دوشنبه, 15 آذر 1400

شماره 672 مورخ  10 آذر 1400

پس از انتخابات شورای شهرو نشستن نمایندگان انتخابی مردم بر صندلی های شورای شهر و استعفای سروش نیا شهردار سابق حالا نوبت به انتخاب شهردار رسید. در 20 شهریور ماه پس از ۲۳ جلسه علنی و غیرعلنی با رای همه اعضا( هفت رای) دکتر علی اکبر کریمی پور از بین پنج داوطلب به عنوان شهردار سیرجان  انتخاب شد.
سرانجام در روز یکشنبه ۱۸ مهرماه، آیین تکریم و معارفه شهردار با حضور امام جمعه ، مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری کرمان، فرماندار ویژه و معاون استاندار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، مسوولان نظامی و انتظامی و تنی چند از مدیران ارشد شهرستان سیرجان برگزار و سکان شهرداری سیرجان به دکتر کریمی پور واگذار شد
حجت الاسلام سید محمود حسینی، امام جمعه شهرستان سیرجان در این مراسم بیان کرد: سیرجان شهر بزرگی است و در هر شهری امام جمعه بودم و از شهرداری و شورای شهر تقاضای زیبایی شهر داشتم و سیرجانی که به نام دارالحسین است باید زیبا باشد و از شهردار منتخب درخواست دارم که در زمینه زیبا سازی شهر توجه ویژه داشته باشد. امام جمعه ی سیرجان بیان داشت: همه باید بدانیم مقام برای هیچ شخصی باقی نخواهد بود و اگر امروز در جایگاهی هستیم و کاری از دستمان بر می آید باید به شیوه ای رفتار کنیم که مدیون مردم نباشیم. اگر همگان به این نکته توجه کنند کارهای بسیار خوب صورت خواهد گرفت.
شهسواری، نماینده ی استاندار در این مراسم خاطر نشان کرد: ما با هر دو شهردار گذشته و فعلی سیرجان آشنایی داشتیم و از توانایی ها عملکردشان مطلع بودیم و اگر امروز شخصی مناسب پست شهرداری سیرجان باشد، آن شخص دکتر کریمی پور است و با این انتخاب می‌توان بیش از گذشته به آینده ی سیرجان امیدوار بود وی همچنین از زحمات دکتر سروش نیا و شورای شهر برای انتخاب دکتر کریمی پور تقدیر و شکر کرد.   
شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی که در این مراسم حضور نداشت طی پیامی آرزوی توفیق برای شهردار اسبق و همینطور آرزوی خدمتگذاری شایسته برای شهردار کنونی خواهان رسیدن مردم فهیم سیرجان به شهری شد که حق واقعی آن هاست.
 سروش نیا شهردار اسبق در ادامه مراسم از شهرداران مناطق و معاونان که در این چند سال همراه وی بودند تشکر و قدردانی کرد و  گفت: بودجه ۱۰۰ میلیاردی را محقق کردیم و در زمان تحویل گرفتن شهرداری با یک سری مشکلات روبه رو بودیم که در این مدت کارهایی مثل تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری، احداث ترمینال مسافربری، آسفالت معابر و... انجام شد.
سهراب بهاالدینی، فرماندار ویژه سیرجان ضمن قدردانی از زحمات شهردار سابق و امیرمحمد عسکری در دوران تصدی سرپرستی شهرداری سیرجان با اشاره به اجرای پروژه‌های توسعه شهری طی یک برنامه زمانبندی مدون و مطلوب گفت: امیدواریم در دوران شهردار جدید ، با اجرای برنامه زمانبندی و رفع موانع با پیگیری هر چه سریعتر، امکان استفاده شهروندان  از خدمات فراهم شود.
او افزود: برای رسیدن به توسعه شهرستان باید زمینه مشارکت آحاد جامعه از لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی فراهم شود و درحقیقت همه باید به گونه‌ای تلاش کنیم که شرایط ارائه خدمت بهتر به مردم فراهم شود و باید از دیدگاه‌ها و نظرات مردم و صاحب نظران استفاده کنیم. فرماندار سیرجان بیان کرد: هر مجموعه بایستی با برنامه ریزی دقیق و اصولی، شهرداری را یاری رساند تا بازدهی خوب و مناسبی از این برنامه‌ها برای خدمتگزاری بهتر و مطلوبتر برای شهروندان حاصل شود.سهراب بهاالدینی انتخاب علی اکبر کریمی پور به عنوان شهردار جدید سیرجان که فردی جوان و شایسته، خلاق و توانمند تبریک گفت و عنوان کرد: شورای شهر سیرجان با شفافیت در انتخاب شهردار توانست نظر مثبت شهروندان را جلب کند و امیدوارم شهردار جدید با اتکا به خداوند متعال و با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توان بالقوه مجموعه پر تلاش شهرداری در راستای ارتقای کمی و کیفی امور فرهنگی، خدمات شهری، عمرانی و رفع دغدغه‌های شهروندان به منظور شفافیت فرایندها، اقدامات لازم را فراهم کرده و دغدغه‌های جدی شهروندان سیرجان را رفع کند.
حسن خدامی پور، رئیس شورای شهر نیز ضمن تقدیر و تشکر از تمامی حضار گفت: ما برای انتخاب یک شهردار مناسب وقت گذاشته و تمامی جوانب را در نظر گرفتیم؛ برایمان مهم بود که تمامی برنامه های ارائه شده از سوی نامزدهای پست شهرداری را با دقت گوش داده و به نتیجه ی مطلوب در انتخاب خود برسیم. خدامی پور ادامه داد: سیرجان دومین شهر بزرگ استان است که پتانسیل های زیادی دارد و تنها به دست اشخاص کاردان و متخصص توسعه ی این شهر محقق خواهد شد. اکنون آن شخصی را انتخاب کرده ایم که برای شهرمان مناسب است و باتوجه به در حال توسعه بودن شهر سیرجان و آشنایی دکتر کریمی پور با عملکرد در شهر بزرگ و همینطور شهرهای در حال رشد و گسترش، می‌توانیم به آینده ی عمرانی شهرمان بیش از پیش امیدوار باشیم. خدامی پور اظهار داشت: سیرجان به عنوان شهر رسانه کشور شناخته می‌شود و در پروسه ی انتخاب شهردار به راستی رسانه ها کاملترین پوشش خبری را داشتند و جای تقدیر و تشکر ویژه از تمامی رسانه هاست که باب شفاف سازی را برای خود، مردم و دیگر مسوولین باز کردند و ما از این اقدام رسانه ها استقبال کرده و تشکر می کنیم.
دکتر علی اکبرکریمی پور، شهردار منتخب سیرجان هم به عنوان آخرین سخنران بیان کرد: من با افتخار می‌گویم که فرزند سیرجانم و از خداوند متعال متشکرم که لایق دانسته شدم تا برای شهر خود گامی بردارم و مفید باشم. وی در این‌مراسم با بیان اینکه به صورت میدانی شهر را بازدید کردم، گفت: ضمن تشکر از شهرداران سابق، تلاش می کنم از برنامه ها و تجربیات این بزرگواران استفاده کنم و اولویت اول من استفاده از نظر مردم در محلات به خصوص محلات کم برخوردار است.
وی گفت: باتوجه به پتانسیل و توانایی هایی که از شهر سیرجان میدانم، امیدوارم به زودی شاهد پیشرفت های بسیاری در این شهر باشیم و بتوانیم سیرجان را به جایگاه واقعی اش برسانیم شهرداری یک نهاد خدماتی است و ما تمام تلاشمان بر این خواهد بود تا بهترین خدمات را به شهروندان ارائه دهیم آنطور که لایق هستند. کریمی پور ضمن ابراز خرسندی از فعال و پویا بودن رسانه ها در سیرجان افزود: این که رسانه های سیرجان پویا هستند بسیار خوب است در آینده ارتباط و همکاری خوبی با آنان خواهیم داشت تا در زمینه ی اطلاع رسانی و شفاف سازی عملکرد، اخبار لازم را به مردم انتقال دهند. کریمی پور در پایان از تمام حضار جهت شرکت در این مراسم قدردانی نمود و افزود: امیدوارم بتوانم در این مسوولیت موفقیت نسبی جهت خدمت به همشهریان کسب کنم.

ضمیمه این شماره