خطر مرگ؛ لطفا خواب نروید!
حوادث جاده‌ای معمولاً بخش عمده‌ای از آمار تلفات جانی یا مصدومیت را به خود اختصاص داده است. شهر سیرجان هم از این قاعده مستثنا نیست، به طوری که در بسیاری از جاده های منتهی به شهر، شاهد بسیاری از حوادث هستیم که بعضی از آن ها به فوت سرنشینان نیز منجر می شود. این حوادث می تواند دلایل متعددی داشته باشد؛ یعنی همان سه عنصر مثلث انسان، راه و ماشین. خواب‌آلودگی راننده، نقص فنی ماشین یا مشکلاتی که در جاده وجود دارد هر یک می تواند عامل بروز این مشکلات باشد. یکی از از جاده‌های مهمی که بستر حوادث بسیاری در سیرجان است، محور سیرجان به کرمان و به ویژه حدفاصل حسین آباد تا سیرجان است که حوادث بسیاری را رقم می‌زند.
(خواب آلودگی و عامل انسانی؛ بروز حوادث این محور را منجر می شود)
سرهنگ سلیمی عامل اصلی تصادفات حدفاصل سیرجان تا حسین آباد را عامل انسانی و خواب آلودگی رانندگان عنوان کرده و می گوید: دلیل بیشتر این حوادث خستگی و خواب آلودگی رانندگان است. در لاین برگشت؛ افراد به انتهای مسیر که می رسند به دلیل خستگی زیاد ممکن است دچار حادثه بشوند. نیروهای گشت را هم ۱۵ تا ۳۰ کیلومتری جاده مستقر می کنیم اما با این حال این محور تصادفات بالایی دارد. وی در خصوص اقداماتی که در راستای کاهش آمار تصادفات این محور انجام شده می گوید: اداره راه و شهرسازی شانه سازی محور را در دست انجام دارد -هم در محور رفت و هم در محور برگشت- قبل از صدا و سیما هم یک استراحتگاه در دست احداث است تا رانندگان آنجا به استراحت پرداخته و از خواب‌آلودگی خود جلوگیری کنند. چند جا هم چراغ پلیسی نصب شده. اقدامات این چنینی صرفا به جهت کاهش آمار تصادفات انجام شده است با این حال آمار بالاست. می طلبد که مردم هم خودشان رعایت کنند. کسی که پا را می گذارد روی گاز با سرعت ۱۴۰ می‌داند اگر چراغ و علایم هم در جاده باشد توجهی نمی کند. با این حال این اقدامات را انجام داده‌ایم و تابلوهای بسیاری هم در محور نصب کرده‌ایم تا به کاهش میزان تصادفات کمک کند. هرچند بایستی فرهنگ رانندگی صحیح در جاده را نیز جدی بگیریم و مردم برای حفظ جان خودشان هم که شده در جاده ها با احتیاط برانند.
(شیب محور حسین‌آباد-سیرجان مشکلی ندارد)
 رضایی رییس اداره راه نیز حرف های پلیس راهور سیرجان را تایید کرده و عامل انسانی را مهمترین دلیل حوادث جاده سیرجان کرمان به ویژه حدفاصل سیرجان به حسین آباد عنوان می‌کند و می گوید: حوادثی که اخیرا اتفاق افتاده بیشتر در محور رفت است. زمان وقوع و محل وقوع تصادف در تجزیه و تحلیل ها به ما یکسری کد می دهد که بر اساس آن عامل حادثه را مشخص می کنیم. اکثر حوادث اخیر صبح خیلی زود یا شب هنگام اتفاق افتاده اند که نشان می‌دهد رانندگان خواب آلوده بودند و از محور خارج شده‌اند. باید کارشناسانه به این تصادفات نگاه کرد چرا که اکثر حوادث این جاده خروج از محور به دلیل خواب آلودگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه است، نه برخورد دو ماشین به هم.
وی اضافه می‌کند: عرض استاندارد در ساخت این جاده رعایت شده است و مشکل فنی ندارد که اگر داشت؛ در ساعات دیگر هم شاهد بروز تصادفاتی بودیم در حالی که در محور رفت عمده تصادفات صبح خیلی زود و در محور برگشت عمده تصادفات آخر شب است که هر دو به دلیل خواب آلودگی راننده می باشد. رییس اداره راه به عدم رعایت فرهنگ رانندگی هم اشاره کرده و می‌گوید: عدم رعایت فرهنگ رانندگی به افزایش تصادفات دامن می‌زند. بعضی ها اشاره کرده‌اند که شیب جاده ممکن است مشکل داشته باشد و به همین دلیل باعث انحراف راننده از جاده شود. اگر جاده مشکل داشته باشد باعث می‌شود راننده سرعتش را کم کند نه اینکه افزایش سرعت داشته باشد و تصادف کند. اظهارنظر نادرستی می‌کنند در مورد شیب این جاده در حالی که کلیه استانداردها در ساخت جاده رعایت شده. در راه رفت؛ ماشین به سمت شیب بالا حرکت می کند که عملا نمی تواند عامل تصادف باشد. برای کاهش آمار تصادفات لاین سمت راست میدان نیروی دریایی را تعریض و نشانه گذاری کرده ایم و خروج از محورهایی که در آنجا اتفاق می‌افتاد کاهش یافته. نزدیک گدار خانه سرخ هم جاده را تعریض کرده و نیوجرسی گذاشته‌ایم. هنوز جای کار دارد ولی کارهای بسیاری انجام داده ایم. حتی تا حدودی روشنایی این محور و سایر معابر را بهبود بخشیده ایم به منظور ایمن‌سازی جاده.
رضایی پیشنهادی هم دارد و اضافه می‌کند: اگر برای این جاده‌ها معین تعیین می‌کردند می‌توانستیم کارهای بیشتری انجام دهیم. وقتی شانه گذاری انجام می‌شود برای جاده؛ میزان حوادث جاده‌ای کاهش پیدا می‌کند اما اینکه به دلیل خواب آلودگی، راننده از محور خارج می شود ارتباطی به شیب یا شانه گذاری جاده ندارد. وی به مشکل دیگری هم اشاره کرده و می‌گوید: یکی از مشکلات مهمی که داریم سرقت علایم رانندگی در جاده هاست که خیلی زیاد شده و حتی می‌تواند به افزایش تصادفات کمک کند که می‌طلبد در این زمینه فرهنگ‌سازی شود. بارندگی‌های اخیر هم جاده‌ها را مستهلک کرده که شاید بتواند عاملی باشد در رانندگی غیر اصولی اما عامل حوادث جاده ای نمی تواند باشد. تعریض و بهسازی که در این محور انجام می‌شود تصادفات را کاهش می دهد؛ البته اگر بعضی جاها برعکس نشود. چون وقتی جاده تعریض می‌شود راننده سرعتش را بالا می‌برد و عامل بروز تصادف می شود. مثل حادثه ای که چند وقت قبل در محور چهار گنبد اتفاق افتاد.
بر اساس آنچه گفته شد عامل تصادفات عمده در محور سیرجان به کرمان و حدفاصل سیرجان تا حسین آباد را عامل انسانی عنوان کرده و خواب آلودگی راننده را عامل بروز حادثه می دانند. در حالیکه عوامل فنی و جاده‌ای هم می تواند در بروز این حوادث نقش داشته باشد چرا که اگر عوامل فنی موثر نبود و صرفاً خواب‌آلودگی راننده باعث بروز این حوادث می‌شد در بعضی جاده های دیگر مثل جاده بندرعباس و جاده شیراز هم بایستی خواب‌آلودگی راننده منجر به بروز حوادث بیشماری بشود. البته ناگفته نماند که فرهنگ رانندگی و احتیاط در مسیر هم می تواند کمک شایانی به کاهش آمار تصادفات جاده ای کند و مردم باید به این مساله مهم توجه ویژه داشته باشند.