جمعه, 21 مرداد 1401

شماره 705 مورخ  19 مرداد 1401

رئیس‌کل دادگستری استان کرمان در بازدید از زندان سیرجان گفت: جرائم مواد مخدر، سرقت و جرائم علیه اشخاص، بیشترین فراوانی را در بین مددجویان زندان سیرجان دارد.
️یدالله موحد امروز سه شنبه در بازدید از زندان شهرستان سیرجان افزود: ۹.۲ درصد از کل مددجویان ورودی به زندان های استان کرمان وارد زندان سیرجان شده‌اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۷ درصد کاهش داشته است.
️موحد تصریح کرد: در حال حاضر ۹۵.۶ درصد از مددجویان زندان سیرجان مرد و ۴.۴ درصد هستند.
️وی گفت: سرقت، جرائم مواد مخدر و جرائم علیه اشخاص بیشترین علت ورود به مددجویان به زندان سیرجان بوده است.
️موحد افزود: کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها یکی از سیاست‌های مورد تاکید قوه قضاییه به شمار می‌رود که در این راستا ساز و کارهای قانونی نیز تدوین شده است.
️وی با اشاره به این مطلب که ۶۵.۲ درصد از مددجویان زندان سیرجان متاهل هستند، ادامه داد: ۴۹.۳ درصد از مددجویان زندان سیرجان بدون سابقه و ۵۰.۷ درصد دارای سابقه کیفری هستند.
️رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: هیات های نظارت بر حقوق شهروندی وضعیت زندان‌های استان کرمان را به صورت مستمر بررسی می‌کنند.
️موحد خاطرنشان کرد: استان کرمان در زمینه برگزاری دادرسی الکترونیک ویژه مددجویان زندان ها و نیز ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ملاقات الکترونیک خانواده زندانیان با مددجویان از استان‌های برتر و پیشگام کشور به شمار می‌رود.
️وی رشد جمعیت کیفری زندان ها را نگران کننده دانست و افزود: باید با تدابیر قضایی، راهکاری برای حل این مشکل پیدا کرد.
️رئیس کل دادگستری استان کرمان امروز به منظور نظارت بر رعایت حقوق شهروندی مددجویان زندان‌ها و نیز استماع مشکلات و درخواست‌های آن‌ها از زندان سیرجان بازدید کرد.
️در ادامه بازدید رئیس کل دادگستری استان کرمان از زندان سیرجان، دیدار چهره به چهره وی و تعدادی از معاونین دادگستری با مددجویان زندان ها انجام و دستورات قضایی لازم برای حل مشکلات آنها صادر شد.

ضمیمه این شماره