ورزش فوتسال شهرستان که اکنون مدتی‌ست به شکوفایی رسیده و آوازه‌ی خوبی از خود در میان عموم همشهریان باقی گذاشته؛ اخیرا با همت تیم گهرزمین است که چنین پیشرفتی داشته.
شرکت سنگ آهن گهرزمین در زمینه‌ی مسوولیت‌های  اجتماعی‌اش اینبار به سراغ ورزش رفت و با حمایت‌های خود از ورزش شهرستان به ویژه در رشته‌ی فوتسال و وزنه برداری، جانی تازه در رگ‌های ورزش شهرستان و به ویژه این دو رشته تزریق نمود.
ورود گهرزمین به عرصه ‌ورزش قهرمانی موجب شد تا تیم‌های شهرستان در اندیشه‌های بلندتر و فرای مسابقات شهرستانی و استانی، در سطوح بالا رقابت کنند، به موفقیت برسند و انگیزه‌ی ورزشکاران سیرجانی را بیش از پیش برای نام آوری و آوازه‌ی کشوری‌شان تقویت نمود.
ناصر گل محمدی، رییس اداره‌ی ورزش و جوانان سیرجان و سرپرست هیات ورزش همگانی استان کرمان، در رابطه با ورود شرکت گهرزمین به ورزش و حمایت آن از رشته‌های مختلف ورزشی بیان داشت: باتوجه به اینکه شهرستان سیرجان دارای معادنی بزرگ در کشور است و شرکت‌های مختلفی در این معادن مشغول به کار هستند بر حسب وجودشان در حوزه‌ی شهرستان سیرجان مسوولیت‌های اجتماعی دارند؛ در نتیجه هر کدام به عنوان یک بنگاه اقتصادی در زمینه‌ی وظایف اجتماعی وارد عمل شدند که یکی از زمینه‌ها برای انجام این مسوولیت‌ها، ورزش و حمایت از تیم‌ها و رشته‌های مختلف ورزشی‌ست.
شرکت صنعتی معدنی گهرزمین نیز در راستای انجام مسوولیت‌های اجتماعی‌اش پا در میدان حمایت از ورزش گذاشت و در این راه نیز تا به امروز با قدرت و موفق عمل نموده که این امر موجب پیش رفت سطح رقابت و تلاش ورزشکاران شهرستان است.
گل محمدی اذعان کرد: وجود بنگاه های اقتصادی متعدد در شهرستان و رویکرد حمایتی آن‌ها از ورزش گاها موجب موازی کاری می‌شد و برای رفع این مساله اداره‌ی ورزش و جوانان از این بنگاه‌ها خواست تا در تمام رشته‌های ورزشی ورود کرده و از چنین پیش آمدهایی در کار جلوگیری شود.
باتوجه به وجود باشگاه ورزشی گهرزمین که همواره در بخش‌های مختلف ورزش همگانی از جمله برگزاری همایش‌ها و برنامه‌ها یاری رسان اداره‌ی ورزش و جوانان بود؛ پس از تکمیل ساختار باشگاهی و با وجود اشخاصی چون سید رضا مهدوی، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی گهرزمین، با سابقه‌ی درخشان ورزشی از جمله ریاست هییت، حضور در تیم ملی که در کارنامه خود دارد و از قهرمانان خوب استانی‌ست، به راستی از سرمایه‌های ورزش شهر سیرجان محسوب می‌شود و حضورش در راس این باشگاه یک فرصت برای پیشرفت و ارتقا سطح ورزش شهرستان است؛ باشگاه گهرزمین اینبار در زمینه‌ی ورزش قهرمانی ورود کرد و اتفاقی که از این تعامل پیش آمد برد برد و به سود همگان بود. رییس اداره‌ی ورزش و جوانان توضیح داد: باشگاه گهر زمین که به کشور معرفی نشده بود به خاطر حضورش در تیم‌های ورزشی به خوبی به دیگران شناسانده و نامش بر زبان‌های جاری شد.
از طرفی فوتسال شهرستان که رو به زوال رفته و چراغش رو به خاموشی بود و با وجود اشخاصی چون مهدوی در باشگاه ورزشی گهرزمین و قبول پیشنهاد اینکه در این زمینه از زیر ساخت تا لیگ برتری نمودن این تیم حامی و همراه آن باشند، باعث تا این تیم بار دیگر جان تازه گرفته و به عرصه‌ی رقابت بازگردد.
از سال گذشته که نگاهی جدی به این ورزش شد برای آن هزینه صورت گرفت وارد لیگ برتر شد و امسال با استفاده از سرمربی تیم ملی و جذب تعدادی بازیکن باز هم از تیم ملی، گهرزمین اسبش را برای قهرمانی زین کرد.
گل محمدی افزود: همگام با تیم اصلی در رده‌های سنی هم گهرزمین تشکیل تیم داده و همه برای بازی لیگ برتر هستند و باشگاه شروع به تست گیری و عضوگیری نموده است و مربی ها و بازیکنان خوبی هم دارد.
اما در بحث تیم اصلی درکنار نگاه بومی که داریم حقیقت امر این است که شاید با توان بومی و اکتفا صرفا به توان بازیکنان شهرستان نمیتوانستیم به این رتبه دست پیدا کنیم؛ اما اکنون در کنار مربی تیم ملی و بازیکنانش، بازیکنان و مربیان شهرستان ایستاده اند و از تجربیات آنان بهره خواهند برد و در آینده‌ای نزدیک این تیم بومی خواهد بود و این هم هوشمندی دیگر باشگاه گهرزمین بود.
در رابطه با زیر ساخت ها گل محمدی ادامه داد: متاسفانه زیر ساخت مناسبی برای تیمی که اکنون جایگاه بلندی در جدول لیگ برتر دارد وجود نداشت و ما باید به صورت همزمان پیشرفت می‌کردیم تا پاسخ مناسب نیازهای تیم را داشته باشیم.
از سوی دیگر باشگاه گهرزمین هم سالن فوتسال نداشت و ما پیشنهاد دادیم در قبال استفاده و بهره برداری از سالن باشگاه امام علی(ع) 3ساله کف پوش، سیستم روشنایی و سیستم گرمایشی و سرمایشی را تعویض کنند و با قبول این پیشنهاد، هم جای مناسب تمرین تیم فوتسال ایجاد شد و هم سالنی آماده برای بهره برداری دیگر تیم های ما و اکنون هم در انتظار آغاز مسابقات و نشاهده ی نتایج هستیم. رییس اداره‌ی ورزش و جوانان در خصوص دیگر ورزش مورد حمایت باشگاه گهرزمین گفت: وزنه برداری، ورزشی که علی رغم وجود قهرمانان و استعدادهای خوب در سیرجان سالها از نبود امکانات ونداشتن حامی مالی رنج میبرد، باتوجه به نگاه قهرمانی گهرزمین این ورزش در جهت توسعه زیر چتر گهرزمین رفت.
در آغاز راه باشگاه گهرزمین مجوز شرکت در مسابقات لیگ برتر را با استفاده از مربی و بازیکنان تیم ملی گرفت و در کنار آنان بازیکنان مستعد شهرستان و مربیان هم کسب تجربه کردند.
باتوجه به حمایت باشگاه گهرزمین از ورزش وزنه برداری و بهره بردن از مجربان این رشته در آینده شاهد ترقی این رشته ی ورزشی در شهرستان خواهیم بود.
گل محمدی در پایان اظهار داشت: باتوجه به پیشرفت های تیمی و قهرمانی در شهرستان، اکنون این نکته مهم آشکار شده است که باید به زیر ساخت که به اندازه ی پرورش قهرمانان مهم است، توجه نمود.
امیدواریم این پیشرفا ها در ورزش همگام با یکدیگر پیش روند تا استعدادهای خوب شهرستان بیش از گذشته شکوفا شود.