یکشنبه, 13 آذر 1401

شماره 720 مورخ  9 آذر 1401

با بازگشایی مدارس، گره کور ترافیک کور تر می‌شود

سرسام رانندگی در سیرجان و انفعال راهنمایی و رانندگی!

چهارراه‌های سیرجان خیلی وقت است در ساعات پر تردد دچار قفل‌شدگی شده و جریان روانی ندارند. اصلی‌ترینش هم شاید افزایش بی‌رویه‌ی خودروهای شخصی ناشی از افزایش جمعیت سیرجان باشد درحالی امکانات حمل و نقل عمومی و فرهنگ استفاده از آن هنوز در بیست سال پیش مانده است.‌
راه حل موقت چیست؟
چهارزمانه و شش زمانه کردن چراغ‌های راهنمایی سرچهارراه‌ها تا دست کم ماشین‌ها در یک مسابقه‌ی نانوشته از هم سبقت نگیرند و بازی هرکی زودتر بره برنده است را باهم بازی نکنند. چراغ سر چهارراه‌ها چندزمانه که باشد یعنی مردم نه از سر لطف به هم که ناچارند به هم راه بدهند.  انجام آن وظیفه‌ی کدام اداره است؟ راهنمایی و رانندگی. چرا انجام نمی‌دهد؟ انفعال. انفعالی که سال‌هاست این اداره هم مثل خیلی ادارات دیگر در سیرجان گرفتارش شده است. انفعال است که این اداره برای سرگشتگی عجیبی که مردم از انسداد خیابان‌های حفاری شده برای فاضلاب دچارش شده‌اند هیچ برنامه و فعالیتی از خود بروز نمی‌دهد!
مشخص کردن مسیر جایگزینی، نصب تابلویی، گماردن نیرویی برای راهنمایی مردم در مسیر. هیچ.‌
کار این اداره سال‌هاست که فقط شده است تمرکز روی دو سه خیابان مرکزی شهر و جریمه صادر کردن برای مردمی که مقصر نیستند و قربانی‌اند. قربانیِ نبود یک پارکینگ چند طبقه در نزدیکی مراکز خرید اصلی شهر چون خیابان بازار.
حالا اگر راهنمایی و رانندگی با یک پارک کردن بی‌جا در بلوار قاآنی برخورد کند و جریمه صادر کند که کار درستی کرده اما گشت‌زنی با وجود خودروهای دوربین‌دار جدید ضعیف هم هنوز ضعیف است و در اکثر خیابان‌های دیگر سیرجان هیچ خبری نیست!
سرهنگ شهیدی؛ رییس راهنمایی و رانندگی اخیرا در مصاحبه‌ای که با یک رسانه داشت نشان داد با همه‌ی این مشکلات آشنایی دارد اما مشخص نیست چرا چشم انتظار تصمیمات شورای ترافیک نشسته و دست روی دست گذاشته، کاری نمی‌کند! اختیارات رییس این اداره کم نیست.
 مشکل مردم در مرکز شهر ناشی از کم‌کاری شهرداری در سال‌های اخیر برای ایجاد پارکینگ عمومی است. چرا باید هزینه‌ی این کم‌کاری را مردم با جریمه شدن بپردازند؟! راهنمایی و رانندگی باید در مرکز شهر با مردم تعامل کند، نه تقابل.
مشکل سرسام گرفتن از سر راندن خودرو در سیرجان با گره کور ایجاد شده توسط حفاری‌های مدام و چندباره و همه‌جایی پیمانکار طرح فاضلاب صدچندان هم شده است. رییس راهنمایی و رانندگی در یک نشست خبری از جلسات مشترکش با شرکت مجری طرح فاضلاب رونمایی کند که چه پیشنهادهایی داده و تشخیص درست و زمان‌سنجی اینکه چه خیابانی چه ماه و فصلی کنده کاری و زیر و رو شود را در اختیار آن‌ها گذاشته؟!
اینکه خیابان نصیری امروز درگیر حفاری‌ست و بار ترافیکش بر دوش خیابان‌های مجاوری‌ست که در حالت عادی هم جا نداشتند، به خاطر انفعال راهنمایی و رانندگی‌ست که نه ضرب‌الاجل پایان ‌کار برای پیمانکار حفاری تعیین کرده و نه مسیر جایگزین برای مردم! جور این کم‌کاری راهنمایی و رانندگی را نیز شورای شهر دارد می‌کشد اما چند روز دیگر که مدارس باز شوند، چه؟ آیا با وجود خیابان‌های مسدود و حفاری شده، کار ترافیک سیرجان در ساعات شروع و پایانی کلاس‌های درس، بیخ پیدا نمی‌کند؟
رییس اداره راهنمایی و رانندگی که از لزوم فرهنگسازی دم می‌زند، کدام نشست مشترک را با آموزش و پرورش گذاشته که دست کم والدین را تشویق به استفاده از مینی‌بوس و اتوبوس و دوچرخه برای رفتن به مدرسه کنند.
با حلوا حلوا گفتن که دهان شیرین نمی‌شود و هیچی هم درست نمی‌شود. فرهنگ با کار میدانی نهادینه می‌شود نه با پشت میز نشینی و ساعت کاری پر کردن و روزمرگی.
 فرهنگ رانندگی نگو بلا بگو
گرچه از طرفی هم راهنمایی و رانندگی حق دارد و فرهنگ رانندگی در سیرجان تا بهبود، راه بلندی دارد.
«حالا خیابانی که تردد کمتری دارد، یک پارک دوبل به جایی برنمی‌خورد»! این عین جمله‌ی رییس پیشین راهنمایی و رانندگی سیرجان بود.
همین یک جمله را اگر فرمول رانندگی کنیم و بخواهیم با آن پاسخ این سوال را بدهیم که چرا در سیرجان وضع فرهنگ رانندگی و رعایت قوانین آن برای مردم به این جای باریک و تاریک کشیده، جواب‌مان را گرفته‌ایم.
ماجرای همان ضرب‌المثل نمک است و نمک‌زدایی.
واقعیت این است که اگر کمی از لاک خودمان بیرون بیاییم و کمی از مرکز شهر به اطرافش هم دقت کنیم، متوجه می‌شویم که سیرجان خیلی وقت است از لحاظ رانندگی به حال خودش رها شده.
شاید خواننده‌ی این متن با خودش بگوید: «ای بابا حالا تو چه شهروندی هستی که دلت برای برگ جریمه تنگ شده؟»
راستش سال‌هاست که از کنار این طور حرف‌هایی هم ساده گذشته‌ایم و خندیده‌ایم. چون هیچگاه باور نداشته‌ایم که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در نهایتش نه به نفع دیگری که به نفع خود ماست. به نفع ما تک تک افراد جامعه. وگرنه این همه خبر تصادف منجر به زخمی شدن و مرگ و خسارت هر روز از سیرجان مخابره نمی‌شد.  دودی هم اگر از رعایت نکردنش بیرون بزند آخرش به چشم ما نیز خواهد رفت و زیانش را همه می‌بینیم. از آن مادری که عابر پیاده است و کالسکه‌ی نوزادش را به پیش می‌برد تا نوجوان و جوان دوچرخه‌سوار و راننده‌ی موتورسیکلت و خودروی سواری.
ما در این سال‌ها عادت کرده‌ایم اسم پا گذاشتن روی گاز و رد شدن از چراغ زرد و قرمز چهارراه‌ها را بگذاریم دست‌فرمون. اسم پارک کردن‌های دوبله و سوبله را بگذاریم «کار واجب داشتن» حتا اگر دو قدم آن طرف‌تر از جایی که ما قصد پیاده شدن داریم هم جا برای پارک کردن خالی باشد! حتا اگر با وسط خیابان توقف کردن ما ترافیک سنگینی پشت سرمان ایجاد شود یا حتا اگر کسی که پیش از ما در گوشه‌ی خیابان پارک کرده، قصد رفتن داشته باشد و ما راهش را بسته باشیم. برای فرهنگی که هنوز شهری نشده و شخصیت خودخواهِ تک تک ما چه اهمیتی دارد، مزاحمت برای دیگری؟
عادت کرده‌ایم اسم راه ندادن به دیگری‌ئی که حق تقدم هم داشته را بگذاریم زرنگی و در این کار آن قدر افراط کنیم که حتا با دیدن یک مادر کالسکه در دست در میانه‌ی خیابان هم باز ترجیح‌مان این باشد که پای‌مان را روی گاز فشار بدهیم.
حتا اگر بارها شاهد تصادفات سرچهارراه‌ها و دردسرهای مالی بعدی‌اش باشیم یا اخبار خسارت‌های جانیِ ناشی از رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی را شنیده باشیم ولی باز تو گویی نرود میخ آهنین در سنگ. باز هم انگار خیابان حیاط خانه‌ی شخصی‌مان باشد. هرجا خواستیم می‌رانیم، توقف می‌کنیم یا دستی می‌کشیم. هیچ کس هم نبوده به ما بگوید خرتان به چند است.
بگذارید کلی‌گویی را کنار بگذارم و مثال بزنم.
رییس محترم راهنمایی و رانندگی سیرجان  آیا شما با خلاف جهت رفتن خودروها بر سر میدان‌های وروری شهر مشکل ندارید؟ اگر دارید چرا برخورد نمی‌کنید؟ حتما باید یکی این وسط بمیرد یا تصادف فجیعی شود تا فکری کنیم؟
برخورد نمی‌شود چون ماموران فقط در خیابان امام (ره) و آیت‌الله سعیدی مستقر شده‌اند.
فرهنگ رانندگی مردم سیرجان ایراد دارد. درست است. اما عجالتا و در کوتاه مدت تا نظارت قانون نباشد، از تخلفات کاسته نمی‌شود. در بلندمدت اما باید این نقد را وارد کرد که در این اواخر راهنمایی و رانندگی سیرجان کِی با شورا و شهرداری و پیمانکار حفاری فاضلاب و آموزش و پرورش و معادن و اتوبوس‌هایشان جلسه‌ی هماهنگی گذاشته تا هم برای ایجاد چند پارکینگ عمومی و هم برای نهادینه کردن فرهنگ رانندگی در سیرجان، هم‌اندیشی شود؟ هم یک فکری برای نیامدن اتوبوس‌های معدن به داخل شهر و جانمایی یک پارک‌سوار در ورودی شیراز شود‌. چون هم دودزا و ترافیک‌ساز هستند و هم وزن زیادشان ضربه به زیرساخت‌های شهری می‌زند.

ضمیمه این شماره