شهرک برق، بیرونی‌ترین شهرکِ سیرجان. در بزرگراهی  به سمت کرمان، پرتردد و شلوغ، بدون ایمنی و اطمینان. سال‌هاست که از احداث و ساخت آن گذشته است و اما همچنان ورودی و خروجی درستی برای آن در نظر گرفته نشده است. ساکنان هر روز با ترس و لرز از این گذر عبور می‌کنند تا به مرکز شهر برسند و برگردند. سال‌هاست مشکل سند خانه‌هایش پابرجاست. چرا که بنا به ادعای مسوولان، روی سفره زیرزمینی آب شرب شهر قرار گرفته و امکان آلودگی آب شرب شهری، می‌رود. پس سند خانه‌هایش هم مشکل دارد.

اختلاف اداره برق و شهرداری، علت بی‌سند بودن خانه ها
به شهرک رفتیم و پای صحبت ساکنین این شهرک نشستیم. «هر سال به ما این وعده داده می شود که مشکل سند خانه های‌مان حل می شود، حتا نماینده هم پیگیر این قضیه بوده و این امید را به ما داده که حل خواهد شد. اما نکته‌ای که اخیرا به ما گفته شده این است که تاخیر در واگذاری سندها به دلیل اختلاف مالی بین اداره‌ی برق و شهرداری‌ست. و این گونه گفته اند که شهرداری به اداره برق بدهکار است و این وسط باید یا هزینه را بپردازند یا این که بخشیده شود تا خانه‌های این شهرک، سنددار شوند. والا نمی‌دانیم این مشکل چگونه حل خواهد شد که مشکلات اهالی رفع گردد.»
نه نگهبانی و نه دوربینی برای حفاظت از شهرک
دیگری می‌گوید: «شهرک برق عابر بانک ندارد. مدتی نگهبان داشتیم و اهالی شارژ ماهیانه را پرداخت می کردند تا به این نگهبان داده شود، اما مدتی‌ست که این شارژها پرداخت نمی شود و دیگر نگهبان ندارد. چون این شهرک خارج از شهر واقع شده و این جزو اساسی ترین نیازهای شهرک است. بعد از رفتن نگهبان، دوربین‌ها هم دزدیده شدند و این شهرک فاقد امنیت و کنترل شده است، هرچند ناامنی زیادی در این شهرک نیست اما اگر اتفاقی رخ دهد، دست مان به جایی بند نیست.»
شهرکی بدون فضای سبز و پارک
«خط واحد به این شهرک تعریف نشده و باید با ماشین شخصی تردد کنیم. حتا همان تاکسی هم برایش به صرفه نیست که از اینجا عبور کنند و آژانس‌ها هم هزینه‌ی زیادی می‌گیرند. اگر می‌خواهیم در این شهرک ساکن شویم کوچه های خاکی زیادی هم دارد که به دلیل هزینه‌ی بالایی که باید ساکنین بپردازند، هنوز آسفالت نشده. چرا که ساکنین قادر به پرداخت این هزینه نیستند. محوطه و زمین چمنی برای بازی هم این شهرک ندارد. پارکی نیست که بچه ها در آن بازی کنند. هرچند یک پارک داشت که در محدوده‌ی پست برق بود، اما همان هم مالک شخصی پیدا کرد و دور آن حصار کشیده شد و شهرک مان بدون پارک ماند.  حتا باشگاهی هم ندارد که اهالی بتوانند ورزش کنند. درختکاری آن چنانی هم صورت نگرفته، هر چه درخت هست اهالی کاشته‌اند و آبیاری می کنند. سگ‌های ولگرد در این شهرک بیداد می‌کنند، گله‌های سگ هر روز به دنبال غذا می گردند.»
دور برگردان یا مسیر خلاف تا فلکه کشتی
«واقعا یک ورودی درست و حسابی و یا دور برگردان اساسی برای این شهرک در نظر گرفته نشده است. به خصوص اگر از سمت کرمان، قصد ورود به شهرک را داشته باشی، هیچ راهی برای آن  نیست و باید دور فلکه کشتی دور بزنیم و سپس وارد شهرک برق شویم. این از لحاظ ترافیک، نیاز به به طرح هایی دارد که مشکلات اهالی را کاهش دهند. حتا یک سرعت‌کاه هم، قبل از ورودی آن و روی بزرگراه، تعبیه نشده که سرعت خودروها کاهش پیدا کند و ورود خروج به این شهرک خیلی خطرناک است و هر روز شاهد تصادفات زیادی در این مسیر هستیم و دلهره و اضطراب همیشه همراه اهالی این شهرک وجود دارد. کاش مسوولان کمی به فکر بودند.»
اعتباراتی برای اصلاح ترافیکی
مشکلات این شهرک را با پور مهدی آبادی، معاون واحد فنی و شهرسازی شهرداری بازگو کردیم. وی با اشاره به این که این جزو وظایف واحد ترافیکی‌ست، عنوان کرد: «به منظور اصلاح ترافیکی در برخی نقاط شهر، تامین اعتباری صورت گرفته است. این نقاط شامل، ورودی شهرک ثارا...، کمربندی بلوار شاهد، شهرک سی‌بی‌جی و برخی نقاط دیگر شهر است. اما اولویت‌بندی به عهده‌ی  واحد ترافیک شهر است و دو قرارداد در این رابطه منعقد شده و در مرحله‌ی انتخاب پیمانکار قرار دارد.»
اصلاح ترافیکی ورودی شهرک برق، در بودجه‎ی سال آینده
برای اطلاع از جزییات، با مسوول واحد ترافیک شهرداری تماس با خراسانی، در این رابطه چنین گفت: «به کمبود بودجه برخوردیم و اصلاح ترافیکی شهرک برق به سال آینده موکول می‌شود. » خراسانی در رابطه با اصلاح ترافیکی سایر نقاط شهر، چنین توضیح داد: «نقاطی همچون میدان مادر، ورودی شهرک لاله و ورودی شهرک ثارا... در اولویت قرار دارند و سایر نقاط را در بودجه‌ی سال آینده تعریف می‌کنیم.»
وی در رابطه با ورودی شهرک  برق گفت: «این نقطه نیاز به جدول گذاری دارد که خاک ریزی و خاکبرداری که هزینه‌ی این عملیات عمرانی را به سال آینده محول کردیم. اما در رابطه با ورودی شهرک سی بی جی باید بگویم که مشکلی ورودی این شهرک ندارد. دوربرگردانی برای این مسیر تعریف شده اما به این دلیل که برخی خودروها خلاف جهت حرکت می‌کردند و در این مسیر سرعت‌گاهی برای آرام‌سازی سرعت در نظر گرفته نشده بود و به طور موقت مسدود شده که پس از نصب سرعت‌کاه که تا اوایل بهمن‌ماه صورت خواهد گرفت، این دوربرگردان باز خواهد شد. اما در رابطه با ورودی باسفهرجان، که این هم جزو وظایف شهرداری نیست و بخشداری و فرمانداری باید به مشکلات ترددی این مسیر سر و سامان دهند و ورودی بلوار شاهد از سمت شیراز، مشکل دکل‌های برق است که در غرب بلوار شاهد قرار دارند که باید این اصلاحات صورت گیرد تا مشکلات این قسمت ها رفع گردد.»