سه شنبه, 09 خرداد 1402

شماره 742 مورخ 3 خرداد 1402

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: مشکل روغن بر اساس گفته مسئولان کشوری تا آخر این هفته برطرف می‌شود، زیرا واردات انجام شده است.
به گزارش فارس، ستاد تنظیم بازار استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری در حالی برگزار شد که بنا به گفته مسؤولان در استان کرمان در زمینه کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و آن‌طور که حسین محرابی معاون استاندار می‌گوید مشکلات مربوط به روغن مورد نیاز نیز تا آخر هفته جاری برطرف می‌شود.
سیدمحمد حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اظهارداشت: بازرسی در کارخانجات روغن استان کرمان با حضور نیروهای بسیج انجام می‌شود و از کارخانه‌داران می‌خواهیم ابتدا روغن مورد نیاز استان را تامین کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان نیز در سخنانی اظهارداشت: به لحاظ قانون تنظیم بازار در کشور هیچ استانی نمی‌تواند مانع ورود یا خروج کالاها از استانی به استان دیگر شود به غیراز استان‌ها و بازارچه‌های مرزی که بحث قاچاق و یا بهداشت را دارند.
حسین محرابی ادامه داد: نمی‌توانیم مصوبه‌ای داشته باشیم که خروج کالاها از استان کرمان به استان‌های دیگر را ممنوع کنیم، اما می‌توانیم با رایزنی‌ها به این برسیم که ابتدا کالاها در استان توزیع شود و سپس به دیگر استان‌ها داده شود.
وی ابراز داشت: مشکل روغن بر اساس گفته مسؤولان کشوری تا آخر این هفته برطرف می‌شود، زیرا واردات انجام شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان عنوان کرد: آن‌طور شنیده‌ام، توزیع شکر در برخی از تعاونی‌های روستایی با صف‌های طولانی مواجه شده است که این موضوع باید بررسی شود و چنانچه قرار است سهمیه بیشتری اختصاص داده شود این کار را انجام دهیم.
مهرابی تصریح کرد: بر اساس گزارش‌هایی که گرفته‌ام، توزیع کالا از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای بهتر از مغازه‌ها به دست مردم می‌رسد که این موضوع هم باید بررسی شود.
همچنین در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان اعلام شد تاکنون ۱۰۰ هزار تن گندم با کیفیت مطلوب در استان کرمان خریداری شده است و ۲۰ هزار تن هم گندم وارداتی داشته‌ایم و خرید گندم همچنان ادامه دارد و در ذخایر مشکلی نداریم و این در شرایطی‌ست که سال گذشته ۸۰ هزار تن گندم خریداری شده بود. استان کرمان همچنین در زمینه تامین شکر و برنج هم مشکل خاصی ندارد.

ضمیمه این شماره