مرتضی شول افشارزاده: تیم فوتبال شهرداری سیرجان هفته اول رقابت‌های مرحله پایانی، تیم وچان را شکست داد، سبزپوشان سیرجانی یکشنبه 3 اسفند در هفته دوم این مرحله از رقابت‌ها تیم سپاهان را در اصفهان شکست داد، تا دومین برد دور نهایی را به دست آورده باشد. حال باید دید نماینده سیرجان در 4 بازی پایانی فصل چه نتایجی را برابر حریفان خود رقم خواهد زد و چه عنوانی را به دست خواهد آورد.
هفته دوم دور نهایی لیگ برتر فوتبال بانون
هفته دوم دور نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان، یکشنبه 3 اسفند، ساعت 13:00، با دو دیدار بین سپاهان اصفهان - شهرداری سیرجان و وچان کردستان - شهرداری بم برگزار شد.
نتایج هفته اول دور نهایی لیگ برتر بانوان
سپاهان اصفهان 6 (زهرا علیزاده 3، زهرا چترنور 2، شبنم بهشت 1) - سپاهان اصفهان 2(شقایق روزبهان 1، هاجر دباغی 1).
وچان کردستان 0 - شهرداری بم 0
گلیم سیرجان در نصف جهان
تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان، در هفته دوم دور نهایی مسابقات لیگ برتر، یکشنبه 3 اسفند، در ورزشگاه صفائیه مبارکه اصفهان به مصاف تیم سپاهان اصفهان رفت. دیداری که سبزپوشان سیرجانی با نتیجه 3 بر 1 نیمه اول را به پایان و به رختکن رفتند، بانوان سیرجانی در نیمه دوم این بازی، 3 گل دیگر زدند و 1 گل  هم دریافت کردند، تا نه تنها پس از سوت پایان این دیدار، زمین را با نتیجه 6 بر 2 ترک کرده باشند، بلکه صدر جدول را از تیم شهرداری بم بگیرند و صدر نشین لیگ برتر فوتبال بانوان ایران شوند.  
دبل 6 تایی!
تیم شهرداری سیرجان جمعه 28 آذر در ورزشگاه سردار جنگل رشت، در هفته چهارم لیگ برتر روزی که مهمان انزلی‌ چی‌ها بود، تیم ملوان بندر انزلی را با نتیجه 6 بر 1 شکست داد، شهرداری سیرجان 65 روز بعد (یکشنبه 3 اسفند) در ورزشگاه صفائیه مبارکه اصفهان، هفته دوازدهم لیگ برتر در روزی که مهمان نصف جهانی‌ها  بود، تیم سپاهان اصفهان را با نتیجه 6 بر 2 شکست داد، تا در فصل سیزدهم برای دومین بار موفق به 6 تایی کردن حریفان شود.
جهان‌نجاتی سرمربی شهرداری سیرجان؛
جهان‌نجاتی سرمربی تیم شهرداری سیرجان بعد از بازی سپاهان و شهرداری سیرجان بیان کرد: فکر می‌کنم یکی دیگر از بازی‌های جذاب و زیبای لیگ را شاهد بودیم، تیم سپاهان نیمه اول را خیلی خوب شروع کردند، توی 10 دقیقه اول ما طی آنالیزی که از فیلم تیم سپاهان داشتیم، خیلی زود به گل رسیدیم و فکر می‌کنم این به زود گل رسیدن ما یک کم کار را برای آنها سخت‌تر کرد.
نیمه اول را 3 بر 1 بیرون آمدیم و 3 گل بعدی هم توی نیمه دوم به ثمر رسید، می‌دانستیم که باید از کجا حمله بکنیم و چطور برایشان گل بزنیم، این هفته برای ما هفته‌ی حساسی بود، ما با مصدوم‌های که بعد از بازی وچان داشتیم، کار سختی بود جوان‌ترها را با بچه‌ها هماهنگ کردن، اما خدا را شکر می‌کنم از بچه‌هایم تشکر می‌کنم، واقعا بازی بسیار زیبایی را به نمایش گذاشتند.
جهانجاتی در پاسخ با سوال خبرنگار که پرسید؛ «فکر این را می‌کردیم که 6 گل به ثمر برسانید؟» بیان کرد: نه اصلا. داوری خوب بود، بازی اینقدر در جریان بود اینقدر دو تیم داشتند فوتبال بازی می‌کردند و توپ در جریان بازی بود، کمتر صحنه خاص و عجیب قریبی داشتیم.
در پایان خبرنگار سوال جالبی پرسید؛ «مشکلی که در این بازی بود لباس داور هم رنگ لباس سپاهان بود، بعد یکی از بازیکنانتان به جای بازیکن سپاهان، داور را گرفته بود؟»، جهان‌نجاتی هم در پی پاسخ به این سوال گفت: کاملا صحیح هست، دقیقا این اتفاق افتاد، من نمی‌دانم چی شده که جلسه شب گذشته این ناهماهنگی به وجود آمد، ولی بلافاصله هم برطرف شد و در شروع نیمه دوم داور لباسش را عوض کرد.
امیر شقاقی سرمربی سپاهان؛ داور باید کاور می‌پوشید!
بازی خیلی خوب بود، همش تو بازی فکر می‌کردم اینجا تمرین تیم ملی هست، بچه‌های خودم نصفشان تو تیم سپاهان و نصفی در تیم شهرداری سیرجان، چون بچه‌های خودم، جلوی خودم بازی کردند. خوب هم بازی کردند همچین انتظاری داشتم.
بازی قشنگی بود، منتها ما از اول بازی گفتیم که داور لباسش را عوض بکند، 25 دقیقه اول بازی بچه‌های ما فکر می‌کردند که داور هم تیمی‌مان هست، 3 گل اولی که در نیمه اول دریافت کردیم به همین دلیل بود، داور مشکی پوشیده، ما از همان اول هم گفتیم که این لباس را عوض بکند، یا کاور بپوشد من نمی‌دانم چرا باید این اتفاق بیفتد، سر این قضیه واقعا معترضم، ولی در خصوص بازی، بازی فوق‌العاده قشنگ بود، حتی نیمه دوم ما بازی را دستمان گرفتیم، ولی خب همان 3 تا گل اول دیگه شیرازه تیم ما را به هم ریخت، تا این نتیجه در نیمه اول رقم بخورد.
برای یک تیم دریافت 3 گل، زیاد هست و یک ذره جبران کردنش سخت هست، ولی خب بازی خیلی قشنگ بود، عالی بازی کردند، ما هم خوب بازی کردیم، منتها دو تا از بازیکنانمان که آسیب دیدند و مجبور شدیم که تعویض اجباری بکنیم، این بود که یک مقدار تیممان از هم پاشید.
فکر می‌کنم که فیلم بازی را کارشناسی کنید، من نمی‌خواهم که در مورد داور صحبت بکنم، قطعا نظر داور با نظر من یکی نیست، شاید زاویه دید ما نداریم و تمی‌خواهم حرفی بزنم ولی خیلی دوست دارم که این فیلم در اختیار کارشناسان قرار بگیرد، ببینیم که خوب بوده یا بد بوده را کارشناسی بکنند.
رنگ لباس داورها روی گلها تاثیر نداشت
در پی صحبت‌های مهناز امیر شقاقی سرمربی تیم سپاهان در راستای لباس داوران دیدار شهرداری سیرجان و سپاهان اصفهان، علی خسروی کارشناس داوری کشورمان بیان کرد: «خب با توجه به اینکه در قوانین بازی فوتبال کاملا پیش بینی شده که رنگ لباس‌ها به چه رنگی باشد (رنگ لباس بازیکنان و داورها)، واقعا یک اشتباه بزرگ بوده که در نیمه اول داورها لباسی پوشیدند که همرنگ لباس بازیکنان سپاهان بوده، ولی با توجه به رصدی که من روی حدود 8 گل کردم، علی‌الخصوص روی 3 گل نیمه اول، داور دخالتی توی این موضوع نداشت یعنی دخالتی در بازی تیم‎ها نداشته. ای کاش نماینده فدراسیون و ناظر بازی بیشتر دقت می‌کردند و در جلسه مشخص می‌کردند، داورن همان لباس زرد فسفوری را می‌پوشیدند، بالاخره در لیگ برتر این کار به نظر من اشتباه بوده، ای کاش انجام نمی‌شد».  
سیرجان هفته دوم دور نهایی به صدر رسید
در پایانِ هفته دوم دور نهاییِ لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، تیم شهرداری سیرجان با تفاضل گل 5 و 6 امتیاز در صدر جدول رقابتها قرار گرفت، تیم‎های  شهرداری بم، وچان کردستان و سپاهان اصفهان هم به  ترتیب در رده‌های دوم تا چهارم جدول قرار دارند.
تیم بدون باخت لیگ برتر فوتبال ایران
تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان، از هفته نخست تا هفته ششم تمامی حریفان را شکست داد، شهرداری در هفته هفتم در ورزشگاه عدالت ایلام، برابر تیم پالایش گاز ایلام با تساوی 2 بر 2 بازی را به پایان رساند تا اولین دیداری باشد که 3 امتیاز کامل را دریافت نکرده (اولین تساوی)، بعد از این تساوی نماینده سیرجان از هفته هشتم تا هفته دوازدهم (آخر دیدار)، هر 4 دیدار خود را پیروز شد، تا کماکان تنها تیم بدون باخت لیگ برتر فوتبال بانوان ایران بوده باشد.
تیم سیرجان سومین شکست سپاهان را رقم زد
سپاهان اصفهان فقط به کرمانی‌ها باخته؛ در این فصلِ متفافت کرونایی، تیم سپاهان طی 10 بازی که انجام داده، هفته هشتم با نتیجه 1 بر 0 به تیم شهرداری بم باخت، زردپوشان اصفهانی هفته اول دور نهایی هم باز به تیم بم باخت، جالب اینکه هفته دوم دور نهایی هم برابر تیم شهرداری سیرجان شکست خورد، تا هر 3 باختِ این فصل نصف جهانی‎ها برابر دو تیم استان هشتی رقم خورده باشد.
مهاجم سیرجان از مهاجم کردستان پیشی گرفت
پیش از بازی‌های هفته دوم دور نهایی، افسانه چترنور مهاجم تیم شهرداری سیرجان و زهرا قنبری مهاجم تیم وچان کردستان، با زدن 19 گل عنوان بیشترین گلِ زده رقابتها را در اختیار داشتند، در هفته دوم چترنور با دو گلی که به سپاهان زد، از قنبری پیشی گرفت (قنبری نتوانست به تیم شهرداری بم گلی به ثمر برساند)، تا به تنهایی با 21 در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار یگیرد.
شبنم بهشت هم با زدن 1 گل به سپاهان خود را 13 گله کرد. حال باید دید در 4 هفته پایانی کدام مهاجم عنوان خانم گلی را به دست خواهد آورد.
4 گام دیگر تا تکرار قهرمانی
تیم صدر نشین شهرداری سیرجان تنها 4 بازی تا قهرمانی این فصل لیگ برتر فوتبال بانوان ایران فاصله دارد، باید دید که نماینده سیرجان توان تکرار قهرمانی فصل 95-94 را دارد.
دربی کرمان در بم
تیم شهرداری سیرجان، شنبه 9 اسفند ساعت 13:00، از سری مسابقات هفته سوم مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، در ورزشگاه فجر بم به مصاف تیم شهرداری بم خواهد رفت، از آنجا که این دو تیم در مرحله گروهی در یک گروه نبودند، برای اولین بار در این فصل رو در روی هم قرار خواهند گرفت. دو تیم  سپاهان و وچان هم 9 اسفند در ورزشگاه صفائیه مبارکه به مصاف هم خواهد رفت.
سومین دربی فصل لیگ برتر فوتبال بانوان
هفته دوم لیگ برتر در اولین دربی فصل، تیم سپاهان اصفهان با نتیجه 3 بر 2 ذوب آهن، دیگر تیم اصفهانی را از پیش رو برداشت، در دور برگشت مرحله گروهی هفته هفتم این دو تیم اصفهانی 2 بر 2 به تساوی رسیدند، تا دومین دربی لیگ برنده‌ای نداشته باشد؛ سومین دربی فصل جدال دو تیم کرمانیِ شهرداری سیرجان و شهرداری بم هست، باید دید که سومین دربی فصل چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد.