گزارشی از نیمه کاره رها شدن امتداد بلوار شهرک صدف:
انتهای پروژه آسفالت خیابان‌های شهرک صدف نزدیک است. شهرکی که در انبوه باغ‌های خشک شده‌ی محله‌ی خرم آباد، شکل گرفته و پس از تغییر کاربری‌هایی که داده شده، زمین‌های کشاورزی، مُهر مسکونی بر روی پرونده‌شان حک شد. بیش از یک دهه است که زمین‌ها قطعه‌بندی شده‌اند و به عنوان زمین‌های مسکونی در اختیار خریداران قرار گرفته‌اند. خانه‌هایی به سرعت ساخته شدند و راهروهای بین خانه‌ها، شکل کوچه را به خود گرفت و تعداد زمین‌خالی‌های شهرک، به حداقل رسید. حالا نوبت آسفالت این کوچه ها رسیده که یکی پس از دیگری با همیاری همسایه‌ها، در حال آسفالت هستند و تنها خیابان و میدان اصلی‌اش مانده بود که ظاهرش را شهری‌تر کند که آن هم در حال اتمام است و جدول بندی‌ها اجرا شده‌ و آسفالتی هم کف خیابان‌های آن ریخته شد. هرچند در ورودی هر تقاطعی، ناهمواری‌هایی به چشم می‌خورد و برآمدگی‌های آسفالت، بیش از حد متعارف است، و قاب و درپوش‌های منهول‌ها با ارتفاع زیاد از سطح آسفالت باعث ایجاد ناهمواری در سطح آسفالت گردیده‌اند، اما بیشتر از این نباید از پیمانکاران توقع داشت که پروژه‌ها را بدون نقص به سرانجام برسانند. شهروندان هم از اینکه از شَرِ گرد و غبار این فضای خاکی رها شده‌اند، راضی‌اند.

انتهای بلوار ضلع شمالی میدان صدف نیمه کاره مانده

یکی از اهالی شهرک صدف در عین رضایت از اقدام شهرداری می‌گوید: «در امتداد بلوار تازه تاسیس شده‌ی صدف و قسمت ضلع شمالی میدان آن، بلواری‌ست که می‌بایست به بلوار شاهد متصل شود. اما در میانه‌ی راه و سر تقاطعی، کار متوقف شده و نیمه کاره به حال خود رها مانده است. دقیقا این تقاطعی است که بسیار پر خطر بوده و در مسیر خروجی پمپ بنزین صدف قرار گرفته و بار ترافیکی زیادی دارد. به طوری که ورودی پمپ بنزین از ضلع غربی این خیابان است و خروجی‌های پمپ از ضلع شمالی آن. اما اینکه امتداد بلوار نرسیده به این تقاطع، قطع شده، دلیلش را نمی‌دانم.»
یکی دیگر از ساکنین شهرک صدف، از ورودی این شهرک می‌نالد و می‌گوید: «ورودی شهرک صدف بعد از پل هوایی خرم‌آباد است و باید از خیابان اصلی خرم‌آباد عبور کنیم. خیابانی با پیچ و خم‌های زیاد، دیدِ ناکافی، خانه‌های جلو عقب رفته و پر از دست‌انداز. وقتی که از این خیابان می‌گذریم واقعا غبطه می‌خوریم که چرا نباید این خیابان هم اصلاح شود که مانند خیابان‌های جنگ زده نباشد. بسیاری از مواقع مجبوریم از زیرگذر سمنگان عبور کنیم با اینکه مسیرمان بسیار طولانی می‌شود. اما بد نبود که به این خیابان هم که ورودی شهرک صدف است، نیم نگاهی می‌کردند.»

روز بارانی و حوادث بسیار رانندگی

دیگری از تپه‌های خاکی می‌گوید که حاصل از جدول‌گذاری و حفاری برای لوله‌گذاری‌ست و می‌گوید: «مدتی از حفاری و کنده کاری این خیابان می‌گذرد اما چون خیابان باریک است این کپه‏های خاک، در روزهای بارانی، باعث ایجاد تصادفات زیادی شد چون راننده دیدِ کافی نداشته و چندین خودرو به این کپه‏ها برخورد کردند. علاوه بر این چند خودروی دیگر در کانال‌هایی که بعد از حفاری برای تعویض لوله های آب، پر شده‌ بودند اما فروکش کرده و خودروهای بسیاری که از خیابان‏های شهرک صدف، قصد ورود به خیابان اصلی خرم‌آباد داشتند در این کانال‌ها افتاده و خسارات زیادی به خودروی آن ها وارد شده بود. روز پر حادثه ای بود و دایم جرثقیل و وانت هایی در حال درآوردن خودروها از داخل این کانال‌ها بودند. مسوولان تا اینجای کار که زحمت کشیده اند اما کاش سریع‌تر کار را به پایان می‌رساندند که تا قبل از بارندگی بعدی، خسارات کمتری به اهالی وارد می‌شد.»
برای اطلاع از چند و چون پیشرفت این پروژه، با رامین یگانه، معاون فنی و شهرسازی، شهرداری تماس گرفتیم که بنا به حضور در جلسه‌ی کاری، قادر به پاسخگویی نبودند. اما با سرپرست نظارت عمرانی شهرداری تماس و پورمهدی به سوالات ما چنین پاسخ داد.
به انتهای فاز اول رسیدیم
پور مهدی در رابطه با زمان اتمام پروژه شهرک صدف گفت: «دیگر چیزی به انتهای کار نمانده و جدول‌گذاری‏ها به اتمام رسیده و آسفالت شده است و به انتهای فاز اول و جایی که این پروژه برای سال 99 تعریف شده بود، رسیدیم. تنها در یکی دو قسمت به مشکل برخوردیم که اگر آن موارد را رفع کنیم، کار به اتمام می‌رسد.»

این تقاطع نیاز به اصلاح ترافیکی دارد

از وی در رابطه با دلیل به انتها نرساندن بلوار شمالی میدان صدف به بلوار شاهد پرسیدیم که وی در این رابطه گفت: «در امتداد ساخت این بلوار به تقاطع پر خطری رسیدیم که بار ترافیکی زیادی دارد و به همین دلیل فعلا دست نگه داشتیم و چند نقشه بردار، به محل فرستادیم تا طرح جدید ارایه دهند.»
پورمهدی در رابطه با ایراد این تقاطع چنین گفت: «این تقاطع پرخطری است که اصلاح ترافیکی نیاز دارد چرا که یک نقطه ی اتصال پر خطر خواهد شد و باید فکر اساسی برای آن برداشت. علاوه بر این، با آبگرفتگی این تقاطع روبرو هستیم و برای درآوردن شیب آن هم مشکل داریم. چرا که نه می توان شیب این خیابان را به سمت بلوار شاهد که جاده ی کمربندی است، فرستاد و نه می توان سطح خیابان را بالا آورد چرا که در این صورت تعداد زیادی از خانه‌ها گود و پایین تر از سطح خیابان خواهند افتاد. چرا که زمان ساخت و ساز، مالکان، به شهرداری مراجعه نشده و کد ارتفاع را از آن ها دریافت نکردند و این باعث ایجاد مشکل شده است.»

دو طرح پیشنهادی

وی افزود: «دو طرح پیشنهادی برای این مورد وجود دارد که یکی آن است که از معبری که کوچه 10 متری‏ست، لوله‌ای شرقی-غربی عبور دهیم و آب را به سمت فضای سبز هدایت کنیم و پیشنهاد دیگر این است که از زیر جاده‌ی کمربندی، لوله‌ای را رد کنیم و آب را هدایت کنیم. در هر صورت نقشه‌بردار و کارشناسان در حال بررسی هستند تا پیشنهادی را قطعی کنند که آسیب کمتری را متوجه اهالی کند.»

از طریق واحد حقوقی وارد شدیم

در ادامه از سرپرست نظارت عمرانی شهرداری این سوال را پرسیدیم که برای اصلاح خیابان اصلی خرم‌آباد که راه عبوری شهرک صدف است، چه برنامه‌ای دارند؟ که وی در پاسخ گفت: «این خیابان به دلیل وجود چند پلاک تملکی، کار به تاخیر افتاده که چند نفر از اهالی، حاضر به عقب نشینی نیستند که از طریق واحد حقوقی وارد عمل شدیم که پس از آن، انتهای این خیابان هم جدول‌ریزی و آسفالت خواهد شد. چرا که نیمی از این خیابان جدول ریزی صورت گرفته و نیمی از آن به دلیل عدم همکاری اهالی به تاخیر افتاده است. که پس از اجرای حکم حقوقی این خیابان برای همیشه ساماندهی خواهد شد.»