جمعه, 21 مرداد 1401

شماره 705 مورخ  19 مرداد 1401

فردای کرمان: وزیر امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: «به زودی سامانۀ سازمان هدفمندی یارانه‌ها کار خود را دوباره شروع می‌کند و همه به هر دلیلی که یارانه نمی‌گیرند می‌توانند در این سامانه ثبت نام‌کنند».
حجت‌الله عبدالملکی افزود: «بعضا ممکن است افراد، متمول و از دهک دهم باشند که وضع مالی‌شان خوب است، آن‌ها جواب مثبت دریافت نخواهند کرد ولی کارگران اگر یارانه‌بگیر نیستند، یارانه‌شان برقرار خواهد شد».
وی 20 اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با شبکه خبر از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در فیش حقوقی اردیبهشت‌ماه خبر داد و بیان کرد: «اگر هم به هر دلیل به اردیبهشت نرسد، قطعا معوقات از ابتدای فروردین پرداخت خواهد شد و حتما در حقوق خرداد لحاظ خواهد شد». عبدالملکی گفت: «براساس مادۀ 96 قانون تامین اجتماعی حداقل سالی یکبار باید مستمری یا همان حقوق بازنشستگی توسط هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی تصویب شود و برای تصمیم‌گیری نهایی به هیات دولت یا هیات وزیران ارسال شود».
وی دربارۀ وام قرض‌الحسنه بازنشستگان نیز یادآور شد: «سال گذشته 40 درصد وام قرض‌الحسنه بازنشستگان را افزایش دادیم و در بازنشستگی کشوری وام‌های ازدواج فرزندان این افراد متجمع شده بود همه را یکجا پرداخت کردیم و تصویب کردیم و امسال هم حتما ثبت‌نام‌هایی که شده است تلاش می‌کنیم در اسرع وقت پرداخت کنیم».

ضمیمه این شماره