سه شنبه, 09 خرداد 1402

شماره 742 مورخ 3 خرداد 1402

در نشست خبری مسوولین حوزه قضایی با اصحاب رسانه مطرح شد؛
سرقت، رتبه ی اول جرایم  را در سیرجان ندارد
به مناسبت هفته‌ی قوه‌ی قضاییه، نشست خبری در دادگستری با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی، ریاست دادگستری سیرجان، محسن نیک ورز، دادستان سیرجان، مجتبی قدیمی، معاون دادستان شهرستان با جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.

در آغاز این نشست، محمدی، رییس دادگستری شهرستان، ضمن گرامیداشت هفته ی قوه ی قصاییه از برنامه هایی متعددی که توسط این نهاد برنامه‌ریزی و هماهنگی ها لازم برای برگزاری آنها انجام شده بود خبر داد و گفت: برنامه های فرهنگی، بازید و همینطور غبار روبی شهدا و دیگر برنامه هایی برای گرامیداشت این هفته در نظر گرفته شده است که امیدوارم با همراهی رسانه ها بازتاب خوبی هم داشته باشد.
در نخستین روز هفته‌ی قوه ی قضاییه مراسم غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده معزز شهدا را در دستور کار داریم.
محمدی افزود: تلاش داریم در این هفته دادستان و مسوولین دادسرا بازدیدهای متعدد و همینطور ملاقات با مردم داشته باشند.
محمدی ادامه داد: باتوجه به دستور مقام معظم رهبری که همواره امر بر حمایت از تولید و اشتغالزایی داشتند، برنامه بازدید از واحد های صنعتی، معدنی و تولیدی را تا پایان سال داریم که بنا داریم در همین بازدیدها تا جای ممکن مسایل و مشکلاتی که موجب توقف تولید شده اند  را برطرف سازیم و شاهد شکوفایی تولید و صنعت باشیم.
رییس دادگستری شهرستان بیان داشت: در تلاشیم که به زودی هدف هر مسجد یک حقوقدان محقق شود و در این ایام نیز ویزیت رایگان پزشکان را خواهیم داشت.
وی به این نکته اشاره کرد که: متاسفانه در سیرجان کمبود فضای لازم برای امور قضایی داریم و امیدواریم به زودی این مساله حل خواهد شد.
وی گفت: در خصوص آمار و ارقام پرونده های ورودی و خروجی، سیرجان جزو شهرستان هایی است که خروجی خوبی از این جهت داشته و تلاش این نهاد بر این است تا این خروجی بهتر هم باشد.
محمدی ادامه داد: خوشحالیم که در سیرجان برخلاف دیگر نقاط این مرز و بوم سرقت رتبه‌ی اول جرایم را ندارد، اگر همت بشود و اشتغال‌زایی در این شهر رشد کند و تعداد بیکاران کم شود، بسیاری از جرایم نیز کاهش خواهند یافت. امیدواریم بتوانیم اقداماتی که در سند تحول قضایی آمده را که شامل مبارزه با فساد و احقاق حقوق عامه است را به مرحله اجرا در آوردیم.
قاضی نیک ورز دادستان شهرستان سیرجان نیز در این نشست بیان داشت خط قرمز امنیت مردم در تمامی حوزه هاست و ما همواره در تلاشیم که بتوانیم این امنیت را حفظ کنیم و اقدامات موثری از جمله اصلاح و بازپروری زندانیان را اجرا می کنیم.
نیک ورز افزود: بزرگترین همکاری رسانه های شهرستان با ما فرهنگ سازی است که بسیار به آن نیازمندیم و همواره پیشگیری بهتر از درمان است.
در این راستا امیدواریم همکاری و همیاری خوبی با نشریات داشته باشیم.
در جلسه ی پرسش و پاسخ، وی در خصوص سوال خبرنگار سخن تازه که از حقوق عموم مردم نسبت به محیط زیست و عدم سازش صنایع و معادن با اکوسیستم، پاسخ داد: حمایت از اشتغال و تولید جزو دستورالعمل‌های ماست و ما از تمام سرمایه گذاران استقبال می‌کنیم، تا اشتغال زایی و تولید گسترش یابد؛ اما سخت پیگیر خواهیم بود تا عوارضی که صنایع و معادن باید برای شهر بپردازند، پرداخت شود. در غیر اینصورت برخورد خواهیم کرد.

ضمیمه این شماره