پنج شنبه, 29 ارديبهشت 1401

شماره 693 مورخ  28 اردیبهشت 1401

در هفتمین جلسه شورای شهرستان مطرح شد؛
ورودی‌های شهر در شان سیرجان نیست

هفتمین جلسه شورای شهرستان پنج‌شنبه گذشته در محل فرمانداری با حضور اعضای این شورا به همراه مدعوین، شامل آقایان مهندس زینلی؛ رئیس اداره راه و شهرسازی، مهندس رضایی؛ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مهندس سلاجقه؛ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با دستور طرح موضوعاتی پیرامون وضعیت راه‌ها و برخی مشکلات مساکن روستایی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سیرجان به نقل از روابط عمومی شورای شهرستان، آقای رمضان صدوقی؛ رئیس شورای شهرستان در ارتباط با موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: در جلسه مذکور ابتدا طرح رفع معضل نقاط حادثه‌خیز مناطق عزت‌آباد، بلورد، باسفهرجان و تعیین تکلیف جاده پاریز-هماشهر طرح و مورد بحث، بررسی و تبادل نظر اعضا و مدعوین قرار گرفت.
همچنین مباحث دیگری نظیر دریافت سرانه زمین جهت الحاق به طرح هادی روستاها مطرح گردید که مطابق مستندات رئیس محترم بنیاد مسکن، این سرانه براساس تفاهم‌نامه اصلاحی صادره از دیوان عدالت اداری بوده و وجهه قانونی دارند.
آقای صدوقی در ادامه افزود: پیگیری اعضای شورای شهرستان پیرامون واگذاری زمین و موضوع تعیین تکلیف اراضی بنیاد مسکن از دیگر مباحث طرح شده در این جلسه بود. همچنین رئیس محترم اداره راه و شهرسازی ضمن ارائه گزارشی از نهضت ملی مسکن، از ثبت‌نام ۲۷ هزار و ۴۶۵ نفر در سطح شهرستان در طرح مذکور خبر داد.
شایان ذکر است آقای وحید جوان؛ عضو شورای اسلامی شهر و شورای شهرستان و همچنين نماينده شوراي شهرستان در استان، یکی دیگر از موارد مطرح شده در این جلسه را نامناسب بودن ورودی‌های شهر با توجه به منابع عظیم معدنی عنوان کرد و افزود: این وضعیت در شان این شهرستان و مردم عزیز آن نیست و مقرر شد این مسئله نیز از سوی اعضا پیگیری شود.

ضمیمه این شماره