تیم شهرداری سیرجان با پیروزیِ هفته هشتم برابر وچان کردستان، به عنوان اولین تیم صعود کننده به دور نهایی مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان ایران لقب گرفت؛ نماینده سیرجان دو هفته مانده به پایان بازی‎های مرحله مقدماتی این عنوان را به دست آورد. بعد از  شهرداری سیرجان، وچان کردستان در هفته نهم با غلبه بر تیم قشقایی شیراز به مرحله نهایی صعود کرد، تا تکلیف دو تیمِ گروه دوِ راه یافته به مرحله نهایی مشخص شود؛ در گروه یک رقابت‌ها نیز تیم‌ شهرداری بم، هفته دهم مرحله گروهی با پیروزی برابر ذوب‌آهن اصفهان و تیم سپاهان اصفهان هم با شکست نماینده البرز به عنوان دوم تیم صعود کننده شناخته شدند. دو نماینده استان کرمان (سیرجان و بم) در هفته اول رقابتهای مرحله پایانی، دوشنبه 27 بهمن، به مصاف حریفان رفتند و هر دو نماینده استان حریفان خود را با شکست بدرقه کردند.  
هفته اول دور نهایی لیگ برتر فوتبال
دور نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان، دوشنبه ۲۷ بهمن، با دو دیدار بین شهرداری سیرجان – وچان کردستان و شهرداری بم و سپاهان اصفهان، ساعت 13 استارات خورد.
نتایج هفته اول دور نهایی لیگ برتر بانوان
شهرداری سیرجان2 (شبنم بهشت دقیقه 8 و دقیقه ۵۷) - وچان کردستان1(زهرا قنبری)
شهرداری بم2 (گل بخودی ۷۰، فاطمه گرایلی دقیقه ۸۸) - فولاد مبارکه سپاهان0
ورزشگاه تختی بهشت شد
تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان در اولين مسابقه‌اش در دور نهایی مسابقات لیگ برتر موفق شد، با دبل شبنم بهشت با نتیجه 2 بر 1 تیم وچان کردستان را شکست دهد و اولین گام این مرحله از رقابتها را در راه قهرمانی با سربلندی پشت سر بگذارد.
ثبت اولین گل دور نهایی لیگ برتر
شبنم بهشت مهاجم شماره 8 شهرداری سیرجان، دقیقه 8 موفق شد، گل اول تیم شهرداری سیرجان را به ثمر رساند تا اولین گل دور نهایی لیگ برتر بانوان را زده باشد.
باخت وچان جلوی دیدگان مدیرعامل!
کاظم مفاخری مدیرعامل وچان کردستان برای دیدار شهرداری سیرجان – وچان کردستان وطن را به مقصد سیرجان ترک کرد، تا جدای از دیدن بازی در ورزشگاه تختی سیرجان، روحیه‌ی تیمی بازیکنان وچان را بالا برده باشد. در نهایت تیم سیرجان 2 بر 1 بازی را برد و سفری که جز هزینه نتیجه دیگری در بر نداشت.
جلسه‌ی فنی وچانی‌ها جواب نداد!
وچانی‌ها پیش از دیدار با شهرداری سیرجان جلسه فنی برگزار کردند، تا شاید بتوانند حداقل امتیاز را در ورزشگاه تختی بگیرند، جلسه فنی که در پایان نتیجه‌ای در گرفتن امتیاز نداشت.
جهان نجاتی؛ تازه کار برایمان شروع شده
مریم جهانجاتی سرمربی تیم بانوان شهرداری سیرجان بعد از شکست دادن تیم وچان کردستان بیان کرد :خداوند را شاکرم که مثل مرحله گروهی، مرحله نهایی را هم با موفقیت آغاز کردیم، این برد را تقدیم می کنیم به همه بانوان سیرجانی که جای‌شان در استادیوم واقعا خالی بود. تیم وچان با حضور مدیر کل ورزش وجوانان کردستان، ریاست هیات فوتبال کردستان و مدیر عامل باشگاه به سیرجان سفر کرده بودند و مسوولین حمایت خوبی از این تیم کردند .در روزی که هافبک‌های طراح و بازیسازمان ندا رضاپور و لیلا معلم را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم، بازیکنانم نمایش خوبی ارایه دادند و تیم خوب وچان را از پیش رو برداشتند، از شاگردانم راضی‌ام  و به آنها افتخار می‌کنم که تا به اینجا بهترین‎های لیگ بودند .تازه کار برای‌مان شروع شده است ما 5 بازی مهم در پیش رو داریم، که هر کدام حکم فینال را برای‌مان دارند هفته آتی باید در اصفهان به مصاف تیم خوب سپاهان برویم که یکی از رقبای سنتی ما در لیگ بانوان بوده است .تیم سپاهان کادر فنی با دانش و بازیکنان با کیفیتی دارد امیدوارم بتوانيم مقابل این تیم هم نتیجه دلخواه را بگیریم.
دوبله سوبله!
جمعه 21 آذر، هفته سوم لیگ برتر، تیم شهرداری سیرجان با نتیجه 4 (شبنم بهشت، زهرا علیزاده، افسانه چترنور، هستی فروزنده) بر 2 تیم وچان (زهرا قنبری 2 گل) را در ورزشگاه ملک‌نیا سنندج شکست داد.
دوبله؛ دور برگشت مرحله گروهی، جمعه 3 بهمن، هفته هشتم، تیم شهرداری سیرجان در ورزشگاه تختی با نتیجه 3 (سهیلا نظام آبادی، شبنم بهشت، گل بخودی) بر 2 تیم وچان (فاطمه قاسمی، زهرا قنبری) را شکست داد، تا این تیم را رفت و برگشت برده باشد(دوبله).
سوبله؛ در هفته نخست دور نهایی مسابقات هم 27 بهمن باز تیم شهرداری سیرجان، تیم وجان را شکست داد، تا این تیم را برای سومین بار در این فصل از پیش رو برداشته باشد.
آمار در هر بازی 3 گل
تیم شهرداری سیرجان، با زدن 4 گل در هفته سوم، 3 گل در هفته هشتم و 2 گل در هفته اول مرحله نهایی، به تیم وچان، موفق شد به این تیم 9 گل بزند تا آمار 3 گل در هر بازی رقم خورده باشد.
یک گل و 5 گام تا «عناوین فصل 95-94»
شبنم بهشت مهاجم دهدشتیِ (کهگیلویه و بویراحمد) تیم شهرداری سیرجان، فصل 95-94 لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، ۱۳ گل زد و ۷ پاس گل داد و در قهرمانی تیم شهرداری سیرجان تاثیر بسزایی داشت، بهشت در پایان این فصل به عنوان بهترین بازیکن لیگ بانوان انتخاب شد. مهاجم تیم شهرداری در فصل جاری 12 گل زده و یک گل تا رسیدن به 13 گل فصل 95- 94 فاصله دارد و تیم سیرجان هم 5 بازی تا تکرار عنوان قهرمانی.  
جدول دور نهایی لیگ برتر فوتبال در پایان هفته اول
در پایانِ هفته اولِ دور نهاییِ لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، تیم شهرداری بم با تفاضل گل 2 و 3 امتیاز در رده اول، تیم شهرداری سیرجان به تفاضل گل 1 و 3 امتیاز در رده دوم، تیم وچان کردستان با تفاضل گل منفی یک و صفر امتیاز در رده سوم و تیم سپاهان اصفهان هم با تفاضل گل منفی یک و صفر امتیاز در رده چهارم (آخر) قرار دارد.  
خانم گلی در سیرجان با کردستان
افسانه چترنور مهاجم تیم شهرداری سیرجان، با زدن 19 گل عنوان بیشترین گلِ زده در مرحله گروهی را از آن خود کرد، زهرا قنبری مهاجم وچان کردستان هم تنها با اختلاف یک گل کمتر از چترنور در رده دوم جدول گلزنان قرار گرفت و شبنم بهشت دیگر مهاجم شهرداری سیرجان هم با زدن 10 گل در ردیف سوم گلزنان لیگ جای گرفت. در هفته اول رقابتها قنبری با زدن 1 گل به شهرداری سیرجان 19 گله شد و خود را به چترنور رساند و شبنم بهشت هم با زدن دو گل به وچان خود را 12 گله کرد. حال باید دید در 5 هفته پایانی کدام مهاجم عنوان خانم گلی را به دست خواهد آورد.
تیم شهرجهانی گلیم در نصف جهان
تیم شهرداری سیرجان، یکشنبه 3 اسفند ساعت 13:00، از سری مسابقات هفته دوم مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، در ورزشگاه صفاییه مبارکه اصفهان به مصاف تیم سپاهان اصفهان خواهد رفت، از آنجا که این دو تیم در مرحله گروهی در دو گروه قرار داشتند، برای اولین بار در این فصل رو در روی هم قرار خواهند گرفت. دیگر نماینده استان (شهرداری بم) 3 اسفند در ورزشگاه ملک‌نیا سنندج به مصاف تیم وچان کردستان خواهد رفت.