سي و چهارمين دوره مسابقات واليبال قهرماني باشگاههاي برتر ايران چهارشنبه 19 شهريور 99 آغاز شد، در هفته نخست اين رقابتها تيم سيرجان در خانه مهمانش راهياب ملل کردستان را با شکست بدرقه کرد، تا فصل را با برد استارت زده باشد. در ادامه ليگ، نماينده سيرجان نتايج قابل قبولي ارايه داد، به طوري که در نيم فصل رقابتهاي واليبال تنها 2 باخت داشت. تيم سيرجان هفته آخر نيم فصل (هفته 15)، دوشنبه 24 آذر 99 به مصاف تيم خاتم اردکان رفت، نماينده سيرجان ست اول و دوم اين ديدار را برد و ست سوم را باخت تا کار به ست چهارم بکشد، ست چهارمي که همچو ستهاي اول و دوم برندهاش نماينده سيرجان بود، تا نه تنها 3 بر 1 خاتم اردکان را شکست داده و خيلي زود صدر جدول را پس گرفته باشد، بلکه با اقتدار قهرمان نيم فصل سوپر ليگ واليبال ايران شود.
تيم سيرجان در 7 هفته نخست ليگ (غير متمرکز)
هفته اول مسابقات سوپر ليگ واليبال ايران، تيم سيرجان ميزبان نماينده راهياب کردستان بود و 3 بر 0 ميهمان خود را از پيش رو برداشت. هفته دوم سيرجانِ مهمان با نتيجه 3 بر 1 لبنيات هراز آمل را شکست داد. هفته سوم تيم سيرجانِ ميزبان با نتيجه 3 بر 0 تيم گنبد را از پيش رو برداشت. هفته چهارم سيرجانِ مهمان با نتيجه 3 بر 0 از سد شهرداري اروميه عبور کرد. هفته پنجم تيم سيرجانِ مهمان 2 بر 3 بازي را به تيم شهرداري وارمين واگذار کرد، تا طعم شکست را در اين فصل چشيده باشد. هفته ششم تيم سيرجانِ ميزبان با نتيجه 3 بر 1 بر تيم شهرداري قزوين فايق آيد و هفته هفتم تيم سيرجانِ صدر نشينِ مهمان، به مصاف تيم آذرباتري رده سيزدهمي رفت و 3 بر 1 برنده بازي باشد.
رسيدن به صدر احتياج به 4 برد داشت
در 3 هفته نخست سوپر ليگ واليبال ايران، تيم سيرجان با وجود ارايه بازيهاي قابل قبول و پيروزي در هر 3 ديدار، به صدر جدول رقابتها نميرسيد، تا اينکه بالاخره در هفته چهارم با شکست تيم شهرداري اروميه به صدر جدول رسيد، اما اين موقعيت را خيلي زود در هفته پنجم با باخت مقابل شهرداري ورامين تقديم سايپا کرد، هفته ششم دوباره به مانند 4 هفته نخست پيروز شد و به صدر برگشت و اين صدر نشيني هفته هفتم هم با برد مقابل حريف پا بر جا ماند.
ليگ با صدر نشيني سيرجان به تعطيلي رفت
پس از پايان هفته هفتم، رقابتهاي سوپر ليگ واليبال ايران، خيلي از بازيکنان ليگ دچار ويروس کوويد 19 شدند، و مسوولين مربوطه بالاجبار تصميم به تعطيلي دو هفتهاي ليگ گرفتند، در اواخر تعطيلات کرونايي مسوولين رشته واليبال در پايتخت طي جلسهاي تصميم بر اين گرفتند که ادامه ليگ به صورت متمرکز در پايتخت برگزار شود، تصميمي که اوايل به نظر غير منصفانه ميآمد، اما با از سر گيري مسابقات و نظم حاکم بر بازيها خارج از تصورات قبلي ميزباني پايتخت تصميمي درست و بجا قلمداد شد.
کارنامه تيم سيرجان در بازيهاي غير متمرکز(هفت هفته نخست)
تيم سيرجان در مسابقات غير متمرکز (بازيهاي اول فصل)، 7 بازي انجام داد، 6 بازي را برد، 1 بازي را باخت و با 19 امتياز به تعطيلات کرونايي رفت.
هفته نخست ليگ برتر متمرکز مردان (هفتههاي هشتم، نهم و دهم)؛
در حساسترين بازي نخستين روز از هفته نخست ليگ متمرکز واليبال مردان (هفته هشتم)، تيم صدرنشين سيرجان، تيم شهداب يزد رده سومي را با نتيجه 3 بر 1 شکست داد. تيم سيرجان در دومين بازي هفته نخست متمرکز (هفته نهم) پيکان تهران را با نتيجه 3 بر 0 از پيش رو برداشت. نماينده سيرجان در سومين ديدارهاي هفته نخست متمرکز (هفته دهم) به همراه آذرباتري اروميه استراحت داشت. در روزي که تيم سيرجان استراحت داشت، سپاهانها 3 بر 0 پيکان تهران را بردند و به صدر رسيدند، تا از فرصت استراحت تيم سيرجان رقيب قدر خود در هفته دهم ليگ، نهايت استفاده را برده باشند.
هفته دوم ليگ برتر متمرکز مردان (هفتههاي يازدهم تا سيزدهم)
تيم واليبال سيرجان در شروع هفته دوم ليگ متمرکز (هفته يازدهم)، به مصاف تيم صدر نشين سپاهان اصفهان رفت. نماينده سيرجان در حساس ترين و مهمترين بازي هفته پيروز شدند، تا هم توانسته باشند سپاهان را با نتيجه 3 بر 0 ببرند و مهمتر اينکه صدر جدول را از زرد پوشان اصفهاني پس بگيرند.
نارنجيپوشان سايپا دومين شکست سيرجان را رقم زدند؛
در دومين بازيِ هفته دوم ليگ متمرکز (هفته دوازدهم)، سايپا تهران 3 بر 1 تيم سيرجان را شکست داد، تا سيرجان اولين شکست ليگ متمرکز را متقبل شده باشد. گر چه تيم سيرجان بازي را واگذار کرد، اما همچنان با 9 برد و 28 امتياز در صدر جدول باقي ماند. و تيمهاي شهرداري اروميه و سپاهان اصفهان با 9 برد و 26 امتياز در رتبههاي دوم و سوم قرار گرفتند.
بازي سوم از هفته دوم ليگ متمرکز (هفته سيزدهم)، سپاهان به دنبال پس گرفتن رتبه نخست جدول بود و با توجه به استراحت دو تيم سيرجان و شهرداري اروميه، نماينده اصفهان تيم سايپا را با نتيچه 3 بر 1شکست داد و دوباره صدرنشين شد؛ اين براي دومين بار است که در روزي تيم سيرجان استراحت دارد، سپاهان بازي را ميبرد و صدر جدول را از سيرجان ميگيرد.
صدري که توسط تيم سيرجان پس گرفته شد
در بازيهاي نخستِ هفته سوم ليگ برتر متمرکز واليبال (هفته چهاردهم) تيم سيرجان در يک ديدار سخت، با نتيجه 3 بر 2 هورسان رامسر را شکست داد و به صدر جدول رقابتها باز گشت.
سه مدعي و يک عنوان قهرماني نيم فصل
هفته آخر نيم فصل (هفته پانزدهم) تيمهاي سيرجان، شهرداري اروميه و سپاهان اصفهان مدعيان قهرماني در نيم فصل اين رقابتها بودند که در حساسترين بازيهاي هفته به مصاف حريفان خود رفتند؛ 3 ديداري که حکم قهرماني نيم فصل را مشخص ميکرد.
هفته آخر دور رفت ليگ متمرکز واليبال (ديدار تيم سيرجان - خاتم اردکان)
در دومين و آخرين ديدارهاي هفته سوم ليگ متمرکز واليبال (هفته پانزدهم)، تيم سيرجان 3 بر 1 خاتم اردکان را شکست داد و خيلي زود صدر جدول را از تيم شهرداري اروميه پس گرفت و قهرمان نيم فصل شد؛ پيش از بازيهاي هفته پانزدهم، تيم سيرجان با 30 امتياز صدرنشين سوپر ليگ واليبال ايران بود، اما در هفته پانزدهم تيم شهرداري اروميه پيش از ديدار «تيم سيرجان - خاتم اردکان»، شهرداري قزوين را شکست داد و صدر جدول را از نماينده سيرجان پس گرفت، نماينده سيرجان هم با شکست خاتم اردکان و گرفتن 3 امتياز اين ديدار نگذاشت صدر نشيني شهرداري اروميه به 5 ساعت برسد.
تلاش همه ما کسب قهرماني نيم فصل بود
محمدرضا تندروان در کنفرانس خبري بعد از آخرين ديدار نيم فصل عنوان کرد: «ديدار خاتم اردکان - سيرجان يک بازي کاملا دشواري بود، شما ببينيد بعد از هفتهها که تيم ما اول يا دوم بود، قاعدتا تيمها جلوي ما با احترام ظاهر ميشوند، براي پيروزي مقابل تيم سيرجان، براي اينکه بتوانند انگيزههاي خودشان را بالا ببرند. ما براي اين بازي خيلي تلاش کرديم که اين احترام از طرف ما هم باشد مقايل اين تيم. البته ما خيلي خوب بازي کرديم، خاتم اردکان اگر با اين کيفيت کل ليگ را بازي کند، فکر نميکنم اينجاي جدول باشد. تيم کاملا پر مهره، البته ريلکس و راحت جلوي ما بازي کردند، تبريک ميگويم براي عوامل تيم اردکان براي داشتن چنين تيمي، اميدوارم در ادامه مسابقات و در تمام بازيها همين انگيزه را داشته باشند. ما از نظر کيفيت بازي خيلي خوب بوديم، ولي من قبل از شروع اين هفته نگران اين بودم که بازيکنانم فکر کنند، دو تا بازي را خيلي سريع بازي کنند و ببرند و تمام شود و قهرمان شوند و بروند، در هر دو بازي هم به همين مساله خورديم، ما در دو هفته آخر بيشتر تلاش داشتيم که زودتر اين اتفاق به واسطه تلاشي که کرده بوديم، رخ دهد. من فکر ميکنم يک مقدار صبور نبوديم و اين صبور نبودنمان در اين دو تا مسابقه آخر باعث شد تيم مقابل هم توانست بهتر بازي کند، البته که آنها کيفيت بازيهايشان هر دو تا تيم فوقالعاده بود، از بازيکنان خودم هم راضيام آنها فوقالعاده بودند و ميبينيد داريم پيروز ميشويم، در شرايطي که تيم مقابل هم ما را تحت فشار قرار داده بود».
کارنامه تيم سيرجان در پايان نيم فصل
تيم سيرجان در نيم فصل سوپر ليگ واليبال ايران در مجموع 13 بازي انجام داد، که 11 بازي را با پيروزي پشت سر گذاشت ، 2 بازي مغلوب حريفان شد و در نهايت با 33 امتياز در ليگ 14 تيمي قهرمان نيم فصل شد.
تندروان سرمربي تيم سيرجان مربي تيم ملي شد
محمدرضا تندروان سرمربي تيم سيرجان با توجه به نتايج قابل قبول در سوپر ليگ واليبال ايران به تيم ملي واليبال ايران رسيد؛ ولاديمير آلکنو سرمربي تيم ملي واليبال ايران، توماس توتولو مربي ايتاليايي را به عنوان دستيار اول خود به فدراسيون ايران معرفي کرد و اين پيشنهاد مورد تاييد مسوولان فدراسيون هم قرار گرفت.
چند روز پيش در نشستي که در دفتر محمدرضا داورزني رئيس فدراسيون واليبال برگزار شد، محمدرضا تندروان سرمربي سيرجان، پيمان اکبري سرمربي شهرداري اروميه، رحمان محمديراد سرمربي سپاهان و سعيد رضايي مترجم کولاکوويچ به عنوان مربيان ايراني در تمرينات تيم ملي انتخاب شدند. اين 4 مربي ايراني در تمرينات و اردوها به همراه تيم هستند، در بازيهاي رسمي تنها يک نفر از جمع آنها به تصميم آلکنو بر روي نيمکت تيم مينشيند.