غول مرحله دوم
گروه خبر: «بی‌زحمت راجع به طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان سیرجان از مسوولان بپرسید. این که برای قسط دوم زنگ زدن و گفتن ۱۰۰ میلیون بریزین به حساب. سوال کنید بایدچکار کنیم؟ کلاهبرداری نیست؟ واریز کنیم؟! شرکت میگه بریزید به حساب ما در رسالت! پیمانکارا میگن بریزین ولی اداره قبول نمیکنه و میگه به مسوولیت خودتون به ما ربطی نداره!»

این متن یکی از پیام‌های مردمی است که به امید خانه‌دار شدن در طرح اقدام مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند و در واریزی اول 40 میلیون پرداخته‌اند و حالا با رسیدن موعد واریزی دوم دچار سردرگمی شده‌اند و نگران از کف رفتن سرمایه‌شان هستند.
سر در گم از تناقض میان گفته‌های شرکت طرف قراردادشان و اظهارات مسوولان اداره راه و شهرسازی.
سخن‌تازه در همین باره با مجتبا علیمحمدی معاون طرح اقدام ملی مسکن در اداره راه و شهرسازی تماس گرفت و سوالات و دغدغه‌های مردمی را مطرح کرد.
علیمحمدی در پاسخ به این پرسش که آیا واریزی دوم طرح مسکن ملی آغاز شده و مبلغ آن چقدر است، گفت: «واریز مرحله دوم برای آغاز کار توسط برخی شرکت‌های طرف قرارداد مطالبه شده است ولی اینکه مبلغش دقیقاً چند باشد بسته به آن شرکت دارد. چون بعضی شرکت‌ها صد میلیون تومان را در بازه یک ساله تدریجی دریافت می‌کنند و برخی ممکن است برای سال 1400 یکجا صد میلیون را تقاضا کنند.»
وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا دستورالعمل یکسان برای مبالغ واریزی به تمام شرکت‌ها توسط راه و شهرسازی ابلاغ نشده است گفت: «قرار است شرکت‌ها با مردم راه بیایند.»
علیمحمدی نقل قول پیام های مردمی از قول زینلی رییس اداره راه و شهرسازی مسکن را صراحتا تکذیب نکرد. نقل قولی که از مشکوک بودن تقاضا برای واریز مرحله دوم به هر حسابی جز بانک ملت حکایت دارد. علیمحمدی در این باره گفت: «من دقیق نمی‌دانم آقای زینلی چه گفته‌اند اما تاکید می‌کنم که مردم باید مبلغ واریزی دوم را دوباره به همان حسابی واریز کنند که ابتدا در بانک مسکن ایجاد کرده و 40 میلیون اولیه را واریز کرده بودند.»
علیمحمدی از مردم خواست که ارائه‌ی هرگونه حساب دیگری جز حساب بانک مسکن خود صاحب امتیاز مسکن ملی از سوی شرکت‌ها را به این اداره گزارش دهند و افزود: «لیست تمام شرکت‌های طرف قرارداد در تابلو اعلانات اداره نصب شده است.»