پنج شنبه, 01 مهر 1400

شماره 663 مورخ  31شهریور 1400

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان عنوان کرد؛

معاون استاندار کرمان گفت: محدودیت تردد در مبادی ورودی استان کرمان در مرزهای جنوبی و شرقی تا پایان هفته تمدید شد.
محمدصادق بصیری با اشاره به اینکه اعمال محدودیت‌های تردد بین استانی تا پایان هفته در استان کرمان تمدید شد اظهار داشت: وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان این هفته نسبت به هفته گذشته کمی بهتر شده و از 11 شهرستان زرد، 9 نارنجی و سه قرمز به 10 شهرستان زرد و 13 شهرستان نارنجی رسیده‌ایم.
وی با بیان اینکه دو استان همجوار ما استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان وضعیت نگران کننده‌ای دارند عنوان کرد: از 16 شهرستان قرمز در کل کشور، 12 شهرستان آن در دو استان همجوار ما قرار دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه دو شهرستان عنبرآباد و فاریاب در جنوب استان کرمان از وضعیت زرد کرونایی به نارنجی تبدیل شد گفت: این مسئله زنگ خطری را برای ما به صدا درآورده و نشان از شکننده بودن وضعیت استان کرمان دارد.
وی با بیان اینکه برای حفظ شرایط موجود روز گذشته جلسه فوق‌العاده‌ای ویژه شهرستان‌های جنوب و شرق استان کرمان تشکیل شده است افزود: از 23 شهرستان استان 7 شهرستان در جنوب و 4 شهرستان در شرق استان قرار دارند.
 بصیری با اشاره به اینکه طرح ممنوعیت بین استانی که قرار بود ظهر دوشنبه به اتمام برسد تا پایان هفته تمدید شد ادامه داد: در مبادی ورودی استان در مرزهای جنوبی و شرقی محدودیت تردد برای خودروهای شخصی غیربومی اعمال می‌شود.
وی با بیان اینکه خودروهای با پلاک استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان توسط دوربین‌های مسیر جاده و دوربین‌های شهری اعمال قانون می‌شوند گفت: روز گذشته محدودیت ورود به مناطق ییلاقی استان نیز مصوب شد که توسط فرمانداران باید اعمال شود.

ضمیمه این شماره