اطلاع رسانی: دیروز سه‌شنبه طی مراسمی به میزبانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و آموزش و پرورش سیرجان با حضور جمعی از مسوولین استان و شهرستان،500 تبلت سیم کارت دار برای دانش آموزان بی بضاعت از سوی شرکت توسعه آهن و فولاد و اهدا شد.
این برنامه با شعار شهر بدون نیازمند و جا مانده از تحصیل آغاز شد و اکبر محیاپور، ریاست اداره ی آموزش و پرورش، به عنوان نخستین سخنران از تاثیر مثبت این اتفاق و استقبال این سازمان از چنین اقداماتی گفت و افزود: با این حرکت خیرخواهانه، انگیزه‌ای که دانش آموزان از رفتن به مدرسه داشتند و در این دوران، به واسطه‌ی وجود ویروس کرونا، آن ذوق و اشتیاق از کودکان محصل گرفته شد و برخی با توجه به شرایط اقتصادی از تحصیل در فضای مجازی هم بازماندند، این رنج و ناراحتی به اندازه ای که در توان بود به لطف و همکاری دوستان از میان برداشته شد.
شوق و ذوق محصلان ما هنگام رفتن به مدرسه دیدنی و مثال زدنی بود، حتی در مناطق محروم و هرچند شرایط دشوار اما بسیاری از دانش آموزان‌مان به تحصیل خود ادامه می دادند که با شیوع بیماری کرونا این شرایط برای بسیاری سخت تر شد.
در مقاطع دبستان بیشتر شاهد دانش آموزان بازمانده از تحصیل بودیم و نباید هرگز فراموش نمود که این دانش آموزان هستند که آینده‌ی میهن را می‌سازند و ما آمار 3000 نفری از دانش آموزانی داشتیم که با توجه به کمبود امکانات سخت افزاری از تحصیل خود بازمانده بودند به یاری خداوند و همت همگانی با این 600 دستگاه تبلت اهدایی، امروز این تعداد نصف شده و امیدواریم باقی خیرین نیز همچون شرکت های توسعه آهن و فولاد و گهر عمران به یاری دانش آموزان، این نسل مهم و آینده ساز ایران زمین بیایند تا در شهر صنعت و معدن شاهد بازماندن دانش آموزان از تحصیل به دلیل کمبود امکانات نباشیم.
حجه الاسلام سید محمود حسینی، امام جمعه‌ی شهرستان نیز در این مراسم حضور داشت و در سخنرانی خود اظهار نمود: بهترین خیرخواهی در پیشگاه خداوند بخشش و کمک به نیازمندان است. اینکه امروز و در این ایام شاهد بخشش و ایجاد شادی در دل دانش آموزان شهرمان باشیم خود ارزش بالایی دارد و امیدواریم این قبیل کمک ها ادامه داشته باشد.
محمد اسفندیارپور، معاون مالی و سرمایه ی انسانی شرکت توسعه آهن و فولاد، در خصوص این برنامه بیان داشت: ما در راستای مسوولیت های اجتماعی کارهای بسیاری را به صورت داوطلبانه در دستور داشته ایم، از جمله بازسازی خانه ی دکتر صادقی و ایجاد موزه و درمانگاه برای خدمات رایگان به افراد کم بضاعت؛ مرمت چند مدرسه و باشگاه فرهنگی، برگزاری چند کلاس برای دانش آموزان در جهت  توسعه آموزشی داریم. در حال تکمیل و تجهیز پارک آبی دلفین که چندین سال بلا استفاده بود نیز هستیم.
اسفندیارپور افزود: توانمند سازی از جمله کارهایی‌ست که برای ما مهم و قابل توجه است و در همین راستا همکاری و تعامل خوبی با کمیته ی امداد در جهت ایجاد شغل برای اشخاص تحت پوشش کمیته انجام داده ایم.
متاسفانه سیرجانِ متمول، دارای خانه هایی بود که بعضا از امکانات بهداشتی چون حمام و سرویس بهداشتی محروم بودند و ما به این مشکل ورود کرده و حدود 140 خانه را به این امکانات مجهز نمودیم.
چندی پیش نیز از تمامی پرسنل بهداشت و درمان شهرستان که حدود 2000 نفر هستند و در این ایام کرونا به طور واقعی مجاهدت نمودند مراسم تقدیری به عمل آوردیم و در همین رابطه مخزن 25 تُنی اکسیژن برای بیمارستان غرضی خریداری شد که نیاز اکسیژن این بیمارستان را مرتفع می سازد.
 تکمیل کردن سالن همایش های سیرجان با ظرفیت 1200 نفر اقدام دیگری بود که انجام شده و این پروژه ای نیمه کاره بود که شرکت توسعه آهن و فولاد اقدام به تکمیل و راه اندازی آن نمود.
پروژه ی سالن همایش ها با هزینه ی حدود 40 میلیارد تومان مجهزترین و به روز ترین سالن همایش های جنوب شرق کشور خواهد شد.
تمام این کارهای عام المنفعه صورت گرفته و هیچ امتیازی و تصرفی در استفاده از آن ها برای شرکت توسعه آهن و فولاد نیست.
اسفندیار عنوان کرد: امروز هم با همکاری شرکت گهرعمران  600 دستگاه تبلت سیم کارت دار برای دانش آموزان جا مانده از تحصیل تهیه کردیم که از این تعداد 492 تبلت را شرکت توسعه آهن و فولاد با هزینه ای بالغ بر 2میلیارد و 500 میلیون تومان و 108 دستگاه دیگر را شرکت گهر عمران تهیه و به اداره‌ی آموزش و پرورش تحویل داد تا به دست دانش آموزان برسند.
مهم اتفاق و نتیجه ی مثبت این کار است؛ همین که شاهد پیشرفت آینده سازان مملکت خویش باشیم و دانش آموزان ما بتوانند با دریافت این تبلت ها راه تحصیل و زندگی خود را بیابند برای ما بزرگترین سود و نتیجه را در پی خواهد داشت.