حق به حقدار رسید

بالاخره بعد از سال‌ها، مدیری بومی بر کرسی ریاست مجموعه بزرگ معدنی و صنعتی سیرجان نشست. مهندس ایمان عتیقی ازمدیران خوش نام و کاربلد صنعتی کشور است که دانشش را با کار تجربی پیوند زده. او در حالی با تایید علیرضا رزم حسینی؛ وزیر صمت و تصمیم هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت بزرگ منصوب شد که پیش از این سابقه حضور دو دوره در هیات مدیره  شرکت گل‌گهر، هیات مدیره شرکت جهان فولاد و سابقه ۱۶ ساله حضور اثربخش در مدیریت‌های مختلف در منطقه گل‌گهر را در کارنامه موفق کاری خود دارد. وی از محبوب‌ترین مدیران شرکت‌های منطقه گل‌گهر به حساب می‌آید و پیش بینی می شود با انتصاب این مدیر عامل بومی، شاهد سرعت گرفتن روند رو به رشد این شرکت معدنی و صنعتی باشیم. این شرکت به دنبال حضوری پررنگ تر از گذشته در منطقه تلاش می‌کند این منطقه را به غول آهنی کشور تبدیل کرده  به همین دلیل مدیریت جدید این مجموعه باید با نقشه راه مشخص در این مسیر گام بردارد.
هرچند گل‌گهر در حوزه بومی‌سازی تکنولوژی عملکرد موفقی در یک سال گذشته از خود به جای گذاشته است و با حضور در طرح انتقال آب خلیج فارس به این منطقه نگرانی ها برای تامین آب را برطرف کرده، اما نوسانات ارزی و بحران های حاصل از تحریم ، موانعی است که می تواند اجرای پروژه ها را با مشکل همراه کند.
از سویی دیگر شرکت‌های بزرگ در تلاش هستند تا با بومی سازی تکنولوژی میزان وابستگی به واردات را کاهش دهند اما این موضوع نیز نیازمند سرمایه گذاری و تامین ارز خواهد بود. صادرات اصلی‌ترین راه برای تامین ارز لازم است که باتوجه به تصمیمات دولت برای صنعت فولاد کمی سخت شده است.
مدیران مجموعه گل‌گهر وعده افتتاح تعدادی از پروژه های این شرکت را تا پایان سال و براساس زمان بندی مشخص شده، داده اند، هرچند در یک سال گذشته سیر صعودی دلار و شیوع کرونا بر تمامی حوزه‌های اقتصادی اثر گذار بود، حال باید دید عتیقی با استفاده از چه شتاب دهنده‌ای شعار های گل‌گهر را محقق می‌کند.
ضمن آرزوی موفقیت برای ایمان عتیقی، امیدواریم این مدیر بومی ضرورت پیوست فرهنگی-اجتماعی شرکت تحت امرش را جدی بگیرد و به توسعه کمی و کیفی زادگاهش توجه ویژه نشان دهد تا در آینده شاهد توسعه متوازن سیرجان باشیم.