پنج شنبه, 07 مرداد 1400

شماره 656 مورخ  6 مرداد 1400

در جلسه هم اندیشی مسوولان ستاد انتخابات سیرجان با اصحاب رسانه مطرح شد:
دوشنبه هفته جاری جلسه هم اندیشی مسوولین ستاد انتخابات شهرستان سیرجان با اصحاب رسانه در محل فرمانداری ویژه سیرجان با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، قاضی قدیمی معاون دادستان، حافظی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و جمعی از اهالی رسانه سیرجان برگزار شد. در این جلسه رحیم رضوی نسب؛ معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری سیرجان در خصوص فرآیند ثبت نام متقاضیان گفت: روند ثبت نام کاندیداهای شوارای شهر در ۷ روز انجام شد و در این بازه زمانی ۱۷۱ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد فقط ۲۴ نفر خانم بودند.

وی افزود: این تعداد کاهش ۱۹ درصدی ثبت نام کنندگان نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. رحیم رضوی نسب افزود: از بین ثبت نام کنند گان بیشترین آمار برای افراد دارای مدرک لیسانس و بازه سنی ۳۰ تا ۳۵ سال می باشد. همچنین حدود ۱۳ درصد از شرکت کنندگان از ایثارگران بوده اند.
این مقام مسوول در مورد تاریخ تعیین صلاحیت کاندیدها افزود: هشتم اردیبهشت ماه صلاحیت کاندیداها ابلاغ می شود و به مدت ۴ روز فرصت اعتراض در نظر گرفته شده است. علاوه بر این در شهرهای  با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر امکان اعتراض مجدد تا ۱۶ ام خرداد ماه در نظر گرفته شده است. او در پایان مهلت تبلیغات کاندیداهای شوری اسلامی شهرها را از ۲۰ ام خرداد ماه به مدت ۷ روز اعلام کرد.
پس از اعلام تقویم انتخاباتی مسوولان حاضر با شنیدن حرف‏ها و دغدغه های خبرنگاران در مورد رفع مشکلات سال های قبل تدبیر اندیشی کردند. قاضی قدیمی نماینده دادستان در پایان با تشکر از حضور اصحاب رسانه ضمن بیان اهمیت و نقش رسانه در اطلاع رسانی صحیح و شفاف در مورد انتخابات پیش رو از آنان درخواست کرد: با اطلاع رسانی صحیح از منابع معتبر شهرستان اعتماد مردم را نسبت به صحت مراتب برگزاری انتخابات جلب نمایند تا همچون سابق انتخاباتی پر‌شور  و در خور مردم شهرستان برگزار نماییم.
در پایان نیز ابوذر خواجویی نسب ضمن تاکید بر نقش رسانه ها در برگزاری انتخابات پر شور بیان کرد: باید همگی‌ برای ایجاد یک  ارتباط موثر و شفاف بین رسانه و ستاد انتخاباتی  و رفع مشکلات سالهای گذشته تلاش به عمل آوریم تا بتوانیم موجبات کسب اعتماد مردم را فراهم نماییم.

ضمیمه این شماره