سه شنبه, 25 خرداد 1400

شماره 649 مورخ  19 خرداد 1400

فردای کرمان: معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان با اشاره به اعمال محدودیت‌های تردد بین استانی و بین شهرستانی برای کنترل بیشتر بیماری کرونا از ظهر امروز، گفت که در تمام مبادی ورودی استان پست‌های ایست بازرسی مستقر شده و پلیس راهور از ورود خودروهای شخصی با پلاک دیگر استان‌ها به استان کرمان ممانعت می‌کند.
وی با تاکید بر جدی بودن کنترل و ممانعت از مسافرت‌ها در این هفته، افزود: «جریمه‌ی ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و ورورد به شهرهای زرد و نارنجی 500 هزار تومان تعیین شده است».
محمدصادق بصیری با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید فطر از اعمال محدودیت‌های تردد و ترافیکی در روزهای پایانی هفته در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: «براساس مصوبه‌ی 18 اردیبهشت‌ماه ستاد ملی مقابله با کرونا به منظور کنترل بیشتر بیماری از ساعت 14 امروز سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه تا ساعت 12 ظهر شنبه 25 اردیبهشت تردد بین استان‌ها و شهرهای استان ممنوع است».
وی با بیان این‌که در تمام مبادی ورودی استان کرمان پست‌های ایست بازرسی مستقر شده است، گفت: «پلیس راهور تمامی ترددها را کنترل کرده و از ورود خودروهای شخصی با پلاک دیگر استان‌ها به استان کرمان ممانعت می‌کند».
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه این ممانعت کردن به معنای انسداد جاده نیست، ادامه داد: «جاده‌ها باز بوده و تردد در آن جریان دارد اما به خودروهایی که این محدودیت‌ها را زیر پا بگذارند ابتدا تذکر داده شده و در صورت عدم توجه به اخطار‌ها و اصرار بر ادامه‌ی مسیر جریمه خواهند شد». وی با بیان این‌که جریمه‌ی در نظر گرفته شده برای ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی 500 هزار تومان است افزود: «در تردد‌های بین شهرستانی نیز از ساعت 14 امروز سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه تا ساعت 12 ظهر شنبه 25 اردیبهشت‌ماه مصوبه‌ی محدودیت‌های هوشمند اعمال می‌شود».
بصیری با اشاره به این‌که ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای قرمز و نارنجی به دیگر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است، گفت: «با توجه به اینکه کنترل و ممانعت از مسافرت‌ها در این هفته بسیار جدی است شهرهای زرد هم مشمول قوانین شهرهای نارنجی هستند».

وی با اشاره به آخرین وضعیت رنگ‌بندی استان کرمان گفت: «از 23 شهرستان استان در حال حاضر شهرستان‌های ارزوئیه، انار، بم، رابر، راور، ریگان، فاریاب، فهرج، منوجان، کوهبنان و نرماشیر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند».
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ادامه داد: «شهرستان‌های بافت، بردسیر، رفسنجان، زرند، شهربابک، عنبرآباد و کرمان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های جیرفت، رودبار، قلعه گنج، کهنوج و سیرجان در وضعیت قرمز قرار دارند».
وی با بیان این‌که منع تردد شبانه از ساعت 10 شب تا 3 بامداد همچنان برقرار است گفت: «نماز عید سعید فطر شهرستان قرمز و نارنجی در فضای باز برگزار و پیشنهاد شده که از تمرکز در برگزاری نماز عید فطر در یک نقطه خودداری شود».

ضمیمه این شماره