دوشنبه, 15 آذر 1400

شماره 672 مورخ  10 آذر 1400


رویـای حمل و نقـل عمومـی
یکی از راه‌های کاهش ترافیک، استفاده مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی است، در سیرجان سالهاست ناهماهنگی و بی نظمی در اتوبوس های خط واحد شهری همواره دارای مشکلاتی بوده و هست و این موضوع می تواند یکی از دغدغه های مسوولین وقت باشد این بی نظمی ۹۰ درصد از مردم سیرجان را مجبور به استفاده از وسایل نقلیه شخصی می‌کند. در واقع تنها درصد کمی از مردم ‌راغب به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هستند آن هم شامل افرادی می شود که از مناطق حاشیه ای شهر به مرکز شهر می آیند. این در حالی است که سالهاست در کرمان  ودیگر شهرهای همجوار عبور خط واحدها، داشتن خط ویژه در خیابان، پوشش دهی تمام نقاط شهر، سرعت در انتقال مسافران و تعداد بالای ایستگاه های اتوبوس کاملا به چشم می آید. درست است که کرمان مرکز استان است و سیرجان شهرستان، اما شهری که داعیه دار استان شدن است و نماینده شهرش رییس مجمع نمایندگان استان است نباید در امری بدوی مثل حمل نقل عمومی اینقدر بلنگد که حتی نتوانیم با مرکز استان قیاسش کنیم. اگر سری به پایانه های اتوبوسرانی شهرمان بزنیم کاملا بی‌رنگ و روح است در حالی که سیرجان با این جمعیت باید مردم برای سوار شدن به اتوبوس صف می‌کشیدند و بلیت می‌خریدند.
حمل و نقل عمومی نیاز شهر
حمل‌ونقل و جابه‌جایی مسافر و کالا در جوامع پیشرفته امروزی از اهمیت زیادی برخوردار است و جابه‌جایی آسان، ایمن، راحت و اقتصادی حرف اول را می‌زند. تامین نیاز‌های اقتصادی و اجتماعی شهروندان، برطرف کردن مشکلات محیط زیست به ویژه آلودگی هوا، حل مشکل ترافیک و جابه‌جایی و انتقال آسان و راحت مردم ازجمله اهداف و خواسته‌های اصلی مسوولین و مردم است که با توسعه فضای ناوگان حمل‌ونقل عمومی امکان‌پذیر است. اما چرا در خیابان‌ها با انبوه اتومبیل‌های تک‌نفره مواجه هستیم و با توجه به اینکه وسایل نقلیه شخصی فضای بیشتری را اشغال می‌کنند این افراد ترجیح نمی‌دهند که به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند؟
ایستگاههای اتوبوس بیکار
یکی از شهروندان می‌گوید: مسیرم تا محل کار طولانی است مجبورم با تاکسی بروم هزینه زیاد است و اگر اتوبوس خط واحد منظم بود با خط واحد به محل کارم می رفتم. یکی دیگر می گوید: اگر کسی در این شهر ماشین نداشته باشد باید برای دو تا کار اداری حدود ۱۰۰هزار تومان پول آژانس و تاکسی دهد چون خط واحدها تمام نقاط شهر را پوشش نمی دهند و همه ساعتی نمی آید. بارها دیده ایم در ایستگاه‌های اتوبوس شهری راحت محل پارک ماشین ها شده و مدتها اتوبوسی در این مکانها نمی ایستد.
فرهنگ سازی برای استفاده از خط واحد
باید این فرهنگ در بین همه شهروندان نهادینه شود که استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی یک فرهنگ و نیاز جوامع شهری محسوب می‌شود و توسعه وسایل عمومی درون‌شهری می‌تواند بسیاری از مشکلات شهری ازجمله ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی و ... را برطرف کند. یکی از اساسی‌ترین راه‌ها برای تقویت حمل‌ونقل عمومی و استفاده از این سیستم برای تردد و جابه‌جایی در سطح شهر‌ها فرهنگ‌سازی و تشویق مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است، مردم باید به سمت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی تشویق شوند تا از فواید حمل و نقل عمومی، حمایت از محیط زیست، ایمنی بهبود حرکت و رفع نیاز‌های اجتماعی و اقتصادی شهروندان آگاه شوند.
در حمل و نقل عمومی سیرجان کمبود داریم
حسن خدامی، رییس شورای اسلامی سیرجان گفت: متاسفانه در چند سال اخیر هیچ خط واحدی به ناوگان اتوبوس رانی شهری سیرجان اضافه نشده است. وی می گوید: مصوب کردیم که شهرداری جهت تعمیر اتوبوس های فرسوده اقدام کند که از طریق سامانه ستاد استقبالی نشد و مجبور شدیم از طریق ترک تشریفات تا مبلغ حدود دو میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان برای تعمیر ده وسیله ای که خراب هستند تخصیص شود. او در ادامه گفت: نکته دوم هم این است که مردم سیرجان فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی برایشان جای نیفتاده قطعا اگر زیاد استفاده شود خب درآمدزایی هم خواهد داشت و مشکلاتش حل می شود. اما متاسفانه مردم سیرجان بیشتر سمت تاکسی های آنلاین و اینترنتی رفته اند چون در دسترس تر هستند. خدامی افزود: امیدوارم امسال موقعیتی فراهم شود که ناوگان حمل و‌نقل عمومی سیرجان نوسازی و منظم شود.
او در ادامه اظهار داشت: ایستگاه های اتوبوس مجهزی در شهر ساخته شد ولی متاسفانه تا فرهنگ استفاده از آنها را را تقویت نکنیم این کارهای عمرانی از دست رفتند  ناوگان هم‌مجبور است که ارائه خدماتش را تقویت کند.
خدامی افزود: تقاضا در بعضی مسیرها کم است و استقبال آنچنانی نیست شاید چون همشهریان ناوگان عمومی را در حد رفع نیاز خودشان نمی بینند و شهرداری باید تلاش بیشتری کند و برای ایجاد تقاضا باید به طور غیر مستقیم فرهنگ سازی کنیم.
مسوولین خوش بین
رضا یوسفی مدیر عامل سازمان حمل و نقل،بار و مسافر شهرداری سیرجان گفت: سیرجان در حال حاضر دارای ۵۰ دستگاه خط واحد در ناوگان عمومی است و حدودا ۲۰۰ ایستگاه انتقال مسافر در سطح شهر داریم ولی مسیرهای کم مسافر را پوشش نمی دهیم و اکثر مناطق را شهری را از نظر خطوط شهری پوشش داده ایم یوسفی ادامه داد: شروع به کار ناوگان عمومی سیرجان از ۷:۱۵ صبح تا ۷:۳۰ شب است و هر نیم ساعت یکبار و در بعضی مسیرها با ساعت متفاوت اتوبوس ها گردش دارند. این مقام مسوول در رابطه با نبود خط واحد در تمام نقاط شهر نیز گفت: این امر دلایل زیاد از قبیل نبود مسافر و نبود راننده است .
او افزود: تعداد خط واحد با توجه به نیاز شهر و آماده بودن زیرساختها و فرهنگ استفاده از اتوبوس هست و ارتقا حمل و نقل عمومی بر می گردد به استقبال شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و باید با همکاری مردم و اهالی محترم رسانه این فرهنگ سازی صورت بگیرد. امید است که با توجه به گفته شدن میزان اهمیت حمل و نقل عمومی و مشکلات مردم با ناوگان فعلی سیرجان مسوولین ذی ربط به جای خوش بینی و مثبت نگری به این موضوع در پی استاندارد سازی حداقل برای این موضوع مهم که مشکلاتش بلاخره گریبانگیر ساکنان این شهر می شود باشند.
سخن تازه: در پاسخ به مسوولین باید بگوییم درست است که با فرهنگ سازی شود اما اگر خط واحد حتی در مسیرهای کم مسافر به طور منظم در ایستگاههای توقف داشت مطمئن باشد مردم راغب به استفاده می شدند.

ضمیمه این شماره