معظمه صادقی نژاد: سرعت اینترنت این روزها صدای بسیاری از کاربران را در سیرجان درآورده است. کم بودن پهنای باند، منصفانه مصرف نکردن مردم و ... بهانه‌هایی از این دست که راهی به دهی نمی‌برد از دلایل مسوولان است که از نظر گروهی از افراد پذیرفته نیست؛ در این میان کسب و کار و زندگی روزمره بسیاری از مردم حتی دانش‌آموزان با اینترنت بوده و اکنون تحت تاثیر قرار گرفته است زیرا با شیوع کرونا اکثر کاسبان به فروش اینترنتی روی آورده‌اند چون سود خالص بیشتر و مخاطب بیشتری پیدا کرده است از سوی دیگر انجام اینترنتی کارهای بانکی برای مراجعه نکردن به بانک‌ها رو به فزونی است. در این میان ادامه تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیز بدون این مهم امکان پذیر نیست و این روزها درس، مشق و کتاب‌شان داخل شبکه‌های اینترنتی است. پس واضح است که شیوع کرونا اقشار مختلف جامعه را بیش از پیش به اینترنت وابسته کرده حال چه کاسب باشی، دانشجو باشی یا حتی مادربزرگی بازنشسته برای دیدن تماس تصویری نوه هایش.
مشکلات مخابرات یکی دو تا نیست
به همین میزان مشکلات خرابی تلفن‌ها و عدم رسیدگی به آنها، عدم تعمیر و نگهداری کافوهای برق مخابراتی، نداشتن اشتراک تلفن ثابت و افزایش متقاضیان، عدم آنتن دهی اینترنت در نقاط کور روستایی و حتی درون شهری و غیره نیز پر رنگ شده است.
۱۱۸بداخلاق
بسیاری از مردم می‌گویند زمان بسیار طولانی را مجبوریم پشت خط ۱۱۸بمانیم و وقتی به اپراتور وصل می‌شویم با تندی جواب می‌دهند و اگر یک شماره را دو مرتبه پشت سر هم بخواهیم شماره‌های متفاوتی دریافت می‌کنیم.
کاشانی؛ رییس شرکت مخابرات سیرجان در این رابطه گفت: زمانی که با شماره ۱۱۸ تماس می‌گیرید ابتدا سیستم به صورت اتومات یک کد کاربر اعلام می‌کند و تماس برقرار می‌شود لطفا کد را یادداشت بفرمایید و در صورت داشتن شکایت از نحوه پاسخگویی آن کاربر، کد کاربر مورد نظر را به سازمان بازرسی مخابرات کرمان اطلاع دهید. وی افزود: قصد داشتیم سه شنبه‌های هر هفته به صورت حضوری در سالن اجتماعات به شکایات همشهریان رسیدگی کنیم اما به دلیل شیوع ویروس کرونا معذوریم.
خرابی تلفن ۲۰۱۱۷ پیگیری نمی‌کند
از دیگر شکایات روزمره مخاطبین به رسانه ما عدم رسیدگی به موقع به ثبت خرابی تلفن است یکی می‌گوید بعد از چند بار تماس با شماره 20117 که درخواست ثبت شماره تلفن و شماره موبایل برای پیگیری را دارد اصلا بعد از گذشت یک هفته هیچ تماسی گرفته نشده و تلفن همچنان قطع است.
کاشانی در این مورد گفت: در رابطه با ثبت خرابی تلفن از طریق تلفن ۲۰۱۱۷ به عرض مشترکین محترم می‌رسانم که تمامی شکایات روزانه تک به تک بررسی می‌شوند. در این سیستم یک شماره تماس جهت پیگیری ثبت می‌شود و سیستم برای رفع خرابی تلفن شما یک تیکت باز می‌کند و تا خرابی تلفن شما رفع نگردد بسته نمی‌شود. تمامی شماره‌های ثبت شده از مرکز کرمان و مخابرات شهرستان سیرجان مورد بررسی قرار می‌گیرند و به صورت رندم با چند مشترک تماس می‌گیریم و میزان رضایت را به صورت درصد ثبت می‌کنیم و این درصد را به کل تعمیم می‌دهیم اگر میزان رضایت پایین باشد مجدد مورد بررسی قرار می‌گیرند. پس می‌توانیم بگویم تمامی شکایات بررسی می‌شوند و از سیرجان و کرمان پیگیری می‌گردد.
کافوهای بدقواره‌ی شهر
رییس اداره مخابرات درمورد کافوهای خراب و بد قیافه مخابرات که هم چهره شهر را زشت کرده‌اند و هم روزهای بارانی خراب می‌شوند چنین گفت: در رابطه با خرابی تابلوهای برق مخابراتی -کافو و  پست‌های مخابراتی- مشترکین می‌توانند آدرس‌های مورد نظر  را از طریق رسانه‌ها به شرکت مخابرات سیرجان اطلاع دهند تا در اسرع وقت برای تعمیر آن‌ها اقدام گردد.
 او در ادامه گفت: متاسفانه شرکت مخابرات سیرجان سیستمی برای ثبت شکایات مردمی ندارد که در تلاشیم طی دو هفته آینده یک سیستم گویا برای این مهم راه‌اندازی کنیم که به محض راه‌اندازی شماره تماس آن از طریق رسانه‌ها به سمع و نظر همشهریان خواهد رسید.
شکایت دهیار را به کرمان ببرید
روستاهای حومه سیرجان که از طریق دهیاری‌ها یه مشکلات‌شان رسیدگی می‌شود شکایات بسیاری از عدم رسیدگی به مشکل اینترنت‌شان  و بی‌توجهی از سوی دهیاری این مناطق دارند این مشکل را نیز با مخابرات سیرجان در میان گذاشتیم و اینگونه پاسخ دادند: باید به اطلاع مردم برسانم در بخش ارتباطات کشوری شرکت مخابرات یک بخش خصوصی محسوب می‌گردد.
جهت ارتباط دهی روستاها از پروژه USO دولتی استفاده می‌شود و اگر دهیاری و بخشداری منطقه‌ای رسیدگی نمی‌کند مردم می‌توانند شکایات خود را به اداره کل فناوری اطلاعات کرمان واقع در خیابان سعدی مقابل داروخانه‌ی هلال احمر نزد آقای الهامی ببرند. این موضوع در حیطه مخابرات و دو اپراتور فعال همراه نیست و اداره کل تصمیم می‌‌گیرد که مشکل آن روستا از طریق کدام اپراتور حل شود.
تلفن ثابت نمی‌دهیم
کاشانی در انتهای گفت و گو گفت: از سال ۸۸ به هیچ عنوان مشترک در نوبت نداریم و ثبت نام هم نمی‌کنیم امکانات فنی اجازه نمی‌دهد که تلفن ثابت جدید به کسی بدهیم و سیاست مخابرات کشوری این است که چیزی به نام توسعه شبکه مخابرات و تلفن ثابت نداشته باشیم زیرا هزینه‌های انجام این کار بسیار بالا است. اما اگر کسی در نوبت دریافت انشعاب بوده است به منزله این است که ثبت نام کرده است و فکر نمی‌کنم مشترکی داشته باشیم که از سال ۸۸ ثبت نام کرده و دریافت نکرده باشد اگر چنین مواردی وجود دارد لطفا به مخابرات مراجعه کنند. برای گرفتن تلفن ثابت در صورت دارا بودن امکانات در آن محله می‌توانیم تلفن ثابت دهیم که امکان آن کم است.
برای پیگیری مشکلات به کرمان بروید
سخن تازه: بعد از اتمام این گفت و گو با رییس مخابرات سیرجان احساس می‌شد که هیچ راه حلی برای درست کردن مشکلات مخابراتی سیرجان نیست. انگار سیرجان نمی‌خواهد از لحاظ سیستم مخابرات پیشرفت کند نزدیک به 11 سال اصلا ثبت نام تلفن ثابت انجام نمی‌شود اگر کاربر ۱۱۸ بداخلاق است باید به سازمان بازرسی کرمان شکایت ببرید و حاضر نیستند این عدم رضایت را به کاربران اطلاع دهند و توجیه کنند که با مردم مداراتر برخورد کنند.
اگر خرابی تلفن پیگیری نمی شود باید از کرمان پیگیری و رضایت مشترکین را جلب کنند. اگر پست‌های مخابراتی و کافوها خراب است به رسانه‌ها اطلاع دهید به گوش ما برسانند.!! اگر روستایی مشکل اینترنت ثابت دارد باید به اداره کل فناوری اطلاعات کرمان مراجعه کنند. اگر خط ثابت تلفن هم می‌خواهید ما نمی‌دهیم به اداره بازرسی مخابرات کرمان شکایت ببرید. این یعنی شرکت مخابرات سیرجان هیچ استقلالی در رفع نیاز مردم ندارد  و جهت بروکراسی اداری کاملا وابسته به کرمان است؟
مخابراتی که خود شماره ثبت شکایات مردمی ندارد و هنوز قول آن را به رسانه‌ها می‌دهد و در این عصر ارتباطات هنوز فکر می‌کند که ملاقات حضوری با مردم مشکلات را رفع کرده نیز تناقض بالایی دارد. ای کاش می‌شد راه رفع مشکلات این شهر دیگر به مرکز استان ختم نمی‌شد.