تیم شهرداری سیرجان در دور نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان ایران موفق به 2 برد برابر وچان کردستان و سپاهان اصفهان شد، شهرداری سیرجان در آخرین دیدار برابر شهرداری بم هم به تساوی رسید، تا نشان دهد لیاقت صدر نشینی و قهرمانی این فصل از رقابتها را دارد، حال باید دید سبزپوشان شهرداری سیرجان در 3 هفته‌ی پایانی چه نتایج و در آخر چه عنوانی را به دست خواهند آورد.  
هفته سوم دور نهایی لیگ برتر فوتبال بانون
هفته سوم دور نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان، شنبه 9 اسفند، ساعت 13:00، با دو دیدار بین شهرداری بم - شهرداری سیرجان و سپاهان اصفهان - وچان کردستان برگزار شد.
 دربی که برنده نداشت
تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان، در هفته سوم دور نهایی مسابقات لیگ برتر، شنبه 9 اسفند، در ورزشگاه فجر بم به مصاف تیم شهرداری بم رفت. دیداری که با تساوی 1 بر 1 نیمه اولش به پایان رسید، در نیمه دوم توپی از خط دروازها رد نشد تا دربی استان برنده‌ای نداشته باشد. با این تساوی تیم شهرداری سیرجان در صدر جدول رقابت‌ها باقی ماند.
شرح گلهای دربی
تک گل شهرداری بم به شهرداری سیرجان توسط منا حمودی به ثمر رسید و تک گل شهرداری سیرجان به شهرداری بم هم توسط ملیکا متولی به ثمر رسید.
دبل تساوی!
تیم شهرداری سیرجان جمعه 26 دی در ورزشگاه عدالت ایلام، در هفته هفتم لیگ برتر روزی که مهمان گازی‌ها بود، برابر تیم پالایش گاز ایلام به تساوی 2 بر 2 رسید.
شهرداری سیرجان 43 روز بعد (شنبه 9 اسفند) در ورزشگاه فجر بم، هفته سیزدم لیگ برتر در روزی که مهمان بمی‌ها بود، برابر تیم شهرداری بم به تساوی 1 بر 1 رسید، تا در فصل سیزدهم برای دومین بار به تساوی رسیده باشد.
جهان‌نجاتی سرمربی شهرداری سیرجان؛
دربی سنتی شهرداری بم و شهرداری سیرجان، همیشه آن حساسیت خاص خودش را داشته، امسال هم که یک بازی 3 امتیازی نبود بلکه یک بازی 6 امتیازی بود، حساسیتش دو چندان شد. من فکر می‌کنم باز هم بازیکنان جوان ما تحت تاثیر نام بم نتوانستند، آن نمایش خوبی که ما از آنها انتظار داشتیم را ارایه دهند، امیدارم که بتوانیم نقاط ضعف‌مان را پوشش بدهیم، هفته‌ی دیگر میزبان تیم شهرداری بم در سیرجان هستیم، بتوانیم توی آن بازی، به مانند آن شهرداری سیرجانی که در چند بازی اخیر بسیار خوب بازی کرده، فوتبال خوبی نمایش بدهیم و امتیازات لازم را کسب کنیم. یک صحنه‌ی خیلی خیلی مشکوک به پنالتی که روی شبنم بهشت بازیکن ما توی محوطه 18 پیش آمد، امیدوارم که وقتی فیلم بازی را می‌بینم به اندازه الان دلخور نباشم و قضاوت‌شان سر آن صحنه درست بوده باشد.
مرضیه جعفری سرمربی شهرداری بم؛ انشاءالله بازی برگشت!!!
بازی خیلی خوب بود، بالاخره دو تا تیمی که همیشه با هم کری دارند و دربی استان هم هست، بازی خوبی بود هر دو تیم فوتبال خوبی بازی کردند، ولی ما از موقعیتهای‌مان استفاده نکردیم. ما خیلی موقعیت داشتیم، من یک کم از این بابت از تیم ناراحت هستم، چون ما هم توی این بازی و هم بازی هفته قبل از موقعیت‌هایمان استفاده نکردیم و این خوب نیست، ولی در کل بچه‌ها جنگیدند دست‌شان درد نکند، همه‌شان دوست داشتند، همه‌ تمام تلاش‌شان را کردند، ولی متاسفانه از موقعیت‌های‌مان استفاده نکردیم، ان‌شاءالله بازی برگشت، ما تقریبا از تیم شهرداری سیرجان شناخت داشتیم و بستیمش، ولی من از بچه‌هام انتظار داشتم که موقعیتها را گل کنند، درست حالا ما نگذاشتیم آنها در بازی خیلی کاری در ضد حمله انجام بدهند. داوری خوب بود، نظری در رابطه با داوری ندارم، بعضی از صحنه‌ها شاید یک اشتباهات کوچکی بود، ولی در کل داوری خوب بود.
علی خسروی کارشناس داوری؛ پنالتی در کار نبود
پشت محوطه جریمه بازی خطرناک تیم بازیکن بم می‌شود که داور به درستی ادامه بازی می‌دهد، چون حالت آوانتاژ بوده، داخل محوطه جریمه هم حالا مهاجم تیم شهرداری سیرجان می‌خواهد از داور پنالتی بگیرد، یعنی هم پایش را به مدافع می‌زند و اینکه دستش را می‌گیرد، خودش را زمین می‌زند باز هم می‌گویم اشکال ندارد، شبیه سازی را نمی‌خواهیم قلمداد بکنیم و می‌گوییم ادامه بازی، ولی سوال ما اینکه این مهاجمی که هم قصد شبیه سازی داشته، هم اینکه دارد در دو مرحله اعتراض می‌کند، چرا اخطار نمی‌گیرد، اگر داوران با تجربه ما در داخل کشور اخطار ندهند، در مسابقات برون مرزی ضرر می‌کنیم، این بازیکن دارد از نجابت داور سوءاستفاده می‌کند، هم قصد پنالتی گرفتن دارد که اصلا پنالتی نیست، هم اعتراض می‌کند داور حتما باید اینجا اخطار می‌داد و کوتاهی کرد.
شهرداری بمِ میزبان، نتوانست صدر را پس بگیرد!
در پایانِ هفته اول دور نهاییِ لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، تیم شهرداری بم با تفاضل گل 2 و 3 امتیاز در صدر جدول رقابتها قرار گرفت، تیم سیرجان هم با تفاضل گل 1 و 3 امتیاز در رده دوم جدول جای گرفت. هفته دوم دور نهایی، تیم‎ شهرداری سیرجان، با شکست سنگین 6 بر 2 سپاهان اصفهانِ میزبان، در روزی که شهرداری بم برابر وچان به تساوی بدون گل رسید، صدر جدول را از بم گرفت، هفته سوم در روزی که شهرداری بم میزبان بود، شهرداری سیرجان با گرفتن 1 امتیاز در ورزشگاه فجر بم در صدر جدول باقی ماند؛ در واقع اجازه بردن و به صدر رفتن برای تیم میزبان را نداد.
3 بازی تا رکوردی برای شهرداری سیرجان
تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان، از هفته نخست تا هفته ششم تمامی حریفان را شکست داد، شهرداری در هفته هفتم در ورزشگاه عدالت ایلام، برابر تیم پالایش گاز ایلام با تساوی 2 بر 2 بازی را به پایان رساند تا اولین دیداری باشد که 3 امتیاز کامل را دریافت نکرده (اولین تساوی)، بعد از این تساوی نماینده سیرجان از هفته هشتم تا هفته دوازدهم هر 4 دیدار را پیروز شد و بازی هفته سیزدهم هم برابر شهرداری بم مساوی کرد، تا کماکان تنها تیم بدون باخت لیگ برتر فوتبال بانوان ایران بوده باشد؛ 3 بازی تا پایان فصل مانده، اگر تیم شهرداری سیرجان به همین روند نباختن‌ها در بازی‌های باقیمانده ادامه دهد، تنها تیم بدون باخت فصل لقب خواهد گرفت.   
سیرجان چهارمین تیمی که از بم امتیاز گرفت
هفته سوم مرحله گروهی تیم سپاهان در روزی که مهمان تیم شهرداری بم بود، با شکست 3 بر 1 این تیم توانست هر 3 امتیاز بازی را بگیرد و اولین شکست بم را رقم بزند. هفته پنجم مرحله گروهی، تیم ذوب دیگر تیم اصفهانی در روزی که مهمان تیم شهرداری بم بود موفق به گرفتن 1 امتیاز از این تیم شد.
در هفته دوم دور نهایی، تیم وچان کردستان در روزی که میزبان تیم شهرداری بم بود، توانست 1 امتیاز از این تیم بگیرد، هفته سوم این تیم سیرجان بود در روزی که مهمان شهرداری بم بود 1 امتیاز از حریف گرفت.
حضور مسوولین شهر در تمرین تیم شهرداری سيرجان
بعد از تساوی 1 بر 1 تیم شهرداری سیرجان (دربی شهرداری‌های لیگ برتر) در ورزشگاه فجر بم، فرماندار ویژه، شهردار، رییس شورا و اعضای شورا شهر، مدیرعامل و اعضای هییت مدیره باشگاه شهرداری، مدیرعامل و رییس هیات مدیره باشگاه گهر زمین ، مسوول دفتر نماینده و دبیر هیات فوتبال در تمرین تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان (ورزشگاه تختی) حضور بهم رساندند و به بازیکنان و کادر فنی این تیم بابت نتایج خوب در لیگ امسال تبریک گفتند.
3 بازی تعیین کننده خانم گلی
افسانه چترنور خانم گل فعلی لیگ با 21 گل زده، در هفته سوم دور نهایی (آخرین دیدارها)، نتوانست گلی برابر بم بزند و اختلاف 2 گل خود را با قنبری 19 گله بیشتر کند، از سوی دیگر زهرا قنبری تنها تعقیب کننده چترنور هم در این هفته به مانند هفته قبل در زدن گل ناکام ماند، تا کماکان چترنور با همان اختلاف 2 گل بیشتر در رده اول گلزنان لیگ قرار داشته باشد؛ حال باید دید در 3 هفته پایانی کدام مهاجم عنوان خانم گلی را به دست خواهد آورد.
سه گام تا روی سکوی قهرمانی
تیم صدر نشین شهرداری سیرجان تنها 3 گام (3 بازی) تا قهرمانی این فصل لیگ برتر فوتبال بانوان ایران فاصله دارد. گام اول؛ جمعه  15 اسفند، شهرداری سیرجان - شهرداری بم، ورزشگاه تختی سیرجان. گام دوم؛ پنجشنبه 21 اسفند ، وچان کردستان - شهرداری سیرجان، ورزشگاه ملک‌نیا سنندج . گام سوم؛ سه‌شنبه 26 اسفند  شهرداری سیرجان - سپاهان اصفهان، ورزشگاه تختی سیرجان.
دربی دیگر در سیرجان
تیم شهرداری سیرجان، جمعه 3 اسفند ساعت 13:00، از سری مسابقات هفته چهارم مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، در ورزشگاه تختی سیرجان به مصاف تیم شهرداری بم خواهد رفت، حال باید دید شاگردان جهان‌نجاتی در خانه زور بردن تیم شهرداری بم را داردند.
منا حمودی مهار شود
منا حمودی بازیکن 6 گله تیم شهرداری بم، در دور نهایی رقابتها  لیگ برتر 2 گل از 3 گل تیم شهرداری بم را به ثمر رسانده و نشان داده این روزها در اوج به سر می‌برد، مدافعان تیم شهرداری سیرجان در بازی برگشت دربی استان باید این بازیکن را به خوبی رصد و مهار کنند.
پاس‌های توی عمق ‌شهرداری‌چی‌ها
دو تیم شهرداری سیرجان و شهرداری بم در پاس پشت دفاع انداختن و پاس توی عمق دادن مهارت زیادی دارند، این یعنی شهرداری سیرجان باید از این مهارت به خوبی استفاده و شهرداری بم را مهار کند.