پنج شنبه, 29 ارديبهشت 1401

شماره 693 مورخ  28 اردیبهشت 1401

 افزایش ۱۰ درصدی بیماران کرونایی در استان کرمان
زنگ خطر به صدا درآمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به افزایش موارد مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی کرمان گفت: زنگ خطر شیوع امیکرون در کرمان به صدا در آمده است.
 حمیدرضا رشیدی نژاد در جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان کرمان با اشاره به افزایش روند مراجعه بیماران سرپایی با علائم بیماری کرونا در بیمارستان‌های شهرستان‌های مختلف استان کرمان گفت: از مردم می‌خواهیم از دورهمی و تجمع‌های غیر ضروری جدا خودداری کنند و رعایت پروتکل‌ها در همه سطوح جدی گرفته شود.
وی با انتقاد از کاهش استفاده از ماسک و عادی انگاری که در سطوح مختلف دیده می‌شود گفت: باید از همین امروز تدابیر پیشگیری را رعایت کنیم اما می‌بینیم که در برخی از مکان‌ها و تصمیم گیری ها کرونا جدی گرفته نمی‌شود.
رشیدی نژاد ادامه داد: شاهد افزایش ۱۰ درصدی بیماران سرپایی و افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی افزایش نتایج مثبت کرونا در استان هستیم که این امر طی هفته آینده کادر درمان را فشار زیادی در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها مواجه می‌کند.
وی گفت: تعداد بیماران هم با افزایش قابل توجه به ۲۶۰ نفر رسیده که ۱۵ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند.
رشیدی نژاد بیان کرد: متأسفانه روند واکسیناسیون برای دوز سوم انگونه که باید مورد استقبال مردم قرار نگرفته و این امر بسیار نگران کننده است.
وی گفت: واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد و واکسن آسترازنکا نیز در مراکز تزریق واکسن وجود دارد
وی عنوان کرد: در مناطق سیل زده نیز تزریق واکسن در حال انجام است و تیم‌های سیار به روستاهای مختلف مراجعه و دوز سوم را تزریق می‌کنند.
وی گفت: اگر بخواهیم از موج امیکرون بگذریم باید عادی انگاری را کنار بگذاریم و با دقت از هر گونه تجمع غیر ضروری خودداری کنیم و استفاده از ماسک و شستشوی دست را جدی بگیریم و از مردم می خواهیم با رعایت تمامی پروتکل ها به همکاران ما کمک کنند تا این بیماری ریشه کن شود.

ضمیمه این شماره