یکشنبه, 13 آذر 1401

شماره 720 مورخ  9 آذر 1401

مصطفی کریمی: جاماندگان پياده روي اربعين حسيني در سيرجان از سحرگاه دوشنبه با رعايت شيوه نامههاي بهداشتي، مسير 10 کيلومتري سيرجان تا امامزاده علي (ع) واقع در محور سيرجان به بافت را پياده روي کردند. عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) در شهر سيرجان در چهلمين روز سالگرد شهادت سيد و سرور شهيدان و 72 تن یاران شهيدش با برپايي آئين عزاداري بر سر و سينه زدند.
مردم عزادار شهرستان سيرجان  با اجراي مراسم پياده روي با هر قدم خود به ياد مراسم اربعين در کربلا اشک ماتم ريختند و دلدادگي خود را به سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) اعلام کردند و با جان و دل فرياد زدند اگر چه امسال هم نتوانستيم در مراسم اربعين در کربلا حضور داشته باشيم اما دلمان در کربلا است.
بيش از 20 هزار نفر از مردم عزادار سيرجان با طي مسافت 10 کيلومتري  به سمت مرقد مطهر امامزاده علي ابن ابراهيم در مراسم نمادين پياده روي اربعين حضور داشته و با سينه زني و زنجير زني ارادت و دلدادگي خود را به سرور و سالار شهيدان ابراز کردند.
لازم به ذکر است امروز بيش از هفت موکب در اين مسير از زائران امامزاده و جاماندگان اربعين در کربلا پذيرايي مي کنند.
موکب داران سيرجاني نير تصوير حاج قاسم و رهبر معظم انقلاب اسلامي و بيرق هاي عزاي حسيني را در موکب هاي خود نصب کرده و از مردم با مواد غذايي بسته بندي پذيرايي مي کنند. امام جمعه سيرجان در حاشيه راهپيمايي اربعين گفت: اربعين حسيني فرصتي گرانقدر براي همگان است که وحدت و يکپارچگي را بيشتر کنند و مي توان گفت قدرت اصلي ما در ايمان، ولايت پذيري و عشق به محمد و آل محمد(ص) است.
در همين رابطه شرکت سنگ آهن گهرزمين همزمان با فرارسيدن اربعين حسيني علاوه بر حضور در پياده روي اربعين کربلا؛ با برپايي 30 غرفه تحت عنوان "قرارگاه گوهران کربلا" به ارائه خدمات به عزاداران حسيني پرداخت.
 شرکت سنگ آهن گهرزمين با برپايي 30 غرفه در محل امامزاده علي (ع) سيرجان با موضوعاتي همچون نگارخانه شهدا و تهيه عکس با سمبل و تمثيل شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني، "روايت گري تصويري"، "مادر و کودک" و "پزشکي و خدمات پرستاري، روانشناسي" به مراجعه کنندگان خدمات مختلفي را ارائه نمود که مورد استقبال بي نظير مردم شهرستان سيرجان قرار گرفت.
بر اساس اين گزارش، غرفه هايي با موضوع "مشاوره"، "پاسخگويي به مسائل شرعي"، "راديو اربعين با حضور مجريان صدا و سيما و گزارشگرهاي سيرجاني" و همچنين "گزارش مردمي"، "کودک و نوجوان" "مسابقات بزرگسالان"، "واکس"، "خدمات رفاهي و پذيرايي" و غرفه ويژه اصحاب رسانه برگزار گرديد.
شايان ذکر است همه ساله بيشترين استقبال از غرفه هاي گهرزمين صورت گرفته است که پذيراي مراجعه کنندگان بسياري مي باشد.
همچنين در همين راستا جمعي از کارکنان شرکت سنگ آهن گهرزمين به همراه خانواده هايشان همزمان با فرارسيدن اربعين حسيني و همگام با عاشقان حضرت اباعبداللهالحسين عليهمالسلام از سراسر جهان؛ با عنوان کاروان «شهيد اللهدادي» در اين رويداد عظيم و حماسه بزرگ، شرکت و حرم امامان شريفين را زيارت نمودند.
شايان ذکر است بمناسبت فرارسيدن ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان و در راستاي ترويج فرهنگ عاشورا و اربعين حسيني، شرکت سنگ آهن گهرزمين در آينده اي نزديک اقدام به برگزاري مسابقه بزرگ کتاب خواني خواهد نمود که تاکنون تعداد بسياري از مردم شريف در اين مسابقه بزرگ ثبتنام کرده اند.
گفتني است بيش از 100 هزار نفر از مردم شهرستان در مراسم اربعين حسيني امسال در سيرجان شرکت نمودند و از قرارگاه گوهران کربلا( غرفه هاي شرکت گهرزمين) نيز بازديد کردند.

ضمیمه این شماره