هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم گل‌گهر سیرجان 28 آذر 99 در ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان به مصاف شهرخودرو مشهد رفت. دیداری که گل‌گهر موفق به شکست 3 بر 1 این تیم شد و پس از یک هفته دوری از صدر نشینی، صدر جدول را از استقلال پایتخت پس گرفت.  
چه کرد این گادو
بازی در نیمه اول رو به اتمام است، تنها یک دقیقه مانده به پایان این نیمه، و منشا مهاجم گل‌گهر از روی پاس زکی‌پور گل اول بازی را می‌زند، تا گل‌گهرِ میزبان را پیش بیندازد، دو تیم در ادامه نیمه اول گلی نتوانستند بزنند و بازی در این نیمه با نتیجه 1 بر 0 به پایان رسید. در نیمه دوم دقیقه 65 باز منشا روی پاس برزای گل می‌زند و دبل می‌کند، تا گل‌گهر با اختلاف 2 گل از شهرخودرو جلو بیفتد. تنها 4 دقیقه بعد از این گل منشا دوباره دروازه میلاد فراهانی را روی پاس عاشوری باز و کار خود را با هت‌تریک تکمیل‌تر می‌کند. دقیقه 76 صادق صادقی دروازه گل‌گهر را با شوت از راه دور زیبا باز کرد و اختلاف گل را دوباره به 2 گل ‌رساند. در 20 دقیقه پایانی (15 دقیقه وقت قانونی و 5 دقیقه وقت اضاقه)، هیچ یک از بازیکنان دو تیم نتوانستند گلی  به ثمر برسانند، تا تیم گل‌گهر با هت‌تریک منشا با نتیجه 3 بر 1 شهرخودرو مشهد را شکست داده و با 13 امتیاز به صدر جدول بر گردد
گل‌گهر سَر تر از حریف مشهدی بود
در بازی هفته هفتم تیم گل‌گهرِ مهمان آمار بهتری از حریف به جا گذاشت؛ مالکیت توپ گل‌گهر 53 درصد شهرخودرو 47 درصد، تعداد پاس گل‌گهر 484 شهرخودرو 424، دقت پاس گل‌گهر 82 درصد شهرخودرو 77 درصد، تعداد شوت گل‌گهر 12 شهرخودرو5، تعداد شوت در چارچوب گل‌گهر 5 شهرخودرو 1، امید گل گل‌گهر 2.34 شهرخودرو 0.18.
صدرنشینی لیگ گره خورده به شهرخودرو
تیم شهرخوردوی مشهد هفته اول مسابقات لیگ برتر 3 بر 0 تیم ماشین سازی تبریز را شکست داد و خیلی زود به صدر جدول لیگ برتر رفت.
هفته دوم مسابقات لیگ در روزی که دیدار «پیکان - شهرخودرویِ صدر نشین» به دلیل بارندگی شدید لغو و به فردا موکول شد، تیم گل‌گهر نخستین دربی لیگ برتری‌اش را برد و صدر جدول را از شهرخودرو پس گرفت (شهرخودرو برابر پیکان باخت).
گل‌گهر هفته سوم گر چه در خانه برابر فولاد با یک تساوی متوقف شده بود اما در صدر ماند و هفته چهارم در تبریز برابر ماشین سازی 1 بر 0 برد، تا 3 هفته متوالی در بالای جدول جولان دهد. هفته پنجم گل‌گهر برابر پیکان باخت اما با توجه به اینکه بازی «نساجی - پرسپولیس 8 امتیازی» لغو شده بود، باز هم صدر برای گل‌گهر ماند.
آبی پوشان سیرجانی هفته ششم با باخت خارج از خانه برابر صنعت نفت آبادان صدر را به استقلال تهران تعارف زدند و آبی‌پوشان پایتخت هم با شکست شهرخوردرو صدر را از گل‌گهر گرفتند.
هفته هفتم باز این شهرخودرو بود که این بار مقابل گل‌گهر بازی را واگذار تا دوباره تیم شهرجهانی گلیم به صدر برگردد.  
تیم گل‌گهر بهترین تیم هفته
تیم گل‌گهر از 7 بازی که بین 14 تیم (پرسپولیس ذوب لغو آسیایی) در هفته هفتم لیگ برگزار شد، «بهترین تیم هفته» شناخته شد. گل‌گهر هفته هفتم 5 شوت در چارچوب (بیشتر از 13 تیم دیگر)، 12 شوت، 3 گل، پیروزی در بیش از 57 درصد از نبردهای و مالکیت توپ بالاتری هم نسبت به حریف، بالاترین امید گل (۲.۳۴) و کمترین شوت متحمل شده (۵) و نمره 7.7 بهترین تیم هفته شد.  
منشا برای دومین بار بهترین بازیکن هفته
در بازی هفته هفتم گادوی آقای گل، 7 شوت، 1 پاس کلیدی که خلق موقعیت شد و هت‌تریک کرد، تا تعداد گل‌های فصل خود را به 9 برساند و ثابت کند مرد شماره یک گلزنان لیگ برتر ایران است. همچنین این بازیکن با 9 گلی که زده، بهترین آمار گلزنی در 7 هفته ابتدایی تاریخ لیگ برتر را به نام خود کرده است.
4 بازیکن گل‌گهر در تیم منتخب هفته هفتم
تیم منتخب هفته هفتم لیگ برتر؛ محمدرضا اخباری دروازه‌بان تراکتور، بهنام برزای مدافع راست گل‌گهر (11 نبرد موفق،  پاسِ گل دوم و 8 عملکرد دفاعی و نمره 8.60 )، میلاد زکی‌پور مدافع چپ گل‌گهر (2 پاس کلیدی‌اش، پاسِ ‌گل اول، 2 دریبل موفق، 4 توپ‌گیری و 4 قطع پاس)، بهروز نوروزی‌فرد مدافع نفت مسجد سلیمان، مرادمند مدافع استقلال، اشکان دژاگه هافبک تراکتور، نیما انتظاری هافبک نفت مسجد سلیمان، مصطفی احمدی هافبک آلومینیوم اراک، نوید عاشوری هافبک گل‌گهر؛ تعویض طلایی و زودهنگام امیر قلعه‌نویی (2 پاس کلیدی،  پاسِ گل شوم و 1 دریبل موفق )، محمد عباس‌زاده مهاجم تراکتور، گادوین منشا مهاجم گل‌گهر (هت‌تریک).
گل‌گهر به سپاهان رسید!!!
فصل بیستم لیگ برتر، تیم گل‌گهر برای نخستین بار در «تیم منتخب هفته» 4 بازیکن داشت؛ هفته اول شاکری و زنده روح بازیکنان تیم گل‌گهر در تیم منتخب هفته قرار گرفتند، هفته دوم منشا و برزای، هفته سوم منشا و زکی‌پور (در این هفته سپاهان 4 بازیکن در تم منتخب هفته داشت (نیازمند، نژادمهدی، منصوری و رفیعی)، هفته چهارم زنده‌روح، هفته پنجم عاشوری و زکی‌پور (با توجه به اینکه 2 بر 1 به پیکان هم باخته بودیم)، هفته ششم بازیکن در تیم منتخت هفته نداشتیم (باخت 2 بر 1 برابر صنعت نفت آبادان) و هفته هفتم منشا، برزای، عاشوری و زکی‌پور در تیم منتخب هفته جای گرفتند، تا برای اولین بار در 7 هفته نخست لیگ، 4 بازیکن در تیم منتخب هفته داشته باشیم و در این راستا با سپاهان برابری داشته باشیم.
گل‌گهر دومین شکست سنگین شهرخودرو را رقم زد
تیم شهرخودرو هفته اول میزبان تیم ماشین‌سازی تبریز بود و موفق به برد شیرین اول فصل 3 بر 0 شد. هفته دوم این تیم مشهدی 1 بر 0 بازی را در پایتخت به پیکان واگذار کرد، یاران رحمتی هفته سوم در مشهد برابر صنعت نفت‌آبادان به تساوی 1 بر 1 رسیدند، این تیم هفته چهارم 3 بر 0 باخت تا دومین شکست فصل را تجربه کرده باشد، هفته پنجم در اصفهان ذوب را 2 بر 0 شکست داد، هفته ششم در مشهد 10 نفره 2 بر  0 متوقف شد، یاران دیار خراسان هفته هفتم در دیار کریمان به مصاف گل‌گهر رفتند و 3 بر 1 «دومین شکست سنگین فصل» را پذیرا شدند؛ اولین شکست سنگین شهرخودرو هفته چهارم برابر «پرسپولیسِ پایتخت» و دومین شکست سنگین فصل هم برابر «گل‌گهرِ شهر جهانی گلیم» رقم خورد.
علل برد گل‌گهر
مالک محوری باشگاه شهرخودر؛ از دست دادن سرآسیایی با وجود گرفتن نتایج خوب در فصل گذشته، کم تجربگی رحمتی سرمربی تیم شهرخودرو (لیگ برتر تا هفته هفتم؛ 7 بازی، 2 برد، 4 باخت و 1 تساوی. لیگ قهرمانان آسیا؛ 4 بازی، 3 باخت و 1 تساوی)، ضعف دفاعی تیم شهرخودرو؛ آزاد گذاشتن گادو روی گل اول، 3 بازیکن شهرخودرو در مهار منشا روی گل دوم ناموفق بودند، گل سوم گل‌گهر هم مدافعین شهرخودر از جریان بازی خارج بودند. در اختیار داشتن بهترین مهاجم لیگ (منشایِ گل‌گهر).    
رحمتی؛ در حد و شان شهرخودرو نبودیم
سید مهدی رحمتی سرمربی تیم شهرخودرو بعد از بازی مقابل گل‌گهر سیرجان اعتراف کرد؛ بازی با گل‌گهر اصلا در حد شهرخودرو نبودیم. ما تیم‌مان خصوصی است و یک مقدار به لحاظ مالی و هزینه باید مدیریت بکنیم. 50 در صد تیم ما دچار تغییر شده و یک مقدار زمان می‌برد که هماهنگ شویم. برابر گل‌گهر آن چیزی که مد نظرمان بود، چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ نتیجه اصلا در شان تیم شهرخودرو نبودیم.
رحمتی نام گل‌گهر را کنار استقلال و پرسپولیس ‌آورد
چه زود گل‌گهر به یکی از تیم‌های بزرگ لیگ برتری ایران تبدیل شد، حالا پس از گذشت تنها 37 بازی در لیگ برتر تیم گل‌گهر در ردیف «تیم‌های بزرگِ لیگ برتریِ پایتخت نشین» قرار می‌گیرد؛ سید مهدی رحمتی سرمربی تیم شهرخودرویِ مشهد، پس از بازی گل‌گهر سیرجان - شهرخودروی مشهد عنوان کرد: 4 باختی که دادیم 3 تایش برابر «استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر» بوده که از لحاظ شرایط مالی شان و با توجه به بودجه سنگینی که کردند، برای لیگ امسال بازیکنان خیلی خوبی جذب کردند، به اینها باختیم، دقیقا تفاوت کیفیت بازیکنان توی این بازی‌ها مشهود بود. ولی باز هم سعی کردیم جلویشان فوتبال بازی بکنیم.
فراهانی و کسب پایین‌ترین نمره بازی
میلاد فراهانی دروازه‌بان فصل گذشته گل‌گهر سیرجان و این فصل شهرخودرو، در بازی گل‌گهر - شهرخودرو با دریافت 3 گل از گادوین منشا و کسب پایین‌ترین نمره بین تمام بازیکنان زمین موجب تعجب و ناراحتی هواداران این تیم مشهدی شد.    
رحمتی فهمید گل‌گهر از استقلال قوی‌تر است
گر چه تیم شهرخودرو هفته ششم برابر تیم استقلال بازی را واگذار کرد، اما 10 نفره بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت، چرا که تیم جوانِ این مربی جوان در این دیدار امید به گل بیشتر، مالیکیت توپ بیشتر، دقت پاس برابر و تعداد پاس نزدیک به حریف داشت؛ در هفته هفتم نمایش یاران قلعه برابر یاران رحمت طوری بود که رحمتی به درستی فهمید گل‌گهر، استقلال نیست.