سه شنبه, 25 خرداد 1400

شماره 649 مورخ  19 خرداد 1400

مهرماه بود که چنین تیتر و خبری به رسانه های سیرجان داده شد سیرجان ظرف مدت سه ماه به شهر نور تبدیل می شود به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمان، به منظور اجرایی نمودن پروژه شهر نور، نشستی در مورخه ۱۴ مهرماه با حضور مسوولین سه نهاد همکار شامل، شرکت توزیع برق جنوب کرمان، شرکت معدنی گل گهر و شهرداری به میزبانی فرمانداری ویژه با حضور رئیس شواری شهرستان وحمایت های استانداری برگزار گردید.
بتول شیخ شعاعی، معاون دفتر مهندسی و برنامه ریزی شرکت به همراه مدیریت برق سیرجان در این نشست حضور داشت و راهکارها و پیشنهادهای خود را ارائه داد. مدیریت برق سیرجان در این نشست اعلام نمود: نصب و تعویض چراغ ها توسط پرسنل شرکت توزیع و با استفاده از دستگاه های بالابر سایر شهرستان ها انجام خواهد شد. همچنین مقرر شد لیست لوازم تا پایان هفته جاری به شهرداری اعلام و بعد از خریداری طی صورت  جلسه ای به اداره برق به منظور نصب تحویل نمایند.
شایان ذکر است هدف از اجرای شهر نور استفاده بهینه از انرژی برق و زیبایی شهر می باشد که برای اجرای این اقدام مهم مبلغی بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز می باشد که تهیه لوازم  و اجرای پروژه به صورت مشارکتی انجام خواهد شد.
خبر خیلی روشن و نزدیک به اجرا تنظیم شده بود ولی با اینکه هشت ماه گذشته است هنوز اقدامی صورت نگرفته است.
چراغ های کوچه ها همچنان خاموش است
شهر نوری که همچنان  کوچه های خیابان های اصلی شهرش شب‌ها خاموش است، چگونه بگوییم اطراف شهر؟ شهروندی می گفت: بعد از تماس با اداره برق می گویند شب ساعت 8 تماس بگیرید تا ببینیم مشکل کجاست ساعت 8 شب تماس می گیریم یا به اپراتور وصل می شود و شناسه قبض منزل را می خواد یا اصلا جواب نمی دهد. از این بگذریم روشنایی بلوارهای اصلی شهر همچنان یکی در میان خاموش است و جعبه فیوزی که در بدنه آنها است آنقدر کوتاه است که دست یک کودک دو ساله هم به آن می رسد و اکثرا درب آنها باز و تمام سیم‌های محتویات آن بیرون است و هر با امکان خطر برق گرفتگی وجود دارد.  
در راستای پروژه شهر نور چندین مرتبه گلایه ای از سوی کارخانه لامپ منطقه ویژه اقتصادی سیرجان داشتیم که مدیر تولید این کارخانه  که اکثر نیروهایش جوان و ‌بومی هستند این گونه نقل کرد: با افرادی در شهرداری سیرجان صحبت کردم که لامپ های مربوط به پروژه شهر نور را از کجا خریدند و در نتیجه پرس و جو به نام کارخانه گل نور اصفهان رسیدم. با مسوول فروش کارخانه گل نور اصفهان تماس گرفتم و پرسیدم که آیا شما با پروژه شهر نور سیرجان همکاری کردید؟ گفت: بله چیزهایی درمورد آن می دانم و نماینده ما در استان کرمان این کار را انجام داده است.
اداره برق رفتم آن جا هم خانمی گفت:  ما دستور از مرکز استان می گیریم و کرمان می گوید که طراحی شهر نور چطوری باشد و خرید ما از کجا باشد. از طرف کارخانه با شهردار تماس گرفته شد و گفتیم کارخانه لامپ‌ در استان هست و نیاز نیست مناقصه بگذارید و تمام نیازتان در کارخانه سیرجان موجود است و چون کارخانه ای به جز کارخانه لامپ منطقه ویژه سیرجان در منطقه جنوب نیست بایستی از ما خرید کنید. یک پیش طراحی هم انجام دادیم اما شهردار هیچ وقت حاضر نشدند با ما ملاقات کنند. حتی کارخانه ضمانت پنج ساله داده بود و لامپ هایی که در میدان امام حسین علیه السلام و خیابان هجرت از گل نور نصب کردند سوختند.
وقتی برق رفت چه کنیم؟
اگر بابابرقی برق شما را ببرد و یا اینکه اتفاقی برای انشعاب شما رخ دهد مجبورید با اتفاقات برق 121 سیرجان تماس حاصل کنید. این سامانه ارتباطی در ابتدا از شما شناسه قبض یا شماره موبایل می خواهد بعد از وارد کردن شماره موبایل باز اپراتو سر خط اول بر می گردد و از اول شروع می کند. در حالی که وقتی در شرایط تاریکی یا اتفاق هستیم چگونه شناسه قبض‌مان را وارد کنیم یا وقتی شماره همراهی که قبض برق به آن پیامک می شود را وارد می کنیم باز رسیدگی نمی شود.  
از همین روی با ابوالفضل سلمان زاده رییس اداره برق سیرجان صحبت کردیم وی گفت: شناسه قبض داخل پیامک های گوشی مشترکین هست. شناسه قبض برای راحت تر پیدا کردن موقعیت مشترکین است .
یعنی بر اساس شناسه قبض ما موقعیت را در جی آی اس پیدا می کنیم. بحث صحت اطلاعات و موقعیت مشترکین مطرح است و برای کامل کردن و صحت سنجی اطلاعات است. سلمانی افزود: حالا اگر دسترسی به شناسه نداشته باشند در انتها به اپراتور وصل می شوند. پشت خط نمی مانند و به مشکلات‌شان رسیدگی می شود. اما بهترین راهکار اپلیکیشن برق من است که می توانند از اینترنت دانلود و بارگذاری کنند و دیگر نیاز به تماس نیست به این اپلیکیشن به صورت آنلاین اطلاع می دهند و یک دقیقه بعد با مشترکین تماس گرفته می شود و ترافیک تماسی هم‌وجود ندارد همچنین رسیدگی سریعتر است. این سیستم‌کشوری است و تمام اطلاعات در سیستم ثبت و پایش می شود پاسخگویی بهتر و سریعتر دارد و ارتباط مردم با ما بهتر انجام می شود.
برنامه برق من
 در راستای افزایش ارائه خدمات به مشترکین و استفاده از تکنولوژی‌های جدید نرم افزاری، مشترکین برق می‌توانند بدون مراجعه به شرکت توزیع برق، با نصب و استفاده از سامانه موبایلی برق من  از تمامی خدمات مربوط به شرکت توزیع برق استفاده نماید. این نرم افزار این امکان را ایجاد می نماید تا مشترکین با ثبت نام در این سامانه بتوانند تمامی خدمات عمومی مورد نیاز را بدون مراجعه به شرکت توزیع برق و یا دفاتر خدمات مشترکین و تنها از طریق گوشی تلفن همراه خود در هر زمانی و از هر نقطه‌ای، دریافت نمایند. مشترکین می‌توانند با ثبت شناسه قبض صورتحساب در این نرم افزار، اطلاعات انشعاب، گزارش و نمودار مصرف انرژی و گزارش پرداخت خود را مشاهده نمایند. سامانه برق ایران برای دریافت و ارسال اطلاعات از بستر اینترنت استفاده می‌نماید حجم اطلاعات دریافتی اندک بوده و هزینه بسیار ناچیزی را به مشترک از این محل تحمیل می‌نماید. در حالتی که نیاز به ارسال و دریافت اطلاعات نباشد سامانه بدون اتصال به اینترنت قابل استفاده می باشد.

ضمیمه این شماره