیمار دریافت کنند. در خصوص پزشکان ارتوپد چون علاوه بر ویزیت؛ بحث شکستگی، گچ گرفتن و آتل‌بندی را هم داریم، حق‌الزحمه آن‌ها بر اساس ضریب مشخص می‌شود که البته باز هم باید به آن پایبند باشند. این تعرفه‌ها در نظارت بر درمان موجود است. هزینه‌ای که برای پزشکان ارتوپد در نظر گرفته می‌شود بر اساس محل گچ گرفتگی و میزان گچ مورد استفاده متفاوت است. اما باید در همه مطب‌های ارتوپدی مبلغ یکسان باشد. وی با اشاره به اینکه رسیدگی به شکایات پیرامون تعرفه‌ها بر عهده معاونت درمان است خاطرنشان می‌کند: شکایات در دو دسته انجام می‌شوند؛ شکایت قصور پزشکی و شکایات تعرفه‌ها. رسیدگی به شکایات پیرامون قصور پزشکی بر عهده نظام پزشکی است اما رسیدگی به شکایات تفاوت تعرفه‌های پزشکی بر عهده معاونت درمان است. مردم اگر دچار این مشکل شدند می‌توانند به معاونت درمان مراجعه کنند و در صورت اثبات تخلف پزشک مربوطه قطعاً به آن رسیدگی می‌شود. رضوی تعداد شکایات سال جاری را کمتر از سال گذشته می‌داند و تصریح می‌کند: تعداد شکایات در حوزه قصور پزشکی به شدت نسبت به سال قبل کاهش داشته. در زمینه تعرفه‌ها اطلاعی نداریم چون آن‌ها را به معاونت درمان ارجاع می‌دهیم. تعیین تعرفه‌ها هم در شورا تشکیل می‌شود و بر عهده ارگان خاصی نیست. نظام پزشکی و وزارت بهداشت اعضای این شورا هستند. اما مردم هر زمان با تفاوت تعرفه در مطب پزشکان مواجه شدند می‌توانند با خیال راحت شکایت خود را به معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان ارجاع دهند تا با حفظ هویت آن‌ها، به این شکایت رسیدگی شده و نتیجه به آن‌ها اطلاع داده شود.
به دو ارتوپد، دو قیمت متفاوت پرداخت کردم
منصوری یکی از این بیماران است که در دو مطب ارتوپدی با تفاوت تعرفه‌های دریافتی مواجه شده و این تفاوت بسیار فاحش بوده. وی در این خصوص می‌گوید: برای گچ گرفتن پای پسرم به یکی از ارتوپدهای شهرستان مراجعه کردم. مبلغ ۳۰۰ هزار تومان از من حق‌الزحمه گرفت. اما در مدت زمان کوتاهی بعد از این ماجرا، زمانی که برای گچ گرفتن پای خواهرزاده‌ام به مطب ارتوپد دیگری مراجعه کردیم همین عملیات را برای او هم انجام داد اما مبلغ ۱۵۰ هزار تومان از ما دریافت کرد. این تفاوت قیمت‌ها بسیار فاحش است و نه تنها مربوط به ارتوپدی است بلکه در خیلی از مطب‌های پزشکان شاهد این تفاوت‌های قیمت هستیم و این تفاوت‌ها برای افرادی که زندگی معیشتی سختی دارند واقعاً کمرشکن است. از مسوولان مربوطه تقاضا دارم به این مسایل رسیدگی کنند تا هر پزشکی هر طور که دوست دارد نتواند از بیماران خود حق‌الزحمه دریافت کند. اگر یک نهاد نظارتی مشخص بر کار پزشکان نظارت داشته باشد و پزشکان مربوطه مجبور به پاسخگویی به این نهاد باشند؛ نمی‌توانند از هر بیمار هر گونه که دوست داشتند حق‌الزحمه دریافت کنند.
با توجه به آنچه گفته شد؛ می‌طلبد نظارت بر دریافت حق‌الزحمه از سوی نظام پزشکی شهرستان سیرجان دقیق‌تر اعمال شود. ضمن اینکه مردم هم به همراهی و همیاری این نهاد روی بیاورند و اگر در مواردی با تخلف از تعرفه‌های پزشکی مواجه شدند سریعاً شکایت خود را به معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی ارجاع دهند تا با متخلفین به صورت قانونی برخورد شود و رویه تفاوت قیمت‌های فاحش در مطب بسیاری از پزشکان برچیده شود. در این که بسیاری از پزشکان به رسالت خود به درستی عمل نمی‌کنند و تنها مادیات را ملاک عمل خود قرار می دهند شکی نیست اما در کنار آن نباید از زحمات خالصانه مدافعان سلامت غافل شد که در این ایام از آسایش و راحتی و سلامت خود گذشته‌اند و بدون هیچ گونه چشمداشت مالی در حال خدمت رسانی به همشهریان هستند و خوب و بد در همه زمینه‌ها وجود دارد اما در زمینه‌های بد با نظارت دقیق و پیگیری سریع، می.توان این مشکلات را برطرف کرد و به پزشکان متخلف اجازه نداد تا از موقعیت بیمار سوء استفاده کنند.