مرتضی شول افشارزاده: تیم فوتبال شهرداری سیرجان در فصل سیزدهم لیگ برتر، با شکست تیم‌های پالایش گاز ایلام، وچان کردستان، ملوان بندر انزلی، سارگل بوشهر و قشقایی شیراز، بین11 تیم لیگ (هر دو گروه) قهرمان دور رفت مرحله گروهی شد. شهرداری سیرجان جدا از قهرمانی  به عناوین مهم تیمی و فردی مهمی دست یافت، که در متن زیر عنوان شده است.     
دیدار معوقه فرصتی مناسب برای تیم شهرداری
دیدار معوقه هفته اولِ دو تیم شهرداری سیرجان قشقایی شیراز(زاگرس) جمعه 12 دی 99 ساعت 14 در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد. نتایج ضعیف تیم قشقایی، جدال صدر نشین با قعر نشین، بهترین موقعیت برای افزایش امتیاز و فاصله گرفتن تیم شهرداری سیرجان از تیم وچان رده دومی و ملوان رده سومی در راه صعود به مرحله بعد بود.
پُر گل‌ترین بازی لیگ سیزدهم بانوان رقم خورد
تیم فوتبال شهرداری سیرجان در روزی که مهمان شیرازی‌های همسایه بود، موفق به شکست 11 بر 0 تیم قشقایی شیراز (زاگرس شیراز) شد.
گل بازی بانوان سیرجانی
بازیکنان شهرداری سیرجان با گل‌های هستی فروزنده (۲ و ۱٨)، افسانه چترنور (۶ و ۱۲ و ۴۱ و ۴۳ و ۷٨ )، شبنم بهشت (۳۶ و ۴۵و ۷۵ و ٨۴) تیم قشقایی را 11 تایی کردند.
ملیکا متولی بهترین پاسور دور رفت مرحله گروهی
ملیکا متولی مدافع شهرداری سیرجان، با ۵ پاس گل عنوان بهترین پاسور نیم فصل اول لیگ برتر بانوان را از آن خود کرد، آماری که برای یک مدافع بسیار ارزنده و جالب توجه است.
افسانه چترنور مهاجم شهرداری بهترین خط حمله لیگ
افسانه چتر نور مهاجم تیم شهرداری سیرجان قبل از بازی معوقه برابر زاگرش شیراز با  6 گل زده در رده دوم جدول گلزنان لیگ برتر قرار داشت، زهرا قنبری مهاجم تیم وچان کردستان هم با 9 گل زده در صدر قرار داشت. چترنور مهاجم شهرداری با زدن 5 گل به تیم قشقایی خود را 11 گلِ کرد و با اختلاف 2 گل از قنبری به صدر جدول گلزنان لیگ برتر رفت وعنوان بهترین گلزن نیم فصل اول را به خود اختصاص داد.
تیم سیرجان تیم وچان را پشت سر گذاشت
در گروه دو، تیم شهرداری سیرجان، قبل از بازی با نماینده تیم استان همسایه (قشقایی شیراز)، با ۴ بازی به همراه تیم وچان کردستان (با ۵ بازی)، با ۱۶ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار داشتند، در حالی که در گروه یک تیم سپاهان با ۴ بازی ۱۰ گل به ثمر رسانده و ۶ گل از تیم سیرجان و وچان کمتر زده بود؛ نماینده بانوان سیرجان در لیگ برتر فوتبال ایران با زدن 11 گل به تیم قشقایی، عنوان بهترین خط حمله را با ۲۷ گل زده به خود اختصاص داد. ضمن اینکه در گروه ۲ (گروه نماینده سیرجان) تعداد بازی‌ها بیشتر بود اما میانگین گل زده در هر بازی تیم شهرداری سیرجان هم بیشتر از سایر تیم‌ها بود.
عنوان بهترین خط دفاع لیگ برای ذوب  
تیم ذوب آهن اصفهان با ۳ گل خورده و ۳ بازی بسته نگه داشتن دروازه تیم خود در 4 بازی، به عنوان بهترین خط دفاع دور رفت، برگزیده شدند. لازم به ذکر است، تیم شهرداری سیرجان هم در 5 بازی تنها 4 گل دریافت کرد.
بهترین دروازه‌بان لیگ در دور رفت
زهرا خواجوی سنگربان ذوب آهن در ۴ بازی تنها 3 گل دریافت کرد و تعداد ۳ کلین شیت داشت، تا عنوان بهترین دروازه بان نیم فصل اول به او برسد.
دختر طلایی فصل
نگین زندی مهاجم ۱۶ ساله ذوب آهن اصفهان می رسد، با زدن ۳ گل و 1 پاس گل برای گاندوها به ثبت رساند، تا عنوان دختر طلایی نیم فصل اول را به نام خود بزنند.
یکه تازی شهرداری سیرجان در هر دو گروه
پس از پایان  بازی معوقه شهرداری سیرجان - قشقایی شیراز (پایان دور رفت مرحله گروهی)، تیم سیرجان با 15 امتیاز نه تنها در گروه دو صدر نشین است، بلکه در هر دو گروه بین 11 تیم بالاتر از همه قرار دارد؛ بعد از شهرداری سیرجان تیم سپاهان از گروه یک با 12 امتیاز در رده دوم قرار دارد.
دور برگشت مسابقات باید با همین آمادگی جلو حریفان ظاهر شویم
مریم جهان نجاتی سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان پس از برد 11 بر 0 برابر تیم قشقایی شیراز عنوان کرد: «بازی مقابل قشقایی از بازی‌های معوقه هفته اول بود که به دلیل نا آمادگی این تیم در هفته اول برگزار نشد و این هفته به مصافشان رفتیم، امروز شاهد بازی خوبی بودیم موقعیت‌های زیادی داشتیم که توانستیم 11 گل به ثمر برسانیم، چتر نور . بهشت و فروزنده توانستند در این بازی گلزنی کنند و خود را به صدر جدول گلزنان لیگ برسانند افسانه چترنور با زدن 5 گل 11 گله شد  و شبنم بهشت هم با زدن 4 گل 8 گل شد و به ترتیب در رده‌های اول و  سوم جدول گلزنان قرار گرفتند، هستی فروزنده هم با دو گلی زد 3 گله شد، زهرا علیزاده و لیلا معلم را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم، حدیث بساط شیر مدافع سمت چپمان به دلیل مصدومیت در دقیقه 25 تعویض شد و زهره عرفانی بازیکن جوانمان به جایش وارد زمین شد و درنیمه دوم  فاطمه ستوده دیگر بازیکن جوانمان بازی کرد، هستی فروزنده و رقیه جلال نسب بازیکنان جوان و با کیفیتمان هستند که در دو بازی اخیر فیکس بودند، بر این اعقتاد هستم که بازی دادن به جوانان سطح  کیفیت بازی شان را بالا تر می‌برد، تیم قشقایی تیم نو پایی است و در ادامه راه برایشان آرزوی موفقیت دارم، به لطف خدا و تلاش بچه‌ها توانستیم همه بازی‌های مرحله رفت گروهی را با پیروزی پشت سر بگذاریم، در دور برگشت مسابقات  باید با همین آمادگی جلو حریفان ظاهر شویم.