دوشنبه هفته جاری جلسه ی شورای شهر سیرجان در صحن علنی با حضور رضا سروش نیا؛ شهردار سیرجان و محمدرضا خواجویی نسب؛ رییس اداره صمت و شش نفر از اعضای شورای شهر سیرجان در صحن علنی با محوریت موضوع احداث سایت نمایشگاه های بین المللی سیرجان برگزار شد.
در ابتدای جلسه اسماعیل خواجویی؛ رییس شورای شهرستان از کلیات طرح چنین گفت: سایت نمایشگاه برای راه اندازی نمایشگاه صنایع و معادن، گل وگیاه، بهاره و پاییزه و غیره مناسب است. این موضوع پیشنهاد شهرداری بوده است و باید مزایده قرار گیرد و مقرر بوده سهم شهرداری ۵۱درصد باشد آینده‌ی خوبی برای سیرجان دارد اما نیاز به همکاری است و فکر می کنم زمینی در ابعاد ۷تا۸هکتار برای آن درنظر گرفته شده است.
در ادامه حسن خدامی؛ دیگر عضو شورای اسلامی شهر سیرجان اظهار داشت: توجه و نگاه کشور همیشه به سیرجان معطوف است و می دانیم که چنین نمایشگاه هایی را فقط مراکز استان دارند مثل نمایشگاه جنوب شرق در بلوار هاشمی رفسنجانی شهر کرمان.  سیرجان غنی از معادن آهن ومس است از سوی دیگر در بحث حمل و نقل هم حرفی برای گفتن دارد و کشاورزی آن نیز قابل توجه است. پس این ظرفیت های بالقوه باید به عمل برسد و در زمینه اقتصادی غیر از معادن بایستی به جایگاهی برسیم که کسی نخواهد برود به معادن و کار کند بلکه گل گهر بخاطر کمبود نیرو از مردم خواهش کند که در معدن شاغل شوند.
رضا سروش نیا یکی از مهمانان جلسه ی علنی این هفته شورای شهر نیز در رابطه با این مهم گفت: برای این منظور آورده ما از سوی شهرداری تامین مکان مورد نظر سایت است که دو زمین را پیشنهاد می دهیم یک زمین ۵هکتاری که رو به روی دانشگاه صنعتی به سوی نجف شهر واقع شده است و دیگر مکان زمینی ۲۲هکتاری انتهای بلوار عباسپور تقاطع غیرهمسطح سمت شهرک صنعتی است که به دلیل قرارگرفتن در بزرگراه سیرجان - بندرعباس می تواند به صورت VIPباشد که آقای خواجویی زحمت کسب مجوز آن را کشیده اند و این مجوز فقط  تا پایان سال اعتبار دارد. گل گهر نیز به عنوان بخش خصوصی در ساخت این سایت کمک خواهد کرد و چند شرکت نیز اعلام آمادگی کرده اند. محمدرضا خواجویی رییس اداره صمت سیرجان دیگر مدعو این جلسه بود که به عنوان گیرنده مجوز گفت: در بحث اقتصاد صنعت و معدن سیرجان نقشی بسا پر رنگ تر از مرکز استان دارد اگر استان کرمان بهشت معادن باشد نگین انگشتری آن سیرجان است و با رشد واحدهای صنعتی اصناف ما ایجاب می کند چنین سایتی را داشته باشیم‌.  زیبنده نیست سیرجان خود از دایه داران نمایشگاه های صنایع و معادن بین المللی باشد اما به کرمان برای نداشتن سایت وابستگی داشته باشد این حق مردم سیرجان است و ما می توانیم سالانه صد نمایشگاه در رابطه با همه صنایع و معادن حتی در خصوص ادوات کشاورزی را برگزار کنیم.  زمانی پیشنهاد ما در کرمان مطرح شد مخالفت های زیادی از سوی مرکز استان داشتیم و حتی یکی از مسوولین شهر خودمان نیز به من تذکر داد که خواجویی دنبالش نرو این کار شدنی نیست حال این مجوز با کمک شرکت متحدان اصناف در دست ما است و تا پایان سال جاری اگر استفاده نشود و استارت احداث زده نشود مجوز را به سایر شهرستان های در الویت می دهند. در پایان این جلسه با آرا موافق زمین ۲۲هکتاری به این مهم اختصاص داده شد. و تا پایان سال کلنگ زنی خواهد شد.